Автор Тема: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006  (Прочитано 67251 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #30 на: 05 Март 2011, 23:31:04 pm »
6000K e бела боја, под неа одат накај жолто. 3000К веќе е изразено жолтеникава.
Јас не би одбрал 6000К затоа што замара очи во вожња. Лоша репродукција на бои и отсјај на светли објекит. Да не збориме за тие што возат контра тебе колку ги замара.

4300К има најприродна боја и нјамногу осветлува. Значи ако се купува Ксенон ради осветлувањето, тогаш 4300К е идеална топлина. Ако е за шминка има и обични халогени сијалички обоени во плаво и кои се многу поефтини.

Ај ако може НултиСигнал или Дог да кажат какви турија кај „Генералниот“ у кола, и да се споделат искуства итн итн...

А за тоа дали ќе умарам некој од карши, најискрено веќе почиња да не ми чуе... Ја низ град возам со спуштени средни светла, и ги подигам коа искачам на отворено... А се’ тоа елегантно и елоквентно ми се враќа со некоја петарда што вози позади мене, или карши мене, што (у најмала рака) никад не однел светла на штелување и/или вози со дугачки... Мене ме прашуе некој тогаш како ми е? Епа фак дем!

За шминка, има нови колекции во Шатци, кој/а е заинтересиран/а :D

Respect za mislata...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20528
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #31 на: 06 Март 2011, 04:22:36 am »
Дог, очекувај ме нареднава недела, за тоа што праевме муабет :)
Ама ќе ти се јавам за ептен да ја наредиме, т.е. да ти потврдам за кој ден :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #32 на: 06 Март 2011, 14:55:55 pm »
Дог, очекувај ме нареднава недела, за тоа што праевме муабет :)
Ама ќе ти се јавам за ептен да ја наредиме, т.е. да ти потврдам за кој ден :)

Sekako...Te ocekuvame..
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #33 на: 06 Март 2011, 15:26:56 pm »
Ај ако може НултиСигнал или Дог да кажат какви турија кај „Генералниот“ у кола, и да се споделат искуства итн итн...
Море Веле, ако више преведувате, преведете го и кучешка безбедност. Иначе кај енералниот има од тие бесплатните. Му спакуваа и едни за по дома да му се најдат за точакот.

Цитат
А за тоа дали ќе умарам некој од карши, најискрено веќе почиња да не ми чуе... Ја низ град возам со спуштени средни светла, и ги подигам коа искачам на отворено... А се’ тоа елегантно и елоквентно ми се враќа со некоја петарда што вози позади мене, или карши мене, што (у најмала рака) никад не однел светла на штелување и/или вози со дугачки... Мене ме прашуе некој тогаш како ми е? Епа фак дем!
Нон стоп им псујам све најмило на твоите истомисленици. Многу сте у п.м; устава пена ми фати. Кога некој ќе ти пушти комбинација од дугачки и средни и ќе сврти да вози кон тебе за да прави директен судир да знаеш дека сум јас. Крени рака за да ме поздравиш.

Цитат
За шминка, има нови колекции во Шатци, кој/а е заинтересиран/а :D
За лепршав од и сјај во очите користите Хајнекен козметика.
« Последно менување: 06 Март 2011, 15:28:48 pm gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20528
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #34 на: 06 Март 2011, 17:00:23 pm »
Ај ако може НултиСигнал или Дог да кажат какви турија кај „Генералниот“ у кола, и да се споделат искуства итн итн...
Море Веле, ако више преведувате, преведете го и кучешка безбедност. Иначе кај енералниот има од тие бесплатните. Му спакуваа и едни за по дома да му се најдат за точакот.

Цитат
А за тоа дали ќе умарам некој од карши, најискрено веќе почиња да не ми чуе... Ја низ град возам со спуштени средни светла, и ги подигам коа искачам на отворено... А се’ тоа елегантно и елоквентно ми се враќа со некоја петарда што вози позади мене, или карши мене, што (у најмала рака) никад не однел светла на штелување и/или вози со дугачки... Мене ме прашуе некој тогаш како ми е? Епа фак дем!
Нон стоп им псујам све најмило на твоите истомисленици. Многу сте у п.м; устава пена ми фати. Кога некој ќе ти пушти комбинација од дугачки и средни и ќе сврти да вози кон тебе за да прави директен судир да знаеш дека сум јас. Крени рака за да ме поздравиш.

Цитат
За шминка, има нови колекции во Шатци, кој/а е заинтересиран/а :D
За лепршав од и сјај во очите користите Хајнекен козметика.

За првото, кој разбрал, разбрал... Тие што требаше, се најдоа во муабетот, и одговорија :)

За второто, да не си се збунил нешто мајка? Ај убаво прочитај што сум пишал, пред да почнеме тука да се пцуеме, или не знам што... Ако после тоа пак наоѓаш за згодно да псуеш све најмило, повели на директен судир.

За третото неам коментар.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #35 на: 07 Март 2011, 00:33:35 am »
Големо извнување Веле. Частам домашна во знак на примирје. Ја сватив дека ти си возиш со кренати дугачки светла низ село и низ град, па сакаш да ги појачаш совозачите со ксенон. Уствари ја не дочитав ко шо треба и така си сватив дека си лош, уствари ти напатена душа.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20528
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #36 на: 07 Март 2011, 01:54:25 am »
Големо извнување Веле. Частам домашна во знак на примирје. Ја сватив дека ти си возиш со кренати дугачки светла низ село и низ град, па сакаш да ги појачаш совозачите со ксенон. Уствари ја не дочитав ко шо треба и така си сватив дека си лош, уствари ти напатена душа.

Ит из кул мај френд... Би мор керфул ин д фјучр, пошо има некој ке се наапа, и одма ќе ти иде у супротен правец, да ти лупа у директ ;)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Samco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 607
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #37 на: 30 Март 2011, 19:41:30 pm »
zdravo,
edno prasanje :) xenon za Ford Focus 2009god ... dali e mozen problem so raketata, problem so elektrika, elektronika i t.n. ? i sekako koja e cenata i dali ima garancija za vasata rabota ? pozdrav

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #38 на: 30 Март 2011, 23:41:19 pm »
Zdravo Samco.Imame montirano Xenon  na Ford Focus nema nikakov problem so instalacija i so garancija na kolata,dokoliku e uste pod garancija,inaku poveke mozes da vidis na nasiot sajt  na ovoj link dole .Garancija sekako ke dobies 12 meseci,cenite se so montaza. Poveli kaj nas i ke dogovirme cena.Pozdrav

 http://www.dogsecurity.mk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=20&Itemid=1
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17675
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #39 на: 27 Април 2011, 13:35:18 pm »
Дечки, успут сте ми, имате сијаличка за таблица за Алфа 155 ?


Нормална сијаличка, не од тие од 4500 денара ;D ;D ;D


Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #40 на: 27 Април 2011, 14:36:24 pm »
да прашам за ксенон кит за пумата, собореното и долгото светло се во посебна комора и сакам и позицијата да биде во слична боја, максимум до 6000к, што може да ми понудите ?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #41 на: 29 Април 2011, 22:03:13 pm »
да прашам за ксенон кит за пумата, собореното и долгото светло се во посебна комора и сакам и позицијата да биде во слична боја, максимум до 6000к, што може да ми понудите ?

Poveli razgledaj ,a sijalickite za pozicija ke gi dobies gratis

http://www.dogsecurity.mk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=20&Itemid=1
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #42 на: 29 Април 2011, 22:45:28 pm »
конкретно овој сет

http://www.dogsecurity.mk/mk/dvd-in-dash-pleeri/details/389/20/xenon/xenon--set-slim--h1,h3,h7,h11,9005,9006-.html

оди со посебна сијаличка за соборено и посебна за долго светло или треба да се доплаќа ?

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #43 на: 30 Април 2011, 00:25:20 am »
Ке ти требаат 2 комплета едните за соборено другите за долго :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #44 на: 30 Април 2011, 10:20:56 am »
значи испаѓа 4 сијаличиња и 4 баласти 10 000 денари :), ама ај да почекаме од дог одговор можда има некоја друга опција