Автор Тема: Nov WEB site na Dog Security  (Прочитано 10633 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Nov WEB site na Dog Security
« на: 09 Февруари 2022, 20:37:50 pm »
Pozdrav Drugari .
Povelete posetete go našiot nov Sajt , slobodno može da ni pišete recenzija , mislenje ili sovet
Inaku , od sega imame i Online Shop , so toa što za odredeni produkti pri online naračka , sleduva dopolnitelen popust ili besplatna dostava . 
Vo momentov sajtot seušte se polni so produkti - ne e završen vo celost .
Novo e toa što imame KONFIGURATOR za felni , odbirate brend na vozilo i odbirate felna , kako bi možele da vidite ,kako ke izgleda ostata na voziloto .

www.dogsecurity.mk
www.felni.mk
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7886
 • ѓерманиа
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #1 на: 09 Февруари 2022, 22:33:00 pm »
Ааа, браос!

Сака малку оптимизација, ама генерално одлично.
Не мора ни да има онлајн нарачки, доволно е што цените се присутни, па ако бидат редовно ажурирани тоа е сè што треба.

Знаете како е со клабериве, по цигари се оди од Сарај до Автокоманда, само да се вози повеќе :D
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #2 на: 10 Февруари 2022, 02:02:44 am »
Pretpostavuvam deka si stručen na temava .
Što konkretno misliš deka treba da se optimizira ?
Sovet ?
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7886
 • ѓерманиа
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #3 на: 10 Февруари 2022, 14:44:43 pm »
Не е некоја страшна работа, добро функционира, на мобилен е само малку поспоро...

Го спомнав имајќи ги на ум денешниве помлади.
Знаеш како, кога ќе отвори телефонот и сака да исклика сè за 2 секунди :)))

Функционално е ок, само брзината е фактор на телефон.

Единствено би го остранил видеото за на телефони, наместо него да има само слика
затоа што јаде премногу ресурси, тежи доста дебело :)
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20039
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #4 на: 10 Февруари 2022, 16:53:01 pm »
Јас би додал светла тема.

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4812
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #5 на: 10 Февруари 2022, 17:02:50 pm »
Бавничко е и фали подмени на продукти кога ќе се кликни за да си одбериш тоа шо сакаш, вака се бучкуруш излегува наеднаш, штопови, навигации се во едно.
Едит: имало после странично мени сеа видов. На тоа за менито трите цртки кога ќе кликниш цела тема е  црна, а тоа е бела белина остаено и очи  вади на црното.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #6 на: 10 Февруари 2022, 23:51:41 pm »
Јас би додал светла тема.

Mnogu blešti belata tema koa surfaš pred spienje u temnica ... Go zemavme toa u predvid kako važen moment.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #7 на: 10 Февруари 2022, 23:53:30 pm »
Бавничко е и фали подмени на продукти кога ќе се кликни за да си одбериш тоа шо сакаш, вака се бучкуруш излегува наеднаш, штопови, навигации се во едно.
Едит: имало после странично мени сеа видов. На тоа за менито трите цртки кога ќе кликниш цела тема е  црна, а тоа е бела белина остаено и очи  вади на црното.
Rabotime na problematikata veke ,,,  naskoro ke bide vo funkcija baš taka ,,, blagodarime za dobronamernite kritiki .
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20039
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #8 на: 11 Февруари 2022, 03:30:21 am »
Јас би додал светла тема.

Mnogu blešti belata tema koa surfaš pred spienje u temnica ... Go zemavme toa u predvid kako važen moment.

Можеби тогаш две теми да има па да се бира кој како сака, инаку во споредба со претходниот сајт мислам дека подобрување овој.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 966
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #9 на: 17 Февруари 2022, 09:14:43 am »
Јас би додал сортирање по цена.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13322
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #10 на: 17 Февруари 2022, 10:09:09 am »
Еден сет на совети барем за desktop сајтот.

Сајтов е премногу тежок, ептен бавно отвора https://yellowlab.tools/result/g74uf098q3  Total weight 38.0 MB на првата страна. Да речеме carclub.mk е ...4 MB. Десет пати помалку.

Имате видео на првиот ударен дел на сајтот?  https://www.dogsecurity.mk/dogsecurity/wp-content/uploads/2021/11/Slider_04.mp4 

ABOVE THE FOLD е еден од најважните делови на сајтот. Ако не ми го задржете вниманието тука џабе надолу што имате.Видеото тешко лоадира, искрено ништо не ми значи. Мене ми се потребни информации за продуктите.

Above the fold  : Производи што ви се на акција. Она што ви е на менито „Акција“ треба да се прикажува тука или па понуда на неделата.
Што е со зумот?
* Продукти
- Немате сортирање - во најмала рака немате сортирање по цена.
- Направете си категорија - производи на акција
- Филтерот за цена некаде погоре би го ставил кога ќе имате фитлер за сортирање.

*Конфигуратор
- Убава замисла ама да речеме за VW имате модел кој воопшто не се продава тука. Исто и Honda. Се надевам ќе имате повеќе модели за избор и малку png сликичките за бандашите се чудни.

*Мали модификации
- Логото не ви е добро оптимизирано. Башка што тој што го спремал логото очите на булдогот не ги селектирал како што треба и ги направил прозирни.
- Коментарите од луѓето ви одзема премногу место. Може тој дел да е физички помал и да е најдолу на сајтот.
Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1712
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #11 на: 17 Февруари 2022, 11:11:47 am »
Еден сет бандажи за @Carpathian Lord по негов избор! Мислам си ги заслужи :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13322
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #12 на: 17 Февруари 2022, 13:01:00 pm »
Камерче нека ми наместат на Шкодата :D Не мора бандаши ;D :D

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 428
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #13 на: 17 Февруари 2022, 15:21:04 pm »
Пре бавен е, плус сменете бои на логото пошто на црна позадина не се ни гледа пошто прво што удира на око(или бар кај мене е тоа)
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1470
Одг: Nov WEB site na Dog Security
« Одговори #14 на: 22 Февруари 2022, 21:13:50 pm »
попуфче има ли за клабери ;D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.