Автор Тема: Фејк Тјунинг!  (Прочитано 293272 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #30 на: 30 Ноември 2011, 16:11:05 pm »
...
...
32. ГТИ навлаки ја југо...
33. Плави диоди, во фарови
34. Поникловани раткапни.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8074
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #31 на: 30 Ноември 2011, 16:16:34 pm »
35. Детелинка залепена назад на шофлешајбната,
36. Кука флуоресцентно зелена со црвена капачка на главчето  ;D
37. Срцето што светка на предниот ретровизор закачено...
38. Мини вентилатор на шал таблата приклучен во опаљачот  ;D

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #32 на: 30 Ноември 2011, 16:34:15 pm »
прскачите за шофершајбната на хаубата од пластика во хром боја и со вградени сијаличиња што трепкаат

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #33 на: 30 Ноември 2011, 16:35:30 pm »

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #34 на: 30 Ноември 2011, 17:04:57 pm »
Hromirani retrovizori so sijalicki :D......
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #35 на: 30 Ноември 2011, 17:23:14 pm »
ќе ги заборавевме спинерите
Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #36 на: 30 Ноември 2011, 17:39:24 pm »
"CATCH ME" ili "GAME OVER" nalepnica na celo (eftino zatemneto) zadno staklo..obicno kaj Golf kec dizel ili raskantan Kadet ili CRX.

Kako i ova...


Отсутен bobi 903

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 137
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #37 на: 30 Ноември 2011, 18:22:34 pm »
заборавивте да ги затемните стаклата во љиљакова боја

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #38 на: 30 Ноември 2011, 18:47:01 pm »
Folii na stakla,ama nabrckani :D
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1814
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #39 на: 30 Ноември 2011, 18:49:02 pm »
Да се извади Ауспухот од грана, да корнее... Доста битен детаљ ;D ;D ;D
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #40 на: 30 Ноември 2011, 19:12:07 pm »
Затемнети стакла со мрсна боја :D
Трајбол лепенки или пламени по страните :D


Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #41 на: 30 Ноември 2011, 19:17:42 pm »
а со следниов кит

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

вашата кола ќе фрла пламен од издувотДеан, Нуме, Осмица,  што пари е ова... ?

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #42 на: 30 Ноември 2011, 19:23:45 pm »
Рики убаво ова огинчево а , ако сакаш да си испечеш нешто дај еднаш гас и готово ;D ;D

Ги заборавивте сполјерите од 2 метра
Исто и со ауспусите позади 6 цевки а колата 1500цм
Lambo doors глупа работа
Внатре со јамболии

Еве еден пример

http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=161790

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #43 на: 30 Ноември 2011, 19:58:08 pm »
50€ од прилика. За еден издув.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Фејк Тјунинг!
« Одговори #44 на: 30 Ноември 2011, 20:07:33 pm »
Ke ја смислиме... не ја бива вака работава :)