Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 704294 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #15 на: Јануари 18, 2011, 23:03:02 pm »
Мислам дека треба да има нов подфорум наменет за новите членови. На насолвната страна да има директен линк до темата Добредојде, до темата Правила на форумот и до темата комуникација со администрација. Како што е сега е непрегледно и дури и постарите членови неможат да ја најдат темата Добредојде, не па оние кои тукушто се зачлениле. Да им помогнеме на новајлиите да го скршат мразот со првиот пост во добредојде.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #16 на: Јануари 20, 2011, 11:45:54 am »
денес забележав дека темите што јас сум ги отворал можам сам да ги затворам или избришам, мислам дека таа привилегија треба да ја има само модератор, може лесно да се случи некој член да се налути и да ги избрише сите теми што ги отворил, а во тие теми другите членови да вложиле време, труд и знаење.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #17 на: Јануари 20, 2011, 12:20:05 pm »
Забелешка на место :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #18 на: Јануари 20, 2011, 12:22:09 pm »
Макар што не е лошо, креаторот на темата да има некакво право над неа...

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #19 на: Јануари 20, 2011, 12:26:24 pm »
Може да побара да се заклучи темата, може да побара да се избришат некои мислења кои според него не се соодветни за таа тема. Ова особено ако се работи за претставување на свое возило, некој проблем, некакво прашање или секако ако е во делот за продажба.

Ние ќе го разгледаме барањето и ако е нормално, не е проблем да се исполни.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Присутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5306
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #20 на: Јануари 20, 2011, 13:19:29 pm »
Moze li nekako da ja sredam goleminata na slikite vo mojata garaza bez da moram da gi prezakacuvam online?
Postoi li nekoja opcija ili moram pak od pocetok se?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20359
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #21 на: Јануари 21, 2011, 13:30:21 pm »
Moze li nekako da ja sredam goleminata na slikite vo mojata garaza bez da moram da gi prezakacuvam online?
Postoi li nekoja opcija ili moram pak od pocetok se?

Мислам дека мора се’ од почеток пак, пошто и онака сликите се постаат екстерно, т.е. преку друг сервис нели... А не знам дали на imageshack (јас тој сервис го користам за споделување слики) има опција закачената слика да ја дотеруваш бар малце од малце.

Некако поприлично сум сигурен дека треба одново да ги ставаш сликите. Мада еве, ако има некоја друга опција што ја знае некој, бај ол минс, нека сподели со другарчињата :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28431
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #22 на: Јануари 21, 2011, 13:31:09 pm »
Јоктур, не може, мораш од почеток.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #23 на: Јануари 21, 2011, 13:48:25 pm »
sakam da kazam deka veruval, ne veruval slucajno citajci na sajtot na Avto Plus denes go vidov forumov i si rekov super, mi se vide kako forum vo zacetok, nesto porazlicno da receme od koli.com, i sto vidov toa i kazav, se mi se cini deka kako i na toj forum taka i ovde, lancer, cruze, lancer, cruze, lancer, cruze, .....pa uste i onoj tipon lateks li bese, sportex ili durex.. nesto slicno, i spomni li nekoj VW i ete ti go Belo dugme "PLJUNI I ZAPJEVAJ MOJA JAPONIJO, ete toa e toa   

Премногу муабет за Лансер и Круз нема, а колите мора да се спомнат затоа што се актуелни кај нас, таков ни е пазарот. Једина многу ретардирана тема за мене на форумов е Бензин/Дизел, ама има интерес па нека стои. Јас ја читам чисто ради модерирање и вреѓање :)

А и Јапан vs ЕУ нема муабети, 2-3 до сеа и тоа без некоја жолчна расправија :) А и не е така страшно да се споредуваат, само да биде аргументирано и во секако на едно култруно ниво, без пцуенје, закани и празни муабети.

Тоа што не ти се допаѓа, скокни го. Ако имаш контра аргумент, пиши го. Ако имаш предлог за нова, интересна тема, отвори ја. Ако имаш забелешка, пиши ја на соодветното место ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zippo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 443
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #24 на: Јануари 22, 2011, 00:18:14 am »
.
« Последно менување: Мај 04, 2012, 23:21:50 pm zippo »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53405
 • Махер
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #25 на: Јануари 22, 2011, 00:24:35 am »
do Gojdo - izvini uste ednas i toa javno,  i "ne zali" ne ce moras da me citas povece zasto nema ni da ucestvuvam na ovoj forum, barem dodeka ne vidam deka ne go zlouptrebuvaat tipovi kao Deki1 koj na drug forum delumno citira ona sto ovde sum rekol i toa istiot den koga ovde komentiram (kao da e ova pod-forum na koli.com.), e sega neznam jas mislev deka e ova nesto drugo, nesto novo, sosema razlicno od toj forum na koj nikogas ne sum ucestvuval, za zal ce mora i ponatamu da ucestvuvam na hrvatski i srpski forumi kade nivoto na diskusija e sosema nesto drugo, mislam i ovde ima super decki i OK diskusii i ja odvreme navreme gi sledam - ama stvarno toa malku plevel sto e si go pravi svoeto.
do banzai - Blagodaram za razbiranjeto i vi posakuvam uspeh so CARclub.
p.s. Logovo vi e extra
Quoted for truth.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #26 на: Јануари 22, 2011, 02:37:47 am »
Zippo, не те разбрав каква врска има некој си Deki1 и некој друг форум со овој форум и твоето учество на истиов? Секој може да цитира, злоупотребува ти што си напишал тука или на српски, англиски форум и на некој десети форум тоа да го напише сосема во трет контекст (неам појма за што се работи во конкретниов случај).

Просто кажано, те заболе ако некој те спомнува на форум на кој што не си член. Тебе ако тука ти е ок, учествувај слободно. Ако не ти е, никој не те држи со сила ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7693
 • Хорска Секција
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #27 на: Јануари 22, 2011, 08:25:44 am »
do Gojdo - izvini uste ednas i toa javno,  i "ne zali" ne ce moras da me citas povece zasto nema ni da ucestvuvam na ovoj forum, barem dodeka ne vidam deka ne go zlouptrebuvaat tipovi kao Deki1 koj na drug forum delumno citira ona sto ovde sum rekol i toa istiot den koga ovde komentiram (kao da e ova pod-forum na koli.com.), e sega neznam jas mislev deka e ova nesto drugo, nesto novo, sosema razlicno od toj forum na koj nikogas ne sum ucestvuval, za zal ce mora i ponatamu da ucestvuvam na hrvatski i srpski forumi kade nivoto na diskusija e sosema nesto drugo, mislam i ovde ima super decki i OK diskusii i ja odvreme navreme gi sledam - ama stvarno toa malku plevel sto e si go pravi svoeto.
do banzai - Blagodaram za razbiranjeto i vi posakuvam uspeh so CARclub.
p.s. Logovo vi e extra
Друже очигледно е дека имаш некој друг проблем кој нема врска со форумов и неговите членови. Нема потреба да ми се извинуваш ни лично ни јавно, можеме да го надминеме сето без лигавење. Убаво почна со дискусијата за искуствата со твојот TDI и си помислив дека си ОК дечко, па ти пишав ПП за да се преиспитам и да ги расчистиме недоразбирањата (опцијата сеуште стои отворена). Одговор добив "ништо лично" и после во јавна дискусија откриваш дел од муабетот по ПП, а ти смета што некој цитирал твоја јавна порака на друг форум?
Што се однесува до нивото на дискусија, кога веќе спомна, прочитај си ги твоите постови од почеток и види на кое ниво се, па потоа види како ти придонесе за овој нов македонски форум. Овде имало ОК дечки, ама ти неможеш со нив да комуницираш заради тоа ситно плевел? I call that BS.

BTW, Банза ти вика никој не те држи со сила. Јас викам остани и учествувај на форумов и направи го подобро место, како оние странските кои ги милуваш. Не чекај некој друг да го направи тоа за тебе и ти да дојдеш на готово, како што самиот рече тоа ситното плевел. Идиоти има и на тие форуми, и порано или подоцна ќе бидат решени, па ќе дојдат нови и нив ќе ги решат и така. Ја имаш администрацијата, комуницирај, дечките се мнгу коректни и разбрани. Спорот со мене лично не е проблем да го решиме. За тој другиот...no comment.
« Последно менување: Јануари 22, 2011, 08:36:33 am gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен zOkO

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 76
 • брм брм
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #28 на: Јануари 22, 2011, 09:31:11 am »
Ќе се учлените на форум и мислите дека ако е на почеток, у формирање дека сте газди на истиот па ќе поставуете ред и мир. Те овој нечинел, те темите биле тиња, те сите биле вакви.... мислам ептен си придаваат значење некои личности. Малце ми е сумљиво следново - избегав од претходниот форум пошо беше ваков/таков/никаков ама и овој е ист и после три дена се жалиш тука дека некој те цитира на претходниот форум.

И ја не се слагам со сите, и мене не ми се свиѓаат некои работи ама тоа не значи дека сеа ја треба да си зеам за право да кажувам кој треба што да прави. Тејк ит ор лив ит, пошо никој нема да плаче по тебе... уосталом па шо се замарам со маргинални ликови.
I don't discriminate, I hate

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #29 на: Јануари 22, 2011, 12:30:05 pm »
kako se brisi 1 post?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need