Автор Тема: Предлог за нова кола  (Прочитано 18952 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12126
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #300 на: Февруари 02, 2023, 09:20:21 am »
Тој што заработува 200к годишно никогаш не купува кола. Или му е на лизинг и ја менува на 2-3 години или пак од работа му даваат да одбере што сака.

Тоа сакав да речам.

Имам близок другар што точно тоа работи :) Набавки за директорите.

Секои две-три години менуваат коли на име на фирмата.

Динар не даваат за кола. Колата ја гледаат како нешто што им следува :)

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1223
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #301 на: Февруари 02, 2023, 11:37:45 am »
Па лагер веќе почна да има, еве Цитроен барем сеа има еден куп коли на лагер, за разлика од пред 6 месеци

Од Ситроен  чекав година дена комбе , ништо живо не им е стигнато, а нема ни да стигне. Тие што им се на лагер габаритно не одговарат и затоа им стојат повеќе од година дена.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13461
 • Пудингот на шоферството
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #302 на: Февруари 02, 2023, 12:45:40 pm »
Си праиме муабет за нормални луѓе со здрав разум со високи примања а не милионери. Никој нема да даде 80.000 евра за нова кола кеш туку парите попрво ќе ги инвестира во недвижнина, акции, трет пензиски столб, животно осигурување итн. 
Луѓе што имаат таков капитал а купуваат коли кеш најчесто се багабонти, криминалци со нелегално стекнати пари, перење пари па мора нешто да се купи итн.
Божееее...Ако некој годишно заработува легални 100-200К евра и ако купи кола во готово или ете пола да ја плати пола на отплата или па и целосно на рати значи тој не е при здрав разум.
Одамна тој има вложено дали во шести пебзиски фонд,акции и сл...
Некој можеби ги чува под перница или на сметка,негов избор.
Не се сите берзански експерти.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6248
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #303 на: Февруари 02, 2023, 17:15:34 pm »
Добро бе чоек уживај, очигледно не читаш до крај.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13461
 • Пудингот на шоферството
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #304 на: Февруари 02, 2023, 19:01:24 pm »
Читам и не ми се верува шо тоа читам.
Ете околу мене најмалку 5 примери кои не се бават со никаков криминал,па плаќаат коли од по 50К + во кеш.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1223
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #305 на: Февруари 02, 2023, 20:13:30 pm »
Си праиме муабет за нормални луѓе со здрав разум со високи примања а не милионери. Никој нема да даде 80.000 евра за нова кола кеш туку парите попрво ќе ги инвестира во недвижнина, акции, трет пензиски столб, животно осигурување итн. 
Луѓе што имаат таков капитал а купуваат коли кеш најчесто се багабонти, криминалци со нелегално стекнати пари, перење пари па мора нешто да се купи итн.
Божееее...Ако некој годишно заработува легални 100-200К евра и ако купи кола во готово или ете пола да ја плати пола на отплата или па и целосно на рати значи тој не е при здрав разум.
Одамна тој има вложено дали во шести пебзиски фонд,акции и сл...
Некој можеби ги чува под перница или на сметка,негов избор.
Не се сите берзански експерти.
Доктори по економија

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53140
 • Махер
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #306 на: Февруари 02, 2023, 20:19:11 pm »
Милионери.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1091
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #307 на: Февруари 02, 2023, 22:04:27 pm »
Читам и не ми се верува шо тоа читам.
Ете околу мене најмалку 5 примери кои не се бават со никаков криминал,па плаќаат коли од по 50К + во кеш.
https://youtu.be/m433J1HOhmQ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4606
 • Passat B8
Одг: Предлог за нова кола
« Одговори #308 на: Февруари 02, 2023, 22:33:51 pm »
trebame da naucime da ne im se mesame na drugite vo nivnite odluki, to se licni rabota dali ke gi rasfrlaat parite na skapa kola ili da ke stedat ko ludi na se i sesto...
seto toa e licen izbot i se dodeka ne barat od nas da im davame po 1K evra za toj luksuuz nema sto da se bunime :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.