Автор Тема: Android Auto & Screen2Auto  (Прочитано 6277 пати)

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Android Auto & Screen2Auto
« на: Септември 07, 2020, 01:15:45 am »
Konecno android auto na suzuki vitarata  vo kombinacia so screen2auto dobiv celosno preslikuvanje na celiot mobilen na ekranot na vitarata.
Otvara se od youtube do navigacii se sto sakas.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52102
 • Махер
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #1 на: Септември 07, 2020, 07:29:44 am »
Konecno android auto na suzuki vitarata  vo kombinacia so screen2auto dobiv celosno preslikuvanje na celiot mobilen na ekranot na vitarata.
Otvara se od youtube do navigacii se sto sakas.
Не зафркавај! Клип од јутјуб дозволиле да се гледа? А нетфликс?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33081
 • Таков е животот... јебига
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #2 на: Септември 07, 2020, 08:09:09 am »
Konecno android auto na suzuki vitarata  vo kombinacia so screen2auto dobiv celosno preslikuvanje na celiot mobilen na ekranot na vitarata.
Otvara se od youtube do navigacii se sto sakas.

Како бе отвара се од јууб до апликации?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27887
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #3 на: Септември 07, 2020, 08:32:08 am »
Е добро де, го стрима екранот од телефонот на радиото во кола. Што сакаш можеш да пуштиш на телефонот, никој не те ограничува.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52102
 • Махер
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #4 на: Септември 07, 2020, 08:39:07 am »
Е добро де, го стрима екранот од телефонот на радиото во кола. Што сакаш можеш да пуштиш на телефонот, никој не те ограничува.
Па нели до вчера збореа дека несмее, сигурност, бла бла?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27887
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #5 на: Септември 07, 2020, 08:40:52 am »
Па нели до вчера збореа дека несмее, сигурност, бла бла?

kombinacia so screen2auto


Screen2Auto е апликација која работи on top of Андроид Ауто, не е замена за него. :)

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #6 на: Септември 07, 2020, 09:58:30 am »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52102
 • Махер
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #7 на: Септември 07, 2020, 09:59:49 am »
Ај на кратко пиши чекори.

Апликација инсталираш
Поврзуваш со кабел
Бла бла.

Ова е страшно корисна работс

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #8 на: Септември 07, 2020, 10:09:06 am »
Ај на кратко пиши чекори.

Апликација инсталираш
Поврзуваш со кабел
Бла бла.

Ова е страшно корисна работс
Mobilen: samsung s8 plus
  Mobilniot mora da bide rootuvan( moze i na druga marka na mob) upatstva na youtube kako se rotuva ili vo mobilara ke vi go rotuvaat ako ne znaete.( so root ja gubite garancijata da znaete)

Aplikacija:
Android auto
Screen2auto

AA phenotupe patcher za da moze android auto da go prepoznae Screen2auto.(upatstvo na youtube)

Bez rootuvan mobilen nemoze da se preslika ekranot.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33081
 • Таков е животот... јебига
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #9 на: Септември 07, 2020, 18:31:10 pm »
Е добро де, го стрима екранот од телефонот на радиото во кола. Што сакаш можеш да пуштиш на телефонот, никој не те ограничува.

Аиии, не сум знаел дека има вакво.....
Ова е ист Форд ко мојот сега ќе пробам да го проработам кај мене.
Ако работи Торкот на ова ќе частам кафана за сите.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27887
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #10 на: Септември 07, 2020, 18:33:07 pm »
Имаш Android Auto?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52102
 • Махер
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #11 на: Септември 07, 2020, 19:08:06 pm »
Како се пали андројд ауто во МК?

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #12 на: Септември 07, 2020, 19:36:17 pm »
Како се пали андројд ауто во МК?
Kaj mene normalno na android 9.
Na android 10 na samsung a70 se instalira  free vpn pa go simnuvas android auto apk file i instaliras.
Za setinzi mestenje mora da vlezes preku kolata.

Na android 9 normalno funkcionira instalacija bez vpn da instaliras.
Go otvara android auto preku mob da go steluvas

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33081
 • Таков е животот... јебига
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #13 на: Септември 07, 2020, 21:50:49 pm »
Имаш Android Auto?

Имам, го користам често. Ама има проблем, ова работи само на рутирани телефони гад демет.
Кај да им најдам рутиран телефон да ги еам.

Како се пали андројд ауто во МК?

Се симиња APK ебаго.

Отсутен sasemkd

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 83
Одг: Android Auto & Screen2Auto
« Одговори #14 на: Септември 08, 2020, 12:50:26 pm »

Imas na ebay rotuvani telefoni sto gi prodavaat ako nesakas da go rotuvas tvojot.

Od 100 dolari pa nagore

Имаш Android Auto?

Имам, го користам често. Ама има проблем, ова работи само на рутирани телефони гад демет.
Кај да им најдам рутиран телефон да ги еам.

Како се пали андројд ауто во МК?

Се симиња APK ебаго.