Автор Тема: Formula 1 - Season 2013  (Прочитано 175591 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3465 на: Ноември 27, 2013, 23:05:18 pm »
Он со француски акцент зборува :D


Негооо, која патетика се Рено, гз ќе даат за публицитет сироти..

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4911
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3466 на: Ноември 27, 2013, 23:06:16 pm »
Ауу да, ич не заприметив.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3467 на: Ноември 27, 2013, 23:54:51 pm »
Негооо, која патетика се Рено, гз ќе даат за публицитет сироти..

Сироти, што да прават. Од последнава 8 годишна V8 ера земале само 5 титули. Од што немаат со што само со глупости се фалат.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3468 на: Ноември 28, 2013, 10:22:16 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

It was a poignant moment in Brazil this last weekend as atmospheric V8 engines roared for the last time. With five constructors' and drivers’ titles, Renault has been the most successful engine in the eight years of the V8 era: 60 victories – that’s more than 40% of all the victories during the time of the V8, 66 poles and 56 best laps.
It’s back to the future for Renault Sport F1, with the challenge of turbo engines in 2014!

I love thеse guys  :)

*these.

*theese?
Ubeden sum deka taka me ucea co osnovno..

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20314
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3469 на: Ноември 28, 2013, 10:42:28 am »
*no.

*heese, ако има "c" наместо "*" :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27116
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3470 на: Ноември 28, 2013, 10:44:51 am »
*Благодарам, колега. :)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3471 на: Ноември 28, 2013, 16:07:18 pm »
...aaand on that bombshell its time to lock this topic.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2715
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3472 на: Ноември 28, 2013, 17:08:05 pm »
Not yet.

Рос Браун си замина од Мерцедес(глупава одлука на МГП). Шпекулации за тоа каде ќе продолжи еден куп. Можеби во Вилијамс или Ферари од 2014 можеби во Мекларен од 2015 заедно со Хонда.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3473 на: Ноември 28, 2013, 17:22:43 pm »
http://wtf1.co.uk/unforgettable-mark-webber-moments-in-gifs/

His wing gate reaction


The crash


That podium jump


The Canberra Milk Kid


Suggestive champagne spraying


DAT PASS


Popping a wheelie


Multi 21


His Top Gear lap


Not giving a fuck


Making us laugh till the end

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3474 на: Ноември 28, 2013, 17:55:51 pm »
Not yet.

Рос Браун си замина од Мерцедес(глупава одлука на МГП). Шпекулации за тоа каде ќе продолжи еден куп. Можеби во Вилијамс или Ферари од 2014 можеби во Мекларен од 2015 заедно со Хонда.
Типувам на Мекларен бидејќи му оди соработката со Хонда од минатото.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4911
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3475 на: Ноември 28, 2013, 18:08:35 pm »

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3476 на: Ноември 28, 2013, 21:49:01 pm »
Not yet.

Рос Браун си замина од Мерцедес(глупава одлука на МГП). Шпекулации за тоа каде ќе продолжи еден куп. Можеби во Вилијамс или Ферари од 2014 можеби во Мекларен од 2015 заедно со Хонда.
Типувам на Мекларен бидејќи му оди соработката со Хонда од минатото.
Со Ферари ко ич да не му оди,кој ќе понуди повеќе кеш,таму.
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3477 на: Ноември 29, 2013, 14:52:52 pm »
Points progression for drivers and teams - 2013
Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3478 на: Декември 20, 2013, 18:52:16 pm »
Дечки збор си е збор, прасето ќе биде после Божиќ, имам идеа каде ќе се одржава хепенингот ;D , само уште да добијам дозвола од сопственикот. Покрај Ф1 фанатиците присутни во темава, покана ќе добијат и мој драги членови. Истото важи и за целокупната администрација..

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10282
 • Giulietta QV
Одг:
« Одговори #3479 на: Декември 21, 2013, 01:22:22 am »
Ептен си му оставил време да се истрча, грам мрсно нема да му остане :D