Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 36013 пати)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #30 на: Април 11, 2013, 01:39:24 am »
lele kolku dobro izgleda ajde be golfceto zolto :) :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1421
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #31 на: Април 14, 2013, 14:15:45 pm »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10608
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #32 на: Април 14, 2013, 14:24:59 pm »
Оваа со бурето е честа појава :D

Мада оваа ладата јас ептен добро би ја спремил. Штета што ја возат stock :)

Олдкул баш ќе ја направев


Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #34 на: Април 14, 2013, 15:30:35 pm »
i jas ja cekam slikata moja :D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #35 на: Април 14, 2013, 18:12:20 pm »
Оваа со бурето е честа појава :D

Мада оваа ладата јас ептен добро би ја спремил. Штета што ја возат stock :)

Олдкул баш ќе ја направевЈас би вака.  8)


Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2749
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #36 на: Април 14, 2013, 20:10:05 pm »
Друже ако можеш да нацрташ едно Ford Probe.....

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1421
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #37 на: Април 14, 2013, 22:51:04 pm »

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2504
 • Дете Битолчанче
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #38 на: Април 14, 2013, 22:55:00 pm »
Одлично Екстрим !

Не го заборавај и Столе мој (128ката) во купот ;D
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9029
 • Аstra la vista baby !

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #40 на: Април 15, 2013, 15:10:41 pm »
Море цртање Екстремнио...
Моја музичка желба да нацрташ нова Мазда 6 Караван
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #41 на: Април 15, 2013, 15:15:11 pm »
бмв 2002ка, олумпија купе, фичо комбе
и имаш пиво или две на некој собир :)

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #42 на: Април 18, 2013, 01:12:02 am »
Те имаше на страница на фб

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #43 на: Април 18, 2013, 03:02:02 am »
Nacrtaj go Peugeot 404 familiale :) navistina za crtezite NEMAM ZBOROVI

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #44 на: Април 18, 2013, 09:40:19 am »
Те имаше на страница на фб
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

ја го пратив во Аргентина фичото што го црташе, таму има доста на кавер што го имаат ставено :)