Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 662821 пати)

Отсутен JDM4LIFE

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 326
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3033
Еве еден корисен линк...http://www.oktire.com/wheels/ ...се бира возило и има видови на фелни...:D

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Modelot e ovoj, a brendot zavisi od dlabocinata na dzebot...






Za zal, ni BBS ni OZ a i mnogu drugi  ne pravat vakvi modeli.
« Последно менување: 06 Март 2011, 12:16:16 pm Stratro »

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10887
  • 430i
Ако некогаш ги мењам фабричките, би ги сменил само за овој BBS:


Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5428
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Ако некогаш ги мењам фабричките, би ги сменил само за овој BBS:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
AUUU da mnogu dobar bandas, hmm me zamisli sega.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Mato_Zlato

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 316
може ова...... ;D



а ова се нај убавите 13ки во МК

EAST SIDE DRIVERS

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција

Само што се враќам од монтажа на бандажи на Аурисот. Му одбрав Alessio Spider 15" x 7,0
5x114,3 ET38. Ќе ставев 16-ки ама веќе имаше летни гуми 15-ки кои се возени 15000км. Бандажите дојдоа бомбона иако гумите се високопрофилни. Бев во брзње и не направив фотка со мобиљката. Ама утре или задутре ќе сликнам и ќе споделам на темава.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Само што се враќам од монтажа на бандажи на Аурисот. Му одбрав Alessio Spider 15" x 7,0
5x114,3 ET38. Ќе ставев 16-ки ама веќе имаше летни гуми 15-ки кои се возени 15000км. Бандажите дојдоа бомбона иако гумите се високопрофилни. Бев во брзње и не направив фотка со мобиљката. Ама утре или задутре ќе сликнам и ќе споделам на темава.

Одличен избор одлично стои скоро на секој модел јас имав исти вакви на Корсата R.I.P :)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
а ова се нај убавите 13ки во МК
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Многу си грешка. Најубавите се како на мојот аватар. Ќе пуштам фотки да видиш, само да сликам.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54743
  • Махер
Одлично гојдо! Многу се убави, да не речам прекрасни! Таман димензија!

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
За ова станува збор:

Во профил:

До своето другарче:

Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20556
Мене малце смешно ми изгледаат со толку „месо“ отстрана, ама самиот бандаж е поприлично личен и ми праи мерак.
Со здрае да си ги тркалаш :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Знам дека е малку месо, бар да беа подоебели за 2-3 сантими и ќе личеа да ги монтираш на Когарето. :D

Колава е на татко ми. Него му е најбитно да има мека вожња од една страна, а од друга веќе имаше 15-ки летни гуми Бриџстоун Куранца 195/65R15 со поминати 15000-16000 пензионерско возење. Така да немаше ниту економска оправданост ниту за него поента од поголем бандаж со понископрофилна гума. Фактички него бандажите му беа за да не се заебаваме со вадење ис тавање на гуми на челичните фелни на секои 5-6 месеци.

Остави на мене јас да изберам бандаж. Прво сакав да му изберам некои поагресивни како моите, но после кога размислив нема да му личи на 61 годишен човек да вози такви бандажи, плус 15-ки. :D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10887
  • 430i
Многу ми се свиѓаат на RONAL ретро моделиве, ама не одговараат на секое возило. Слика десно:


Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Многу ми се свиѓаат на RONAL ретро моделиве, ама не одговараат на секое возило. Слика десно:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Се согласувам со тебе најомилен бандаж од секогаш ми бил овој модел на OZ

http://www.bmsc.com.au/forums/attachments/buy-sell-rally-cars/3487d1194838776-oz-racing-wheels-suit-oz-wheels.jpg
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni