Автор Тема: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA  (Прочитано 32078 пати)

Присутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #30 на: 23 Јули 2011, 01:13:27 am »
На било која мазна површина може да се залепи фолија

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #31 на: 23 Јули 2011, 01:18:12 am »
Карбон на махагон деловите ќе ти фати мислам. Нека каже Ате подобро.
Па ќе видиме бидејќи јас немам махагон во бмв то сакам да ставам карбон мислам дека супер ќе изгледа нека каже Ате па јас ќе поминам до кај нив :D

Не го прочитав текстот над сликата. Мислам дека таа пластика е премногу рапава за да фати карбонот. Ате се чека, и ја сум заинтересиран.

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #32 на: 23 Јули 2011, 01:24:09 am »
Карбон на махагон деловите ќе ти фати мислам. Нека каже Ате подобро.
Па ќе видиме бидејќи јас немам махагон во бмв то сакам да ставам карбон мислам дека супер ќе изгледа нека каже Ате па јас ќе поминам до кај нив :D

Не го прочитав текстот над сликата. Мислам дека таа пластика е премногу рапава за да фати карбонот. Ате се чека, и ја сум заинтересиран.
Па тој дел кај што е махагонот е мазен само кај менувачот е малку рапава мислам дека
ќе фати ама да видиме што ќе ни каже Ате ;D

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #33 на: 28 Јули 2011, 21:45:14 pm »
Абе овие дечкиве од Дог Секурити се изгубиа ;D

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28975
  • CARclub.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #34 на: 29 Јули 2011, 01:02:45 am »
На одмор се.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #35 на: 29 Јули 2011, 14:16:26 pm »
На одмор се.

Како на одмор требаше на работа да дојдат.....А сеа за клецанје шо праиме...?  ;D ;D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #36 на: 29 Јули 2011, 18:45:54 pm »
На одмор се.

Како на одмор требаше на работа да дојдат.....А сеа за клецанје шо праиме...?  ;D ;D

Е тоа Гојдо ќе ти каже ;)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #37 на: 05 Август 2011, 18:46:40 pm »
Да ве прашам дали може на моето БМВ да се стави карбон внатре и колку би ме коштало еве една слика каде што е махагонот да ставиме карбон јас немам махагонија во него ама еве една слика колку да видите за што се работи :

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Poveli dojdi kaj nas ke ti kazeme tocna cena ,mora da izmerime kolkava povrsina ima za lepenje .Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #38 на: 05 Август 2011, 18:48:34 pm »
Voedno se izvinuvame za zakasnuvanjeto ,a toa se dolzi na godisnite odmori.Pozz do ekipa Car Club
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #39 на: 05 Август 2011, 18:50:02 pm »
Ате бе, се врати ли од одмор ? ;)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #40 на: 05 Август 2011, 18:54:02 pm »
Ате бе, се врати ли од одмор ? ;)

Se vrativme vo realnosta i pricata  prodolzuva....Pozz Djidji
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #41 на: 05 Август 2011, 18:56:04 pm »
Ате бе, се врати ли од одмор ? ;)

Se vrativme vo realnosta i pricata  prodolzuva....Pozz Djidji

Хахаха е па Welcome to the reality друже - Show must go on, само напред, се гледаме ! Позз ;)

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #42 на: 05 Август 2011, 20:23:45 pm »
Ате бе, се врати ли од одмор ? ;)

Se vrativme vo realnosta i pricata  prodolzuva....Pozz Djidji

Ате ми ја спреми гаранцијата да поминам да си ја зеам?

btw welcome :)

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #43 на: 06 Јануари 2012, 21:20:48 pm »
Ате колку пари ќе ме кошта едно парче 40x20cm карбонска фолија?

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: KARBON VO DOG - EKSTRA CENA
« Одговори #44 на: 06 Јануари 2012, 21:35:11 pm »
Карбонот се сече само во должина мислам,ширината е таа што е (132 см мислам)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)