Автор Тема: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170  (Прочитано 36417 пати)

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #435 на: Септември 21, 2022, 17:48:42 pm »
"Хундретзипцих" што би рекле швабитеДобро се тркала ко за 1.4


Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #436 на: Октомври 02, 2022, 22:40:46 pm »
Наместени дистацерите, ама не пробав дали треси, пошто заврна надвор, а денес ја перев  ;D

Пред


Потоа


Штрафовите се 2мм пократки од идеалната должина што би требало да бидат, наместо 20мм навој, излегува 18мм, мислам дека не е ништо страшно, си стегнаа супер.

Ми е криво што за назад не зедов 20мм, ама јебига.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #437 на: Октомври 09, 2022, 18:45:19 pm »
Машинен  ;DПак треси на 120 и со овие дистацери, планирам да ја носам на центрирање пошто назад многу е раширена, а во МК ја центрира ѓомити еден, ама никаков документ не ми даде за пред и по, па сумлив ми е. Можи ќе јави таму нешто зошто треси.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5079
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #438 на: Октомври 09, 2022, 18:46:27 pm »
Полуосовина 😁

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #439 на: Октомври 10, 2022, 00:19:31 am »
Не претервај сега и ти, само со дистацери треси, без нив до 200 не.

Отсутен M.Meskov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #440 на: Октомври 10, 2022, 11:11:35 am »
Ако без дистанцери не треси тоагаш или нечинат дистанцерите или не се добро нааместени(не е добро исчистена површината кај што лежат) . Пробај дигни ја колата и запалена во брзина види дали мава тркалото

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #441 на: Октомври 16, 2022, 10:06:30 am »
Кај Жаре имаш добри дистанцери...

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #442 на: Октомври 26, 2022, 20:50:27 pm »
Пробав да ја де-хромирам со пласти дип, ама има многу работа, немав каде, на паркинг ми се направија точки, најверојатно прашина во фарбањето и на крај го излупив дипот...ќе оставам за понатаму по-професионално да се сработи. Сега за сега си порачав maxton дополнителни прагови  :)


Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #443 на: Ноември 04, 2022, 22:46:21 pm »
Ставен зимски сет, кој ќе ја гледа сега 5 месеци ваква, без дистацери и со 17ки...грдото пајче  ;D

Купен нов лип, по мерка за Џулиета, дали ќе се мести сега или на пролет заедно со праговите ќе видиме
Инаку овај дел го сменав лани, а веќе фатил рѓа, ете и ЕУ квалитет колку чини(таа раката долу кај штрафо)
Колата на 17ки се прероди во удобност, а и побрза е   ;D

Еве како би легнале прагчињата  :)Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #444 на: Ноември 12, 2022, 01:37:44 am »
 Не издржа срце јуначко, вратени дистанцерите и наместени праговите, следува липот во наредна прилика

Понеделник оди на центрирање, да видиме дали можи да се корегират малку задните тркала, да не е толку рејсинг стил расчепатена  ;D

Присутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 411
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #445 на: Ноември 12, 2022, 09:29:46 am »
Работа на вкус, но за мене целосен промашај се праговите.
Aus Liebe Zum Automobil...

Присутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2801
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #446 на: Ноември 12, 2022, 13:14:35 pm »
Вади праговите како лада нива е..

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5670
 • French diamond
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #447 на: Ноември 12, 2022, 15:17:46 pm »
Па и не е ништо поарна од Лада    ;D Мене ми се допаѓа како стојат, ќе си останат  :)

Присутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2801
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #448 на: Ноември 12, 2022, 16:50:33 pm »
Не зезај на убава кола ја ружниш вака ова е исто како на миа калифа коа ке ги стави наочарите

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1053
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170
« Одговори #449 на: Ноември 12, 2022, 18:00:52 pm »
Од овој агол не се ни гледаат праговите. Не знам што толку е ружно?? Мене ми е ок.