Автор Тема: автомобил за почетник возач  (Прочитано 7047 пати)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8198
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #90 на: Јуни 16, 2022, 22:15:56 pm »
Domakinski ili ne gajle nemaat kolite…imam do sega videno mnogu nedomakinski i po 300 iljadi pominale bez mnogu zafati shto mnogu luge na forumov gi pravat na domakinski cuvani vozila
« Последно менување: Јуни 16, 2022, 22:47:27 pm MarceCvarce »

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16426
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #91 на: Јуни 16, 2022, 22:36:00 pm »
Заборави да пишиш дека сите се домаќински возени  ;D

Има и стварно што се домаќински чувани, луѓе од 0 километри ги добиваат и си ги пазат, перат и слично. А тие што се небрендираните, што ги вози менаџментот, се третираат ко приватни коли зошто во суштина тоа и се :)

Затоа напоменав да си најде луѓе и да си однесе капар, за да може да бира од залихата пред Порше да земат да ги лицкаат и шминкаат за продажба.

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2616
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #92 на: Јуни 20, 2022, 16:05:56 pm »
Сега добив потврда, бегајте од оваа Фиеста, многу беше оштетена, 3-4 пати превртувана со некои 80-100кмч.
За некое чудо колешката мина без никаква потреба.

Sent from my NAM-LX9 using Tapatalk
Дали оваа е истата кола од претходниот линк или е некоја друга? Зошто таа веќе е тргната а неможам дa видам дали се работи за истата кола.


http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4337235

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #93 на: Јули 02, 2022, 17:15:14 pm »
Темава може да оди под клуч. Најдено е и купено убаво сочувано возило: Toyota Auris 1.33 VVTi атмо-бензин "99"KS 2017 со нешто ситно над основен пакет опрема и поминати само 35kKM, сеуште под гаранција.

Благодарам на сите за препораките.
« Последно менување: Јули 02, 2022, 17:50:12 pm gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8198
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #94 на: Јули 02, 2022, 17:44:06 pm »
Ako e taa shto skoro vo toyota beshe vratena staro za novo. Super socuvano.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #95 на: Јули 02, 2022, 17:45:10 pm »
Ako e taa shto skoro vo toyota beshe vratena staro za novo. Super socuvano.
Taa e, сочувана и под гаранција.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4626
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #96 на: Јули 02, 2022, 18:06:22 pm »
E daj slika da ja vidime
Inace sozdravje da si ja vozite

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #97 на: Јули 03, 2022, 02:35:07 am »
E daj slika da ja vidime
Inace sozdravje da si ja vozite
Не е за мене, нема јас да ја возам.Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6271
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #98 на: Јули 03, 2022, 03:29:53 am »
Синка, па не се толку грди како што беа, башка тро поголемо сега :)
Честито!
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #99 на: Јули 03, 2022, 17:53:50 pm »
За 3500-4000 евра многу боље oпција него елементарен Јарис од 2013-та со 70KKm и 1.0 атмо бензин со „66“KS.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19641
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #100 на: Јули 03, 2022, 17:54:54 pm »
Што цена беше Аурисот?

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #101 на: Јули 03, 2022, 17:57:27 pm »
11
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2616
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #102 на: Јули 03, 2022, 18:20:38 pm »
Толку го зедовте или толку беше огласен?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #103 на: Јули 03, 2022, 21:57:14 pm »
Толку го зедовте или толку беше огласен?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalkhttp://reklama5.mk/AdDetails?ad=4357079
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 187
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #104 на: Јули 03, 2022, 22:40:56 pm »
Со среќа нека му е на тазе возачот, се на се добар избор. И више од солидно количе е за таа пара, истото го имам само со 1.6 мотор.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk