Автор Тема: Форумџиски Билјард  (Прочитано 51011 пати)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17283
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #180 на: 13 Февруари 2014, 00:19:02 am »
Да не ја листам темава, ама освен Хазард (кои или се сељаци или мене за сељак ме мислат па ми пуштаат фори за резервации), кои се други билијард клубови во Скопје, каде се наоѓаат и како стојат со цена? Ако бараат резервација не ми ги кажувајте, зашто после лош ден на факултет не планирам во време кога тие можат да одам да се опуштам.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20055
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #181 на: 13 Февруари 2014, 00:24:09 am »
Од кога бараат Хазард резервации? На телефон да не им се јави?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54762
  • Махер
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #182 на: 13 Февруари 2014, 00:26:34 am »
Кај што идеме за роденден.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #183 на: 13 Февруари 2014, 00:28:22 am »
Карши ПЦ докторс имаше едно време еден добар билјард клуб. Во нормално време нема гужва, за навечер можда и треба резервација. Внатре е прекрасно има доста маси 8ца 9ка и снукер, културни маси и културни луѓе.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17283
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #184 на: 13 Февруари 2014, 00:34:03 am »
Од кога бараат Хазард резервации? На телефон да не им се јави?

И во Дебар Маало и на Железничка, излегов пешки со другарче да се издуваме на билијард, во двата клуба бараа резервација. Јес да беше околу 10 навечер - четврток, али имаше празни маси. Многу мрзам селективно одбирање на клиентела.

@Дики, ова ПЦ Докторс кај мене во близина беше? Ај да се провртам да побарам.

@Дени мислам дека кај што славиме роденден е поскапо од стандардот.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20055
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #185 на: 13 Февруари 2014, 00:38:59 am »
Поскапо е али и поубаво е од стандардот според мене. Инаку во хазард сум одел касно накај 9/10/11 и ако немало слободна маса ми кажувале или да почекам или дека нема да има слободно во скоро време. Прв пат нешто вакво со резервација слушам за кај нив. :/

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #186 на: 13 Февруари 2014, 00:48:10 am »


Да тука близу ти е :) ете КМ Pool се викало
https://www.facebook.com/kmbilijard.mk

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #187 на: 13 Февруари 2014, 18:14:36 pm »
KM е најпрофи место за билијард во Скопје.Топла препорака и имаше купони на Групер за попут 100 денари=1 саат.Провери може уште поефтино ќе ти излезе.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17283
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #188 на: 13 Февруари 2014, 19:51:41 pm »
Проверив, во октомври месец била таа акција. Да ти кажам право, со парите за автобус што ќе ги дадам до Железничка и назад, ќе си играм билијард во КМ. Во понеделник баш ќе одам, од сликите на фејс што ги имаат ставено ми изгледа топ.

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #189 на: 13 Февруари 2014, 20:04:32 pm »
Не мора да одиш до Железничка за да играш во Хазард.Сега отворија нов простор на Орце Николов бивш Ентернет.После Џубокс продолжуваш право и на едно 50 метри од лева страна ќе ти дојде.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17283
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #190 на: 13 Февруари 2014, 20:27:53 pm »
Знам, пишав претходно дека и таму бев. На прв впечаток не ми е атмосферата за билијард баш, можеби и јас сум пребирлив.
А моментот со резервации (или лажење дека треба резервации) ме иритира, затоа барам алтернатива на Хазард.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29189
    • CARclub.mk
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #191 на: 14 Февруари 2014, 08:34:53 am »
А од каде знаеш дека лажат за резервации?

Можеби станало доволно популарно местото за да има доволно гужва, па треба да се резервира. Не нам колку маси за билијард има, ама не ми е чудно да треба да се резервира.

Уствари, дури и логично ми е. Што те кошта да се јавиш саат-два унапред да си резервираш место?

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20563
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #192 на: 14 Февруари 2014, 09:10:20 am »
Може ќе биде принуден да бара ургентно решение (без резервација), доколку добие позитивен одговор од некое девојче на прашањето „Сакаш да си играме со топчиња, дупчиња и стапчиња?“ :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17283
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #193 на: 14 Февруари 2014, 09:14:09 am »
Со саат - два порано јавување, ни леб во коперација во Ратинци или Смојмирово не се резервира.

И ме кошта тоа што ме ограничуваат со време кога да се појавам, и кога да си заминам од таму, зошто некој друг ја чекал мојата маса.

П.С. Теоријата дека лажат селективно за резервации ми е од таму што кога бев со другар ми кој е од Скопје и кој разговараше со персоналот кога влеговме, во петок навечер во 9:30 "се е слободно, што ќе пиете", а кога јас одам со друг другар и отварам уста на дијалект, во бош ден среда во 8 навечер "се е резервирано до 11 саат дечки", а зјаат празни 3 маси.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29189
    • CARclub.mk
Одг: Форумџиски Билјард
« Одговори #194 на: 14 Февруари 2014, 09:16:20 am »
Ако е така стварно, се прави инцидент. Се урла, се дере, да разберат комшиите.

Истовремено, вадиш телефон и снимаш од моментот на доаѓање па до 11. Ако не те пуштат од внатре, тогаш од надвор, па фино-лепо објавуваш на социјални медиуми.