Автор Тема: Авто Фолии  (Прочитано 3305 пати)

Отсутен Pance5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Авто Фолии
« на: Септември 10, 2019, 04:28:03 am »
Здраво друштво,
сакам да ја променам бојата на автомобилот па да прашам кај може да се најде фолија за излепување на цел автомобил и колку би била цената.
Dark Red Frozen Satin или Candy Red нешто у овој стил на боја.
Благодарам.


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10483
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Авто Фолии
« Одговори #1 на: Септември 10, 2019, 07:59:22 am »
најдобра опција би било да ја однесеш кај некој што се бави со таа работа, а они веќе имаат она што ќе ти треба, ако немаат ќе набават
да земаш само филија и да пробуваш сам, мислам дека ќе ти биде само скапа екскурзија

Отсутен Pance5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Авто Фолии
« Одговори #2 на: Септември 10, 2019, 09:53:43 am »
најдобра опција би било да ја однесеш кај некој што се бави со таа работа, а они веќе имаат она што ќе ти треба, ако немаат ќе набават
да земаш само филија и да пробуваш сам, мислам дека ќе ти биде само скапа екскурзија
За лепење на фолијата имам најдено човек што разбира, но останува уште фолијата сепак фала.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27702
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Авто Фолии
« Одговори #3 на: Септември 11, 2019, 14:00:38 pm »
@Pance5 - Кај нас не знам колку ќе успееш да најдеш баш таква фолија каква што бараш. Мислам дека полесно ќе ти биде или да си нарачаш од интернет, или да побараш низ Софија или Солун.

Отсутен Pance5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Авто Фолии
« Одговори #4 на: Септември 12, 2019, 18:07:57 pm »
@Pance5 - Кај нас не знам колку ќе успееш да најдеш баш таква фолија каква што бараш. Мислам дека полесно ќе ти биде или да си нарачаш од интернет, или да побараш низ Софија или Солун.
Дали ќе можеш да ме упатиш шо како да не лутам..
Фала многу :)