Автор Тема: VW Polo 6R 1.2TDI 2011  (Прочитано 4086 пати)

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2973
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #30 на: Февруари 01, 2023, 12:27:19 pm »
Сменети предни дискови (Зимерман) и плочки (АТЕ).
Стабилизатори и чаури на вилушки Лемфордер.
Масло Synmar 5W-30, филтри за масло, нафта и воздух Bosch, за кабина Filtron Carbon.

Присутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5762
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #31 на: Февруари 01, 2023, 12:31:46 pm »
Не штедиш на делови. Алал вера.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1403
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #32 на: Февруари 01, 2023, 13:10:16 pm »
Нормално, 2000 евра плата има.  :)
Аирлија нека е.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2973
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #33 на: Февруари 01, 2023, 13:15:53 pm »
Нормално, 2000 евра плата има.  :)
Аирлија нека е.

Од твоја уста у Божји уши, амин!  ;D

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6563
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #34 на: Февруари 01, 2023, 17:45:07 pm »
Дистанцери не му ставаш?

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6184
 • French diamond
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #35 на: Февруари 01, 2023, 18:58:28 pm »
На Vw другар, не дистанцери, ако сакаш шасија од Ферари стави му, пак ќе биди досаден  ;)

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6563
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #36 на: Февруари 01, 2023, 19:00:49 pm »
Толку ти дал господ а ? Зато и сам се нејќиш т.е колата што сам си ја купил си ја нејќиш.
Де бе што се нервираш одма :)

Мене искрено топ ми изгледа кога ќе видам некоја средена, сега гледав некој си на Астон Мартин ставаше, така да супер работа си е.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2973
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #37 на: Февруари 01, 2023, 23:00:30 pm »
Не штедиш на делови. Алал вера.
Фала. Се трудам секогаш колите да се пиц-пец.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2973
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #38 на: Февруари 25, 2023, 17:57:37 pm »
Магично почна да губи антифриз, на 10км едно 200-300гр., куќиштето за филтерот за масло пукнало, маана фабричка, сменето, џам! :D

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2973
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #39 на: Март 13, 2023, 10:13:23 am »
Ставен летен сет вчера.
Со зимските поминати 3000км.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2973
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #40 на: Јуни 09, 2023, 12:35:33 pm »
Вчера направи една година во моја сопственост, регистрирано втор пат. За една година поминати точно 16.000км и со оглед дека е второ возило задоволен сум во однос на тоа што нуди.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2973
Одг: VW Polo 6R 1.2TDI 2011
« Одговори #41 на: Август 07, 2023, 12:17:22 pm »
Заменет заден десен лагер, ставен FAG, дилер Пркица :D