Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2396457 пати)

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Семафори на копче во МКД, со нашава култура ;D ;D ;D

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Ако за тоа имаат начукано толку семафори алал да им е на паметот, си има начини како тоа се решава.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
@AllMightyMe

Имаше кај поранешна америчка амбасада, и супер функционираше, со оглед натоа дека нема многу пешаци.

@Tome-Colt

Е ајде де, и ја тоа викам...

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Глеам сите заборавивте да спомнете а верувам нема човек што не му идат на нерви дедовците со пони точаци што се шалтаат низ лента.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Мене ме нервираат неодлучни возачи,кои што менуваат лента 20 пати во 2 минути..

А со овие што не користат жмигавци,веќе се научив,сеедно ми е..

@Stratro Истиот тој факман и мене ме нервира,многу се курчи..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223

@Stratro Истиот тој факман и мене ме нервира,многу се курчи..

Zezas?
Sto se slucilo i dali mu zapamti registracija?

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Тој со цивикот црвен ќе го погинев замалце. Сакаше да ме намести амаму го спопикав сосе јајца, на водњанска кај кинг во есната лента ќе собереше паркирано кола, имаше среќа ко со мочка у гз да е праен.

Иначе многу брзо вози дечкото, стално кога и да го видам, на крај краева боље пуштете го и чао пријатно, тиешто идат ги пуштам не ми сметаат, ако сака нека иде ќе му напраам место. Ама јас го наместив пошто он сакашеда ме намести мене.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Леле овој со Хондава на некој собир ако се појави...

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Аман бе луѓе на сите ли ви згрешил типот со црвен цивик? Па дајте ќе се повозиме ќе го начекаме и тетоважа Карклуб на чело :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Иначе многу брзо вози дечкото, стално кога и да го видам, на крај краева боље пуштете го и чао пријатно, тиешто идат ги пуштам не ми сметаат, ако сака нека иде ќе му напраам место. Ама јас го наместив пошто он сакашеда ме намести мене.

Mene mi presece lenta i da zakocev 1 sekunda pokasno ke go soberev direkt od pozadi a toa triagolnicite od izduvi od gz ke mu gi vadea.
Pa uste se kurci..ali normalno, ne bese sam, a jas bev so lepsa polovina :)

Sleden pat nema da ima takva sreka...

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Сега ми текна една работа што ме вади од кожа: кога возиш на средна или трета лента а некој застанал на првата лента на сам тротоар или веднаш пред него. Еднаш ке плеснев една девојка на партизанска  кај педагошка зошто таксистот застанал на 2 метра од семафорот и не ја видов кога тргна таа да преминува улица и таа неме виде мене. Ја качив на хауба и сериозно се исплаши таа. Излегов со татко ми да се тепам надвор со таксистот, да не беше татко ми очи ќе му искорнев. А тоа се случува редовно на партизанска и кај зегин кај пазарчето во тафталиџе.

Има и уште еден таков факман со Плава Импреза ВРЦ. Два пати ќе ме убиеше а се движи претежно го гледам во тафталиџе. Жими се, ќе го земам кадетот некој ден и ќе го чекам. Има сол да го направам мамицата негова идиотска. Вози 150 низ уличките во тафталиџе, ќе заврши некое дете под тркала еден ден.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
@Stratro

Што знам да ти кажам, вака ми изгледа добар возач иде нон стоп брзо и ризично, само еднаш ќе го јаде гарант.  Стално го гледам...

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
@Stratro

 Стално го гледам...

Kade?

Отсутен Pal Zileri

  • Сијка Пиштолова
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2464
Едно нешто страшно ме нервира,а тоа се TOЧАЦИТЕ што се возат на сред улица и сакаат да учествуваат рамноправно во собраќајот!!!
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
@Stratro  

Секаде по скопјево, ама највеќе од оваа страна, карпош, центар...

До сега може 20 пати сум го видел


Едно нешто страшно ме нервира,а тоа се TOЧАЦИТЕ што се возат на сред улица и сакаат да учествуваат рамноправно во собраќајот!!!

Јас обавезно им отварам прозор и им викам да си се качат на тротоар, да не ги лежам. Ама што да праиш ете ја старава и она така прави, од такт се вадам ко ќе ја видам, ќе и ги скршам жиците на тркалата еден ден.

Ама па ко ќе има по тротоарине еден куп коли иди па замери им, тука треба џандар и све собирање.