Автор Тема: Боја за кочници.  (Прочитано 31808 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54544
 • Махер
Боја за кочници.
« на: 17 Март 2011, 19:20:48 pm »
Спрејот што пишува боја за дискови, се надевам е за шепите не за дисковите. Го имате и колку кошта?

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3468
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #1 на: 17 Март 2011, 21:18:59 pm »
Спрејот што пишува боја за дискови, се надевам е за шепите не за дисковите. Го имате и колку кошта?
Ништо не смее да му прелета на Дени :)

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #2 на: 18 Март 2011, 08:36:15 am »
zdravo...da , tokmu taka sprejot e za sepite, vrvna boja koja izdrziva visoka temperatura i ima poseben sjaj , izgleda mn jako ! :) 520 den e, - 10% popust za CarClub prijatelite ! :)
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54544
 • Махер
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #3 на: 18 Март 2011, 11:04:33 am »
Fala. ;D A kako da se pretstavam deka sum od karklub?

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #4 на: 18 Март 2011, 11:52:22 am »
здраво јас сум дени од карклуб самад ми треба ми рече ќе ми дал некој попуст :)

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 708
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #5 на: 18 Март 2011, 12:51:38 pm »
Со маички, за да нема збунки.
« Последно менување: 24 Декември 2011, 00:40:22 am Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #6 на: 18 Март 2011, 21:54:51 pm »
ne be prijatel, kazi deka si clen na car club, avtomatski imas popust... ne gledam nikakov problem tuka... nie javno kazuvame deka car club clenovite imaat popust , taka da nema problem ! :D
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 708
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #7 на: 19 Март 2011, 18:26:43 pm »
ne be prijatel, kazi deka si clen na car club, avtomatski imas popust... ne gledam nikakov problem tuka... nie javno kazuvame deka car club clenovite imaat popust , taka da nema problem ! :D

Добро комшија. :)
« Последно менување: 03 Октомври 2013, 16:25:29 pm Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #8 на: 20 Март 2011, 14:36:24 pm »
nema gajle komsija, poveli i drug pat :))

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #9 на: 02 Април 2011, 11:59:35 am »
Koлку ml, е спрејот??? и дали со една боца, би се офарбале 4 шепи ?

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #10 на: 02 Април 2011, 13:49:47 pm »
400ml е спрејот и на добра основа(т.е добро ошмирглани шепи) ќе ти стаса еден спреј.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #11 на: 02 Април 2011, 13:54:23 pm »
400ml е спрејот и на добра основа(т.е добро ошмирглани шепи) ќе ти стаса еден спреј.

Добро, фала на информации :)

Присутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
 • Слобода или смрт
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #12 на: 06 Април 2011, 23:51:58 pm »
А колку пари е бојата за бандажи и лакот за бандажи? И ќе стигне ли една за 4 бандажи?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #13 на: 06 Април 2011, 23:55:47 pm »
Zdravo Kimi .. 300 + 330 = 630 - 10%popust ... inaku ke stigne zatoa sto pakuvanjeto e 500ml +25% gratis ...

Присутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
 • Слобода или смрт
Одг: Боја за кочници.
« Одговори #14 на: 06 Април 2011, 23:58:19 pm »
Може малку сум ви досаден и не во вистинска тема но сепак ќе прашам.
А за чистење на бојата имате ли средства и нешто за полирање пред фарбање??