Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 64749 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #990 на: Октомври 13, 2021, 19:52:35 pm »
(пардон за даблпост)

забавен факт: од моментот на потпишување со вилијамс до сега, ботас има освоено повеќе бодови и од хамилтон од макс. :)
Забавен факт 2: од моментот на потпишување со Алфа Ромео па до сега Ботас има освоено значително повеќе бодови и од Макс и од Хамилтон.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #991 на: Октомври 13, 2021, 19:57:28 pm »
:) хаха лапсус, наместо алфа ромео пишав вилијамс.

Фала на исправката!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #992 на: Октомври 13, 2021, 21:09:10 pm »
Годинава Макс има водено повеќе кругови на првото место од сите други возачи заедно.

И покрај пукната гума, и покрај одвален во ѕид и покрај одвален втор пат, и покрај качен врз друг, и покрај искршен мењан мотор, и покрај конкуренти со побрз болид.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5989
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #993 на: Октомври 13, 2021, 21:14:30 pm »
Се надевам (нереално знам) наредните две три трки хамилтон и верстапен да не добијат ни бод а ботас да си тепа цело време па да гледаме гранд финале како тројца се борат за титула.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12913
 • Пудингот на шоферството
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #994 на: Октомври 13, 2021, 21:25:00 pm »
Во таков замислен случај,ќе има доста реда солзи и мрсули. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #995 на: Октомври 13, 2021, 21:25:59 pm »
Годинава Макс има водено повеќе кругови на првото место од сите други возачи заедно.

се гледа и по бодовите

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #996 на: Октомври 13, 2021, 22:17:59 pm »
Во таков замислен случај,ќе има доста реда солзи и мрсули. ;D

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4658
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #997 на: Октомври 14, 2021, 07:53:14 am »

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1358
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #998 на: Октомври 14, 2021, 09:12:33 am »
(пардон за даблпост)

забавен факт: од моментот на потпишување со вилијамс до сега, ботас има освоено повеќе бодови и од хамилтон од макс. :)
Забавен факт 2: од моментот на потпишување со Алфа Ромео па до сега Ботас има освоено значително повеќе бодови и од Макс и од Хамилтон.
Тоа, барем за мене, значи дека не му давале слобода на Ботас во Мерцедес, морал да си ја извршува само функцијата на втор возач. Еднаш Розберг ги заеба кога не им се покори и си освои титула пред Хамилтон.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #999 на: Октомври 14, 2021, 09:18:48 am »
(пардон за даблпост)

забавен факт: од моментот на потпишување со вилијамс до сега, ботас има освоено повеќе бодови и од хамилтон од макс. :)
Забавен факт 2: од моментот на потпишување со Алфа Ромео па до сега Ботас има освоено значително повеќе бодови и од Макс и од Хамилтон.
Тоа, барем за мене, значи дека не му давале слобода на Ботас во Мерцедес, морал да си ја извршува само функцијата на втор возач. Еднаш Розберг ги заеба кога не им се покори и си освои титула пред Хамилтон.
Ако дадеш слобода нема рекордни титули, тоа е. :)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1000 на: Октомври 14, 2021, 12:45:47 pm »
Чекајте... нели рекордите беа заради подобрата кола?

Шега на страна: полека со заклучоците. Ова не е првпат Ботас да освојува повеќе бодови од Луис и Макс после X трки, сметано од арбитрарна точка Y на временската оска. Најдете некоја рандом-победа на Ботас, и големи се шансите дека од таа победа па во следните 2-3 трки ќе изброите повеќе бодови за Ботас.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1001 на: Октомври 14, 2021, 13:10:30 pm »
Чекајте... нели рекордите беа заради подобрата кола?
Сеуште се. :)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1002 на: Октомври 16, 2021, 20:38:18 pm »
"While the number twos have been ineffective at taking points off their rivals thus far, Turkey illustrated how useful it can be. With Bottas hitting some consistent form at the moment, and Perez looking to regain his mojo, it could make a deciding difference to the tightest title battle in years."

https://www.formula1.com/en/latest/article.palmer-the-turkish-gp-showed-how-crucial-bottas-and-perez-could-be-in-this.1m4BLrebOFSytOSg2CCSDQ.html

Eве уште малку дразби на центарот за статистика:

« Последно менување: Октомври 20, 2021, 18:17:53 pm filipv »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1003 на: Октомври 23, 2021, 19:30:04 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #1004 на: Октомври 24, 2021, 10:40:37 am »
Шефот на Мекларен вчера си истетовира чорап.