Автор Тема: Navlaki - Najnovi sliki (2011)  (Прочитано 19234 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« на: 06 Април 2011, 22:21:27 pm »
Vo prilog pustame sliki od poslednite pokomplicirani vozila, sekako izraboteni po liniite na samoto sediste« Последно менување: 06 Април 2011, 22:27:16 pm Samco »

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #1 на: 06 Април 2011, 22:30:39 pm »
slikite vo poubava varijanta na nasiot sajt  www.samad.com.mk

inaku prvata slika e od Golf 6 GT sledi Audi A3 2009, Citroen C3, Fiat Punto Classic, Hyundai Lantra i VW Corrado !

Dodaten Link od uste nekolku sliki:  http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=JoK6DVRT3ro=&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=p4Iav9tvYwBSTH3XF1/CcQ==

Odnosno na nasite oglasi na Reklama5 i Pazar 3, kade mozat da se vidat i Prednite od GOLF GT i od Seat Leon 2009 SPORT !
« Последно менување: 06 Април 2011, 22:33:26 pm Samco »

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1677
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #2 на: 12 Април 2011, 03:17:16 am »
druze drug pat postiraj pomali sliki se koci cel forum ... poz

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #3 на: 12 Април 2011, 08:04:26 am »
druze drug pat postiraj pomali sliki se koci cel forum ... poz

тоа од што ти е бавен интернетот ти кочи :)
инаку добро е што има големи слики него да се сликани со дигиталец па да го видиме квалитетот убаво :) а
вака со мобилен се матни сликите.
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #4 на: 12 Април 2011, 08:33:47 am »
Samco, едно прашање ако може?
До сега каде и да сум ставал навлaки за кола сегде сум го забележал истото, па еве сега и на сликиве кај вас.
Прашањето ми е - Има ли шанса да се не се познава бело на местата каде што се спојува материјалот на рабовоте, од затегнувањето, каде што е обележано на сликата?
Дали е тоа до материјалот, то ест ако се одбере подруг материјал може ова да не се познава?
Навлаките се супер и личат малте не како оригинални седишта а само ова го расипува впечатокот.Uploaded with ImageShack.us

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #5 на: 12 Април 2011, 08:41:13 am »
тоа е од не добра кројка на седиштата(со една кројка се кројат за повеќе модели). долниот еластичниот матерјал кога ке се оптегне повеќе од колку што треба за да ги искорегира неточните мерки се гледа белиот состав на еластичната ткаенина.
се разбира дека може да се искорегира тоа но треба да се искорегира шаблонот по кој се крои.
еластичниот дел служи само за да може да се стави навлаката на седиштето.пак ќе кажам ако премногу се оптегне еластичниот дел се гледа тоа што се гледа.и ако се оптерети од седнување тој дел прв ќе попушти.

спортекс еве и тука се гледа на овие слики тоа за кое што збориш.според мене премногу се оптегнати навлаките.треба да се оптегнати но не премногу или да се стави друг еластичен матерјал.ако се лабави па може полесно да се оштетат.така да самчо треба да поработи на овие добронамерни критики :)« Последно менување: 12 Април 2011, 08:47:56 am maci »
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #6 на: 12 Април 2011, 17:11:42 pm »
Zdravo
Kritiki prifakame vo sekoe vreme, sekako dokolku seto toa e tocno... jas ne bi se soglasil so poslednata kritika na Maci pa bi objasnil i zosto... belite linii se pojavuvaat NE zaradi toa sto krojkata ili sablonot e los, ili nacinot na kroenje e los , za toa bas i ne se slagam ... taa linija se pojavuva zaradi HELANOT (elasticniot materijal) koj se stava na zadnite delovi ili na dolnite delovi od prednoto sediste... uloga ima i zateganjeto na navlakata, toa e vistina, koga ke se optegne poveke, poveke se poznava, megutoa navlakata mora da se optegne za da stoi, da ne se tutka, i da ne iskaca zaedno so vas koga iskacate od kola haha ... toa moze da e izbegne na poveketo koli , so toa sto navlakite bi se napraviele kompletno od materijal, ili zadnite delovi od navlakite dokolku se izrabotat od eko koza, kako na nekoi fabricni sedista ... megutoa taa navlaka nema da bide so ovaa cena, vremenski se irabotuva mnogu podolgo, toa e manata a se drugo e prednost... :) jas na mojata kola imam takvi navlaki, bez HELAN komplet so materijal, ke ja slikam i ke pustam slika da gi vidite, nemoze da se prepoznae deka ima navlaka, i se montiraat so lepenki ... pozdrav i ocekuvam uste kritiki za da bideme podobri :D

Отсутен Obicen

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 52
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #7 на: 12 Април 2011, 20:10:13 pm »
Ниту го знам човекот, ниту имам навлаки од него, ниту сакам да критикувам некој...ама морам да признаам дека на сликите навлаките се заледени, а на дел од сликите просто не се познава дека е навлака. И пред се, е нашо македонска направија.
Ми се допаѓа што луѓето/дечките се современи и customer oriented што е многу голема реткост во МК. Агилни се, реагираат на секое прашање, се трудат тоа е тоа. Инаку точниот збор за тој пристап е професионализам!
Секој пат се радувам кога ќе видам професионалци, колку повеќе толку повеќе надеж за државата ни и општеството.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54546
 • Махер
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #8 на: 12 Април 2011, 20:21:45 pm »
Дај молимте слика од тие твоите со еко кожа или како и да е. Чисто да знам во иднина, ако затреба. И што пари се така топ верзија со најубав матерјал?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #9 на: 12 Април 2011, 20:24:35 pm »
Zdravo
Utre najverojatno ke ima podetalni informacii za tie navlaki, i verojatno sporedba na navlakite so helan i kompletno so materijal...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #10 на: 12 Април 2011, 23:19:52 pm »
Дали има типски навлаки за Mazda6 Sedan 2005? :D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #11 на: 12 Април 2011, 23:29:05 pm »
Sekako deka ima ;) ke gi izrabotime po merka na sedisteto ... ;)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #12 на: 12 Април 2011, 23:41:49 pm »
Епа од понеделник натаќи ќе повкам медиуми, за се тоа убаво да биде документирано, и ќе ви се нацртам во работилница.

Инаку, дали имате дел во работилницата каде може да се одстрани корозијата од бубањите и да се офарбаат шепите со производите кои ги нудите, па воедно и тоа да се документира. А исто може и тие фломастерите за гибанаци(т.е. гребаници на лак и стрела).
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #13 на: 12 Април 2011, 23:45:43 pm »
Ok, od ponedelnik nataka baraj me ke se dog... inaku momentalno rabotime vo inprovizirana rabotilnica bidejki novata e vo izgradba pa nemame prostor za dodatni uslugi ( farbanje sepi i td) no sekako proizvodite gi imame na lager, pa nesto ke dogovorime ...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Navlaki - Najnovi sliki (2011)
« Одговори #14 на: 13 Април 2011, 00:08:04 am »
Благодарам самчо.
Ум шо идит отпосле не јет ум!