Автор Тема: Materijal za tapaciranje krovovi !  (Прочитано 35109 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Materijal za tapaciranje krovovi !
« на: 16 Април 2011, 08:24:39 am »
* Visoko kvaliteten germanski materijal za tapaciranje na avto krovovi. Materijalot e fabricen od vozila, i go ima vo siva i krem boja !

Отсутен Nik

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 276
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #1 на: 19 Април 2011, 23:29:47 pm »
Секоја чест за матерјалиите стварно се квалитетни. Пред некој месец купив околу 7м матерјал, три типа на дизајни и ми остана 3 мети од еден тип. Па ви бе замолил дали може да се замени со друг тип-дизајн кој ми фали (тоа парче не се одлучив да го употребам) Благодарам.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #2 на: 20 Април 2011, 17:04:18 pm »
Zdravo... delumno nekoi dezeni veke nema, nekoi ima odnosno ima samo 2 dezena, ne sum siguren koj ti treba... kako i da e , mislam deka nema da bide vozmozno da se zameni materijalot, za zal ne vrsime zamena na materijal ... pozdrav

Отсутен Angel_1.3

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1473
 • VOLVO C30
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #3 на: 27 Април 2011, 23:47:19 pm »
Kolku pari e kvadratot? sakam da gi tapaciram tapacirite na vratite

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #4 на: 28 Април 2011, 17:46:34 pm »
Zdravo ... materijalot ide na metar , znaci 1m X 1.45m = 1.45m2  e 500den. pozdrav

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6090
 • 69
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #5 на: 28 Април 2011, 19:50:44 pm »
Добро бе Самчо...Денес два пути ве сопре полиција на патот за накај Охрид...И тоа до Гостивар две :))) Накај Охрид имаше уште една, ама незнам дали одевте натака или само до Кичево бевте... :)))))
Поздрав и се надевам дека не ви пишаа две казни за пребрзо возење :))))
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #6 на: 28 Април 2011, 20:34:52 pm »
Kuti brat, ja vozev ... 100 patroli imase do Ohrid, do tamu vozevme... prviot pat kurtulivme, ama vtoriot NE ! hahaha jebi ga, poveke sreka sledniot pat... moravme da brzame, imavme poracki ... :)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #7 на: 30 Април 2011, 01:29:09 am »
Samco, дали има некој начин да се заштити претапациран кров при хемиско чистење на седишта? Имам слушнато дека се одлепува ради пареата.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #8 на: 01 Мај 2011, 01:46:02 am »
Zdravo... edinstven nacin za zastita na tapaciran/ fabricen krov e strucnosta na covekot koj go pravi hemiskoto... SUVO hemisko cistenje na krovot ... pozdrav

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4674
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #9 на: 18 Мај 2011, 09:10:48 am »
Ај едно прашање и од мене. Покрај материјаливе за тапацирање случајно да не има и некои сунгери или пена за седишта?
Би сакал малце да ги обновам седиштата на таков сунгер или пена мислам.

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #10 на: 18 Мај 2011, 17:15:27 pm »
Zdravo,

Vo momentov mozeme da ve usluzime so sungjer od 3cm, koj go koristime za mali popravki na delovi od sedista, megjutoa iskreno ne bi ti preporacal da od toj sungjer izrabotis celo sediste. Postojat originalni sedista bez tapacir megjutoa vo Makedonija toa seuste go nema. Kako i da e mozes da baras sungjer so debelina kako sto ti e sedisteto megjutoa da bide izraboteno so poveke od 50 atmosferi na metar kvadraten, i bi trebalo da bide slicno kako orginalot. Obrati se vo Sileks, imaat prodavnica vo Kapistec pozadi crvenite zgradi.

Tolku mozev da pomognam.

Pozdrav,

www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
тел: 02 2611 593
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4674
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #11 на: 18 Мај 2011, 17:44:00 pm »
Фала на помошта па и мене за мали поправки ми треба но сепак прво да го отворам седиштето па ке видам точно што и колку ке треба да сменам.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #12 на: 17 Април 2012, 11:22:36 am »
Самчо, која е цената и како оди продажбата на материјалов? На метар или на квадратен метар? Кои бои ти се на располагање во моментов?

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #13 на: 17 Април 2012, 18:18:04 pm »
Zdravo ... materijalot ide na metar , znaci 1m X 1.45m = 1.45m2  e 500den. pozdrav

;)

Нешто си расеан, море Мартин ...

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #14 на: 17 Април 2012, 18:34:21 pm »
Zdravo samco(samad) i taka nateka :D

me interesira dali go imate ovoj matrejal ili nesto naj slicno sto moze da bide do ovaa sara......

Sedistata se od GOLF6

dokolku imate vakov stof,bi bil zainteresiran da zemam platno za da go pretapaciram cel enterier,sedista,tapaciri .......

EVE SLIKI :)

http://newcarpicture.com/wp-content/uploads/2010/04/2011-Polo-GTI-Interior.jpg

http://image.motortrend.com/f/17982417+w750/112_0906_05z+2010_volkswagen_GTI+front_seats.jpg

http://www.golfmk6.com/forums/attachment.php?attachmentid=5136&d=1291491696