Автор Тема: !!! KLIMA FOLIJA !!!  (Прочитано 70414 пати)

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1677
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #15 на: 24 Февруари 2011, 22:58:56 pm »
a civa e folijata proizvodstvo ?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #16 на: 24 Февруари 2011, 23:10:13 pm »
Da,bas takva imame...Ako te interesira ,poveli dojdi -vidi ,a LLUMAR odamna ja nema vo taa firma sto ja spomna....
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6090
 • 69
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #17 на: 24 Февруари 2011, 23:15:39 pm »
Ok...Затоа ме интересираше па сакаф да се информирам...Благодарам за информацијата...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #18 на: 24 Февруари 2011, 23:17:02 pm »
a civa e folijata proizvodstvo ?
 
Americko proizvodstvo (ASWF -American Standard Window Film)        http://www.youtube.com/watch?v=OPtRvmtV9ds
« Последно менување: 24 Февруари 2011, 23:19:29 pm DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен HUMMER

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #19 на: 28 Февруари 2011, 02:03:44 am »
ЗДРАВО !
ме интересира колку ке ме чини клима фолија за ТОЈОТА ЛЕНД КРУЗЕР ?другар ставал кај вас на мерцедес ЦЛС и е задоволен па ме препорача кај вас.Чекам одговор.
drag racing

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #20 на: 28 Февруари 2011, 12:44:42 pm »
A da prasam kako odi toa so atestot  ???
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #21 на: 28 Февруари 2011, 13:41:55 pm »
A da prasam kako odi toa so atestot  ???

Doagjas kaj nas,ti lepime folija,posle montazata ti davame dokument ,i so toj dokument si odis na masinski ti izdavaat potvrda i so taa potvrda posle ides na tehnicki pregled kade sto ti se zapisuva vo soobrakjajnata kniska deka imas vgradena klima folija so a-test ...  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150097014259321&set=a.10150097005024321.276989.80472679320
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #22 на: 28 Февруари 2011, 13:53:24 pm »
ЗДРАВО !
ме интересира колку ке ме чини клима фолија за ТОЈОТА ЛЕНД КРУЗЕР ?другар ставал кај вас на мерцедес ЦЛС и е задоволен па ме препорача кај вас.Чекам одговор.

Javi se na broevite za kontakt ke ti kazeme cena telefonski.Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен HUMMER

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #23 на: 06 Март 2011, 01:19:30 am »
Ми одговара цената.Се гледаме после 15-ти да земам плата.Поз
drag racing

Отсутен Samco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 607
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #24 на: 11 Април 2011, 19:37:12 pm »
edno prasanje...dali go imas skenirano dokumentot koj go izdavate za klima foliite, sto znaci toj dokument , i dali e moralno da se ima takov dokument za da se atestiraat ?

Отсутен simonx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 56
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #25 на: 11 Април 2011, 19:55:22 pm »
Prednoto vetrobransko staklo moze da bide zatemneto max 15%, prednite stranjcni stakla max do 30% , a zadnite stakla i zadnoto vetrobransko staklo ako sakate napravete gi od lim nema nikakvi propisi za niv, a za da bidete legalni pred policija kako sto kazaa prethodno mora da vi pisuva vo soobrakajna deka imate folii. Na masinski zemaat nekade okolu 5000 den za da ti ja odredat providnosta i ti davaat dokument so koj posle ti vnesuvaat vo soobrakajna na tehnicki.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #26 на: 12 Април 2011, 07:53:27 am »
simonx малку ги имаш утнато бројките, ама нема везе. Напред не смее да ти биде затемнето. Но 99% нови возила доаѓаат со фабрички затемнети стакла. Мојата Мазда има 20% затемнување на сите стакла. Понатаму, за задните постои пропис. Може да ти бидат затемнети до 98% само доколку имаш два ретровизори. Во спротивно смееш само 30%. На шофершајбна од горната страна можеш да ставиш заштитна лента до 15см висина. Атестот на машински чини 1420 денари, а вкупните трошоци за целата постапка се околу 2500 денари. Во сообраќајна ништо не ти внесуваат туку ти издаваат нова сообраќајна во МВР.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #27 на: 12 Април 2011, 11:43:24 am »
Pa dobro novata sobrakajna e potpuno ista kako starata samo dopisano ima na ednata strana deka ima klima folii, taka ?

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #28 на: 12 Април 2011, 15:10:20 pm »
Па не е физички истата сообраќајна. Покрај тоа што пишува дека има затемнети стакла, променет е и датумот на издавање.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #29 на: 12 Април 2011, 16:13:29 pm »
Значи праат буљашка работа, можат на истата да додадат само за фолии и плин,  они за секое срање нова возачка, само некој денар да земат повеќе.