Автор Тема: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..  (Прочитано 1952575 пати)

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #30 на: 09 Април 2012, 14:31:21 pm »
Јесте да, поклон од Штипсбург :)
па мислам дека нешто соработуваат со брилијант, нели негова беше панамерата, на мите. имам слушнато дека и за нисанов имаат нешто заедничко.

иначе на паркинг кај мене секој ден си глеам М3 Е92, некој комшија изгледа има гости од швицарска, или швицарацот купил стан у комшии.

Отсутен Driver

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 371
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #31 на: 09 Април 2012, 14:46:48 pm »
Панамерата беше на синот на Мите Брилијант, а го имам видено неколку пати го возеше и нисанот. Инаку дечкото има Cayene, carrera и незнам дали уште ја има и Панамерата

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #32 на: 09 Април 2012, 14:49:58 pm »
Панамерата беше на синот на Мите Брилијант, а го имам видено неколку пати го возеше и нисанот. Инаку дечкото има Cayene, carrera и незнам дали уште ја има и Панамерата
абе убаво си кажав на мите е, а син му ја вози ;D иначе знам дека имаше едно кафеаво текарт порше ама не знам што се случи со тоа. иначе мише се вика синот на мите.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1826
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #33 на: 09 Април 2012, 14:58:38 pm »
Да се дополнам од прееска.

Во градов има Лотус Елисе, жолт, без таблици, незнам дали е тазе увезен, или одамна е тука, знам дека бившиот газда на мустангот сега веќе што е на Ск таблици, едно време возеше Лотус исто жолт, само овој ептен Лимун жолт ми се виде, па претпоставувам дека за друг станува збор.

Инаку пред некој ден во темата сакам да си купам сакав да ставам ваков Лотус, многу ја сакам колата, онака како за викенд кола, за курташак.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #34 на: 09 Април 2012, 15:18:38 pm »
Фаланга денес кај железничка го видов џипов.

Му чу ли звук а? :)

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #35 на: 09 Април 2012, 15:34:54 pm »
Ferrari 360ка пред некој ден, со шведска табла и мк лепенка .. ем кабрио ама не чкрапнав слика, наспорти т-хоме

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #36 на: 09 Април 2012, 16:16:09 pm »
Каков звук вади тоа џипот, го имам видено 5-6 пати и стално радиото на mute го ставам :)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #37 на: 09 Април 2012, 16:18:17 pm »
Да се дополнам од прееска.

Во градов има Лотус Елисе, жолт, без таблици, незнам дали е тазе увезен, или одамна е тука, знам дека бившиот газда на мустангот сега веќе што е на Ск таблици, едно време возеше Лотус исто жолт, само овој ептен Лимун жолт ми се виде, па претпоставувам дека за друг станува збор.

Инаку пред некој ден во темата сакам да си купам сакав да ставам ваков Лотус, многу ја сакам колата, онака како за викенд кола, за курташак.

И лани мислам дека истиот се возеше, со шведски или некои такви таблици.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #38 на: 09 Април 2012, 17:56:42 pm »
Кај ГТ-Р от таму му прави друштво и белиот Кајен тјунинг Луна.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #39 на: 09 Април 2012, 18:10:13 pm »
Значи ја нарушува убавината

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #40 на: 09 Април 2012, 19:22:56 pm »
Фаланга денес кај железничка го видов џипов.

Му чу ли звук а? :)
Да да,коа даде гас лелее.. :)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #41 на: 09 Април 2012, 19:27:27 pm »
Кај ГТ-Р от таму му прави друштво и белиот Кајен тјунинг Луна.


ЛУНА, а ?!  ;D

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #42 на: 09 Април 2012, 20:35:14 pm »
Сум го утнал буквата за мм па ти за влакно си се фатил  ;D

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #43 на: 09 Април 2012, 20:36:48 pm »
Абе тоа е исто како моето Peugeot 106 некој да каже дека е Z16  ;D ;D ;D

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Го видов овој „ѕвер“ од ауто на нашите улици..
« Одговори #44 на: 10 Април 2012, 16:32:12 pm »
Мислам дека има бел SLS на македонски таблици,само не сум сигурен го видов во брзање.Има некој да потврди ?
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni