Автор Тема: Правна помош - Возило  (Прочитано 7309 пати)

Отсутен tomm1060

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 194
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #45 на: 23 Март 2021, 11:33:24 am »
Заборавив да го сменам првиот пост, кога видов колку се распишавте, ај нека остане реков :) . Ништо... им понудија опција да си ја откупат на аукција, ако помине неуспешно, т.е. ако никој друг не ја купи... драпај си меот :)

@tomm1060

Ко што гледаш не се избриша темава :), дај барем апдејт што се случува со колата
What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

Отсутен fcwizard

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 178
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #46 на: 23 Март 2021, 11:46:54 am »
Чекај им понудиле да си ја откупат нивната кола шо више еднаш ја купиле?!?
У овој див запад само црна вреќа и палка оти државата и законот не постојат >:(

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #47 на: 23 Март 2021, 22:25:22 pm »
Ја читам темава и се надевав дека ќе има некоја завршница од типот тужба-жалба па судење,но не очекував дека ќе има понуда да си ја откупат повторно колата од аукција.

Мислам дека црна вреќа и палка е премалку,мислам дека со една вреќа сапунска сода и млат се доволни.Со млатот да ги посокапиш па во предходно ископана дупка да ги ставиш сите инволвирани и врз нив сапунската сода,влакно да не остане.....
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #48 на: 24 Март 2021, 08:11:37 am »
Јас ова би го пријавил во ОЈО па после директ кај Снежана Лупеска во Код.

Акп не се крене џева, ништо.

Отсутен tomm1060

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 194
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #49 на: 26 Март 2021, 23:49:49 pm »
Реално се тоа убаво, секој би постапил така... ама не знаеш кој се е умешан од другата страна.. да си ставаш глава у торба и да немаш раат после или да загрозуваш животот на фамилија за една кола? Нек си ебе матер и кола и они и држава и све аир да не видат од тие пари
What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

Отсутен kokos

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 170
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #50 на: 27 Март 2021, 13:01:11 pm »
целата вистина за македонската правна држава во еден пост, БРАВО.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #51 на: 27 Март 2021, 14:52:08 pm »
Нек си ебе матер и кола и они и држава и све аир да не видат од тие пари

Pa zatoa se takvi rabotite vo drzavata radi beskichmenjachkiot makedonski narod sto ke rece nek si ebe mater, air da ne vidat, gospod ke gi kaznel. Oni si furaat dalje, si kradat, zemaat od ustite na sogragjanite i muva ne gi lazi, posto neli, air da ne vidat.

Присутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4919
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #52 на: 27 Март 2021, 16:45:29 pm »
Адвокат за рака и ќе си го тужиш тој шо ти ја продал а не ти кажал дека ја има пишано односно те излажал,  толку е работата..
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1462
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #53 на: 27 Март 2021, 17:19:23 pm »
Колега се изгоре идентично. Купи заложена кола па му ја одземаа. Се договорија со продавачот да му ги врати парите на рати за да не го тужи. Му ги врати, но помина едно година и више.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #54 на: 27 Март 2021, 18:54:31 pm »
Тој што прави вакви ситни финти, од него нема што да се сеќирате.

Тие што се фаци, нема да се замраат со вакви "трошки". Се знае во кои бизниси се тие.

Отсутен tomm1060

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 194
Одг: Правна помош - Возило
« Одговори #55 на: 13 Мај 2021, 22:20:31 pm »
Дечки има апдејт на темата. Си ја купија колата од ново за ~1000 евра. Демек пропаднала првата аукција, никој не понудил ништо.. и на втората аукција цената паѓала не знам колку %... и на крај си ја вратија колата и си ја платија по втор пат :) .. абе класичен рекет.. смешки. Отварајте очи што да кажам друго.
What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀