Автор Тема: Нов лаптоп?  (Прочитано 16649 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Нов лаптоп?
« Одговори #45 на: 12 Јануари 2012, 16:48:59 pm »
У секој случај рифарбиш производите идат со 1 година гаранција и се поефтини од новите. Бар така треба да биде, мора да му нагласиш на клиентот.
+1

Отсутен Scorpion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 470
Одг: Нов лаптоп?
« Одговори #46 на: 12 Јануари 2012, 20:56:24 pm »
овој подобар ли е од тој so B800
http://hpstore.mk/index.php?lang=mk&option=details&item=444

Нема шанси, ја тој што ти го нудам е со sandy bridge cpu + Fujitsu е со 2 години гаранција, изработка и дизајн за класа подобар.

Од мене Имаш и гратис антивирус Bitdefender internet security .

Овој од hp може само вода да му носи.

http://www.notebookcheck.net/Intel-Celeron-B800-Notebook-Processor.56825.0.html

http://www.notebookcheck.net/Intel-Celeron-Dual-Core-T3300-Notebook-Processor.24810.0.html

ili so posti zborovi T3300 e pobrz no ima pomalku cash, sto znaci za edna dve raboti ke go izede B800, na pogolema optovarenost se izednacuvaat.

No i dvata se s*anje. Ako kupuvas laptop da te sluzi godina dena slobodno, zborime za 1.5Ghz. Ako sakas normalna masina podobro prisoberi pari i zemi i3.

Dobar laptop za 250 - 300eur nema :(
Fiat Grande Punto & Fiat Stilo

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Нов лаптоп?
« Одговори #47 на: 13 Јануари 2012, 04:26:11 am »
абе не ми се секирајте толку не е за мене лаптопов,за едно другарче е што моментално е на пентиум 3јка и очајно му треба нешто појако од тоа,освен интернет пребарувања и филмови ништо нема да се прави на него така да ја мислам ке му заврши работа

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Нов лаптоп?
« Одговори #48 на: 13 Јануари 2012, 08:27:07 am »
па да му го дадам јас мојот компјутер Dell Inspiron 1300 5 години стар, мислам е 1,8Ghz со 1 гига рам и 40 хард диск мислам беше. Made in Ireland работи како швајцарски саат ;)

Отсутен Scorpion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 470
Одг: Нов лаптоп?
« Одговори #49 на: 13 Јануари 2012, 11:20:42 am »
eve i jas da mu ponudam HP pavilion dv5 14.5" so i3 ako e zainteresiran, godina i nesto star :)
Fiat Grande Punto & Fiat Stilo

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: Нов лаптоп?
« Одговори #50 на: 13 Јануари 2012, 11:23:36 am »
eve i jas da mu ponudam HP pavilion dv5 14.5" so i3 ako e zainteresiran, godina i nesto star :)
Пиши детали и цена на ПП и јас сакам да знам.