Автор Тема: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured  (Прочитано 15255 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13656
 • Пудингот на шоферството
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #15 на: Мај 10, 2012, 01:15:46 am »
Прво, им се може ...

Второ, возиш кола која ретко кој може да си ја дозволи ...

трето, ненормално луд теренец ...

Четврто, социјален статус во општество ...
- ......
- не е толку скап колку шо е редок кај нас
- просечен
- комплекси
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен kerting

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #16 на: Мај 16, 2012, 13:13:51 pm »
Прво   = Им се може ... - не е лошо и нешто паметно да им се може.

Второ = Возиш кола?????? Теренец????? минибус??????

Трето = http://www.youtube.com/watch?v=RUHHANKAOQo, а, ако некој сака вистинска моќ и теренско возило http://www.youtube.com/watch?v=Uf5m2cKu0IU

Околу комплексите, мислам дека болести се лекуваат поинаку.

Се друго се смешни работи.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15785
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #17 на: Мај 17, 2012, 00:11:46 am »
хо хо хоооо... кертинг... добро ни дојде на форумов...
ај со среќа нек ти е..
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12735
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #18 на: Мај 17, 2012, 00:20:04 am »
Лево A REAL DOUCHE-BAG  десно A REAL MAN!

Грев е да се споредат двата модели. H2 е кола за на асфалт...ма колку сакајте постирајте видеа. За тоа е концепиран и за тоа ќе остане. H1 од друга страна...е тоа е перверзија од теренец...Сум имал можност малку да го вртам на паркинг (на АРМ, брачед ми возач беше :D ) и не сте свесни која моќ ја чувствувате кога во возите тоа чудо. Едноставно неопишливо. А и потрошувачката од 30-35 литра во Скопје.Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5645
 • Почесен кинез.
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #19 на: Мај 17, 2012, 08:47:26 am »
Nisto be 30-35l/100Km za toj motor. Sepak Hummer se zema H1 ODNOSNO HMWWV, Odnosno voenata verzija.

Отсутен plimont

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 850
 • http://www.plimont.com тел.02/2554-666
  • galerija
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #20 на: Ноември 13, 2012, 13:44:28 pm »
                     


                       


                       

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53256
 • Махер
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #21 на: Ноември 13, 2012, 16:55:49 pm »
Логично ми е на џип, резервната да соти од надвор.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10241
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #22 на: Ноември 13, 2012, 17:07:16 pm »
А бе оваа куршум не ја буши  ;)

Отсутен plimont

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 850
 • http://www.plimont.com тел.02/2554-666
  • galerija
Одг: PLIMONT / HUMMER - primeri na vgraden plinski ured
« Одговори #23 на: Декември 05, 2012, 16:43:23 pm »
Уште едно возило од моќниот ,,Hummer". Овој пат H3че: