Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 460143 пати)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« на: 30 Декември 2011, 00:19:35 am »
мојот телевизор го има сето ова на него.... и излез за 5.1 за сараунд, а хдми влезот-излез е за со пц т.е. лап топ. а инаку има и приклучок за на нет и точно 35 фиксни адреси на сервиси... ВИЕРА ЛИНК функционира топ... панасоник направил добар телевизор овој пат... а уствари кога не направиле они добар телевизор...

како и да е, пошто сега се навикнав на овој, ми фалат истиве тракаташки за на телевизорот во викендицата... и нај веројатно ке си земам и јас едно вакво уредче за таму.. фино лепо, екстерната меморија од 1 тера бајт, полна со филмови половина во хд резолуција и идеш на викенд...
« Последно менување: 30 Декември 2011, 09:36:17 am velestrumf »
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #1 на: 30 Декември 2011, 00:21:52 am »
мојот телевизор го има сето ова на него....
Е да бе, треба пола плата да дадам за телевизор со вграден хард...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #2 на: 30 Декември 2011, 00:22:23 am »
мојот телевизор го има сето ова на него....
На моето магаре му е поголем екстремитетот одошто на твоето. :D Се надевам дека со овие информации ќе придонесеме за поуспешна продажба на уредот. :D
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #3 на: 30 Декември 2011, 00:25:07 am »
мојот телевизор го има сето ова на него....
Е да бе, треба пола плата да дадам за телевизор со вграден хард...
зависи како гледаш на тоа... јас рокнав скоро 37 бона за телевизор за кој знам дека следниве 5 години нема да му биде рамен и дека се нешто што ке се појави во стилот подобро од ова, ке биде или слично или многу исто со ова... збориме за 42 инчен фулл хд телевизор...

еве го, сега е поевтинет , јас го зедов на промоција со 5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА... ми пашеше у моментот и тоа е тоа:
http://www.technomarket.com.mk/products/09054134/panasonic-tx-l42s10e

 и ај сега, да разгледаме малку цената... добар лцд тв нема под 26.000 денари, + уредчево од 5.000 денари и стигнавме до цената на телевизоров... е мана нели е што уредот си го зимаш а на телевизоров ти останува атачед форевр пошто е внатре нели... ама па озитивното е што нема кабли наоколу и 5 даљинска на маса... со виера линкот можеш да си ставиш и двд или блу реј пак од панасоник и со истото даљинско се да контролираш а и сараундот +вуферот се е преку едно даљинско...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6105
 • 69
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #4 на: 30 Декември 2011, 01:26:14 am »
Така е.
Ај сеа некој од модераториве нека ја зачисти темава, дур не сум земал да мавам заушки ;)

+ кој рече дека сакаме ЛЦД да купиме и тоа све у едно?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен daniel111

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #5 на: 30 Декември 2011, 03:46:36 am »
jas se izvinuvam no me interesira toa uredot sto go prodavas dali moze na crno-bel TV da se prikluci za kaj dedomi na selo??

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #6 на: 30 Декември 2011, 07:53:53 am »
мојот телевизор го има сето ова на него.... и излез за 5.1 за сараунд, а хдми влезот-излез е за со пц т.е. лап топ. а инаку има и приклучок за на нет и точно 35 фиксни адреси на сервиси... ВИЕРА ЛИНК функционира топ... панасоник направил добар телевизор овој пат... а уствари кога не направиле они добар телевизор...

како и да е, пошто сега се навикнав на овој, ми фалат истиве тракаташки за на телевизорот во викендицата... и нај веројатно ке си земам и јас едно вакво уредче за таму.. фино лепо, екстерната меморија од 1 тера бајт, полна со филмови половина во хд резолуција и идеш на викенд...

Мислиш ваљда на HDMI прикључок. Сигурно нема вграден медиа плејар ;D ;D ;D

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7086
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #7 на: 30 Декември 2011, 07:59:13 am »
jas se izvinuvam no me interesira toa uredot sto go prodavas dali moze na crno-bel TV da se prikluci za kaj dedomi na selo??

многу слаба веројатност ...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #8 на: 30 Декември 2011, 08:50:08 am »
зависи како гледаш на тоа... јас рокнав скоро 37 бона за телевизор за кој мислам дека следниве 5 години нема да му биде рамен и дека се нешто што ке се појави во стилот подобро од ова, ке биде или слично или многу исто со ова... збориме за 42 инчен фулл хд телевизор...
Далеку од тоа дека тоа што си го земал е над просек, уште помалку дека е приближно до врвот. Си купил упросечен LCD телевизор со одличен однос на перформанси/цена но далеку од тоа дека е нешто врвно или надпросечно.

FYI за помалку пари ќе си земел плазма која има далеку поквалитетна слика од она кое го има твојот LCD и многу подобри LCD-a. Сакам да кажам дека не си направил најдобар можен избор ниту пак најдобар можен избор за парите кои си ги дал.

И да се вратиме на темата, а таа не е за уредот, не е за телевизори, не е за тоа што сме купиле. Таа е за продажба на уредот. Значи ако има некој заинтересиран за уредот и од тој аспект има прашања нека ги поставува. Останати рекла-казала муабети да правиме во темата „Рекла-Казала“ или друга посоодветна тема.

Се моли администрација ОТ муабетите да ги префрли во нова тема „Каков телевизор имате?“
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Продавам Western Digital WD TV Media Player
« Одговори #9 на: 30 Декември 2011, 09:09:09 am »
OT, aма само Плазма за телевизор. Филмови во ХД ми се приоритет.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #10 на: 30 Декември 2011, 09:38:24 am »
мојот телевизор го има сето ова на него....
Е да бе, треба пола плата да дадам за телевизор со вграден хард...

па добра плата имаш ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #11 на: 30 Декември 2011, 09:47:44 am »
мојот телевизор го има сето ова на него....
Е да бе, треба пола плата да дадам за телевизор со вграден хард...

па добра плата имаш ;D
:)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #12 на: 30 Декември 2011, 09:49:13 am »
мене телевизорот не ми значи многу баш, во летото купив Philips што беше фина понуда од АМЦ си брка работа, опрема и тракатанци за во кола гледам :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #13 на: 30 Декември 2011, 10:41:56 am »
OT, aма само Плазма за телевизор. Филмови во ХД ми се приоритет.

24.000 денари LG плазма 42', презадоволен до сега. Филмови во ХД, прекрасно нешто!

26.000 денари LG LCD  32', во спална стои, не се користи многу, ама за парите мислам дека не вреди, поарно уште една плазма да си зедев.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #14 на: 30 Декември 2011, 10:43:17 am »
нели едно време викаа дека LCD е подолготраен од плазма, вистина е ова или нема врска?