Автор Тема: Најбрза тјунирана кола во Скопје  (Прочитано 271685 пати)

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Најбрза тјунирана кола во Скопје
« на: 14 Декември 2010, 18:48:04 pm »
Сто мислите која е најбрзата тјунирана кола во Скопје?

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #1 на: 14 Декември 2010, 20:53:02 pm »
Ти што мислиш? :) До сега од тоа што имало официјално белиот Cosworth и Субаруто на Пелин се најбрзи. Али секако ова се стари податоци и само официјални...
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #2 на: 15 Декември 2010, 03:28:50 am »
Yugo Koral 55... фрлено од авион, од мнооогу голема висина :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #3 на: 15 Декември 2010, 08:24:43 am »
Али со афтермаркет издув.

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #4 на: 15 Декември 2010, 16:03:28 pm »
Ти што мислиш? :) До сега од тоа што имало официјално белиот Cosworth и Субаруто на Пелин се најбрзи. Али секако ова се стари податоци и само официјални...
korsata na joco?

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #5 на: 15 Декември 2010, 18:47:05 pm »
Што корса ќе беше тоа?  ;D

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #6 на: 15 Декември 2010, 20:12:37 pm »
mnogu stara :)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #7 на: 15 Декември 2010, 20:49:21 pm »
Да прочита Јоцо срце ќе му се испуни :D

Јас колку што знам он во најјаките денови беше поспор од Пелин(Субару STI), така да не би рекол. Али и он и Ангел имаа коли за почит (и двете Корси).
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #8 на: 16 Декември 2010, 02:51:23 am »
Корса највише мерак ми праи ако во опремата ја вклучува Елена Ристеска... Мотор не ми треба, ќе ја возам на Flintstones принцип :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #9 на: 16 Декември 2010, 08:32:16 am »
Корса највише мерак ми праи ако во опремата ја вклучува Елена Ристеска... Мотор не ми треба, ќе ја возам на Flintstones принцип :)

 ;D ;D ;D ;D ;D

Ми се свиѓа идејава  8)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #10 на: 16 Декември 2010, 10:57:48 am »
Z06 i C06 Corvetite (crna i zolta) na Koljo se tjunirani i verojatno mnogu pobrzi od Subaruto...
Za Mustangot ne sum najsiguren.  ;D
« Последно менување: 16 Декември 2010, 11:01:31 am Stratro »

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #11 на: 16 Декември 2010, 11:09:42 am »
Корса највише мерак ми праи ако во опремата ја вклучува Елена Ристеска... Мотор не ми треба, ќе ја возам на Flintstones принцип :)
Јас би ја возел на Роко Зифреди принцип со единствена разлика што имам пократок мењач. :D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #12 на: 16 Декември 2010, 12:35:16 pm »
Корса највише мерак ми праи ако во опремата ја вклучува Елена Ристеска... Мотор не ми треба, ќе ја возам на Flintstones принцип :)
Јас би ја возел на Роко Зифреди принцип со единствена разлика што имам пократок мењач. :D
:D :D :D Абееее... Ја мислев колата како би ја возел, не „опремата“ :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен rafiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #13 на: 16 Декември 2010, 14:45:12 pm »
znaci zborime za koli sto se trkale na dobro poznatite lokacii, palace, obikolnica, prva naplatna rampa.. ima mnogu tuning koli sto nikogas ne se trkale.. :)
@banzai - se imaat trkano joco i pelin?

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Најбрза тјунирана кола во Скопје
« Одговори #14 на: 16 Декември 2010, 15:07:56 pm »
Во Београд на драг беа во исто време, пред неколку години на Батајница. Тогаш Пелин беше прв.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.