Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 35313 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16411
 • Keep it 100
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #15 на: Април 09, 2013, 23:59:29 pm »
Ама BMW-во и искри фрла од што е спуштено! ;D Во што ги црташ??

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #16 на: Април 10, 2013, 00:08:05 am »
Во Фотошоп со таблет :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16411
 • Keep it 100
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #17 на: Април 10, 2013, 00:16:21 am »
Очигледно треба и јас да си купам еден.

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #18 на: Април 10, 2013, 01:57:46 am »
ijj sakam da mi napravis edna cartoon so moeto zolto golfce :D

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8218
 • Пичлеме
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #19 на: Април 10, 2013, 08:46:24 am »
Интересно. Браво :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #20 на: Април 10, 2013, 09:04:29 am »
Звер :)

Левак си? ;)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #21 на: Април 10, 2013, 09:15:12 am »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26894
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #22 на: Април 10, 2013, 09:15:38 am »
Се познава по ушмрљаното. ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49501
 • Махер
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #23 на: Април 10, 2013, 09:29:30 am »
а да нацрташ аватари за форумот.... :)
интересно би било да бидат сите во ист стил.
еј таман кај мене со Фичо Комбе :D
Ај нацртај Кадет од 67-ма
500 денари парче, никако испод.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Е ова е веќе добро спуштено!

Отсутен BEST

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
 • BMW 330D facelift
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #24 на: Април 10, 2013, 10:11:05 am »
Јаоо добар си друже, секоја чест... Позитивно изненаден, дај нацртај некоја која не се движи да видиме на што ке личи па да ти порачаме да нацрташ некоја Е46 М3 :) :) :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26894
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #25 на: Април 10, 2013, 12:55:10 pm »
http://www.carclub.mk/2013/04/10/poglednete-gi-avtomobilskite-karikaturi-na-nikola-vojnovski/

АЕкстремио Биталчанец на Скапскио Карклуб! :D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10229
 • Giulietta QV
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #26 на: Април 10, 2013, 13:14:38 pm »
Линкни го ExtremeBt со твитер профилот, јас го испингав :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #27 на: Април 10, 2013, 14:04:16 pm »
Ооо, тенкју, тенкју :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #28 на: Април 10, 2013, 22:26:05 pm »

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12452
 • Пудингот на шоферството
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers
« Одговори #29 на: Април 10, 2013, 22:27:59 pm »
Смени ја позадината. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D