Автор Тема: World of Tanks  (Прочитано 7070 пати)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
World of Tanks
« на: 16 Февруари 2012, 10:44:18 am »
Како што кажува името на играта се работи за online интернет игра со борга со тенкови.

http://worldoftanks.eu/game/

Погледнете го треилерот и скриншотовите.

Играта се симнува и е бесплатна. Ги има заработено сите светски награди за најдобра online игра на сите времиња. Има прекрасна графика, игривост и многу многу.
На кратко, управувате со тенкови (преку 100-тина различни модели од првата светска војна па наваму), ги надградувате, купувате нови, продавате, вршите менаџмент со екипажот, муницијата, тактиките и друго.

Доколку го сакате звукот на дизелот и мирисот на суровиот челик и моќта тогаш ова е игра за вас. Јас сум веќе ветеран таму. Кого го интересира било што нека праша. Барам наши луѓе за формирање на чист македонски клан.

Предупредување: играта е феноменална и постои ризик од сериозно заразување и зависност кое подоцна носи тешки последици

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7002
Одг: World of Tanks
« Одговори #1 на: 16 Февруари 2012, 15:27:01 pm »
Има Сингл плеер офлајн кампања?

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: World of Tanks
« Одговори #2 на: 16 Февруари 2012, 15:33:11 pm »
Има Сингл плеер офлајн кампања?
Не. Исклучиво Online. Во тоа е убавината и во незаменливоста. Веќе имам окулу 20-тина пријатели со кои правиме специјални акции и стратегии.

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7002
Одг: World of Tanks
« Одговори #3 на: 16 Февруари 2012, 15:34:37 pm »
Во тоа е убавината ако имаш квалитетен интернет ... :)

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: World of Tanks
« Одговори #4 на: 16 Февруари 2012, 15:39:26 pm »
Има Сингл плеер офлајн кампања?
Не. Исклучиво Online. Во тоа е убавината и во незаменливоста. Веќе имам окулу 20-тина пријатели со кои правиме специјални акции и стратегии.

Јас ја симнав и ја инсталирав, влегов еднаш и ме скинаа :D :D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: World of Tanks
« Одговори #5 на: 16 Февруари 2012, 15:41:12 pm »
Во тоа е убавината ако имаш квалитетен интернет ... :)
Не треба голем бандвит. Другарче ја игра преку 3G на мобилниот телефон кога го поврзува со копмутерот и не генерира многу сообраќај. Само да нема многу изгубени пингови.

Има Сингл плеер офлајн кампања?
Не. Исклучиво Online. Во тоа е убавината и во незаменливоста. Веќе имам окулу 20-тина пријатели со кои правиме специјални акции и стратегии.

Јас ја симнав и ја инсталирав, влегов еднаш и ме скинаа :D :D
Ако ако, почетоците се секогаш малце тешки, ама кога ќе навлезеш ќе бидеш мајстор. Ние кога ќе се собереме 3-4 дуси ебеме цел тим од 15 души.

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: World of Tanks
« Одговори #6 на: 14 Март 2013, 03:29:52 am »
А Фаланга ме зарази и мене малце :) на почеток ептен тапанар бев ( и сеа сум) ама не до толку :)
дај кажи некој tips :D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: World of Tanks
« Одговори #7 на: 14 Март 2013, 08:20:37 am »
Со кое возило си?

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: World of Tanks
« Одговори #8 на: 14 Март 2013, 16:05:36 pm »
Вчера го земав Medium III а и со Cruser III играм, другите не ги обичам баш баш. Снајперите ми се досадни малце, кинезите ми се ептен кинески :)
Со Medium I имав супер скор ( подобар од оние со другите тенкчиња) па затоа сум со него, ако е голем некако ми прај ќејф.
Крузерчето е онака, солидно брзичко е не е споро а тепа добро :)

Додека да ја научам што како зашто тапанар бев и сеа сум ама подобар сум од што бев.
Се подобрив кога напраив дисејбл на вибрациите и коа сватив дека не играм игра со возење, туку со криење, камуфлажа и такви ствари :)

Присутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2902
Одг: World of Tanks
« Одговори #9 на: 21 Ноември 2013, 12:05:57 pm »
Ја инсталирав играва, може некој да ми каже што да правам на почеток дека само се шетам и рушам бандери ;D

И ако играте уште да се испукаме клаберски :)