Автор Тема: Совет за телефон  (Прочитано 87430 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Совет за телефон
« Одговори #15 на: 15 Ноември 2011, 19:17:42 pm »
Немој на ВИП. Жити сее........ Мрежата ужас е. ПОготово во визби и подруми.

Се уште не се во ред.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Совет за телефон
« Одговори #16 на: 15 Ноември 2011, 19:49:21 pm »
друже за 300 денари си пичам 1000 минути, за тие пари е топ :D

Отсутен Driver

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 371
Одг: Совет за телефон
« Одговори #17 на: 15 Ноември 2011, 19:51:09 pm »
Според мене најдобар избор ти е Е52. Јас имама Ц5, телефонот е многу практичен, цврст е и батерија држи ненормално многу. Голема маана му е тоа што нема Wi-Fi. Ако ти е телефонот само за разговори и за пораки тогаш Е52 или Ц5 ти се најдобар избор, инаку за некоја илјадарка повеке имаш многу подобри телефони. Во ВИП гледав дека ЛГ Оптимус го даваат за некоја ексклузивна цена, ако не се лажам беше некаде околу 12-13000ден. на М пакетот. Ако ти се даваат толку пари за телефон тоа ти е најдобар избор според мене

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Совет за телефон
« Одговори #18 на: 15 Ноември 2011, 19:51:52 pm »
Деан, ако веќе се префрлаш, претпоставувам на ВИП си, зошто не одбереш Blackberry?

освен ако немаш потреба од Outlook со Exchange server, Blackberry е комплетно непотребен уред за кој има дополнителна претплата за push e-mail

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #19 на: 15 Ноември 2011, 20:02:07 pm »
Според мене најдобар избор ти е Е52. Јас имама Ц5, телефонот е многу практичен, цврст е и батерија држи ненормално многу. Голема маана му е тоа што нема Wi-Fi. Ако ти е телефонот само за разговори и за пораки тогаш Е52 или Ц5 ти се најдобар избор, инаку за некоја илјадарка повеке имаш многу подобри телефони. Во ВИП гледав дека ЛГ Оптимус го даваат за некоја ексклузивна цена, ако не се лажам беше некаде околу 12-13000ден. на М пакетот. Ако ти се даваат толку пари за телефон тоа ти е најдобар избор според мене

За таа цена мораш да земеш интернет пакет кој чини 499 денари. Затоа ги мрзам, иначе за цени на разговори се број 1, а мрежата им е дупе... Сите си имаат позитиви и негативи.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54891
 • Махер
Одг: Совет за телефон
« Одговори #20 на: 15 Ноември 2011, 20:03:49 pm »
Според мене најдобар избор ти е Е52. Јас имама Ц5, телефонот е многу практичен, цврст е и батерија држи ненормално многу. Голема маана му е тоа што нема Wi-Fi. Ако ти е телефонот само за разговори и за пораки тогаш Е52 или Ц5 ти се најдобар избор, инаку за некоја илјадарка повеке имаш многу подобри телефони. Во ВИП гледав дека ЛГ Оптимус го даваат за некоја ексклузивна цена, ако не се лажам беше некаде околу 12-13000ден. на М пакетот. Ако ти се даваат толку пари за телефон тоа ти е најдобар избор според мене
Почнале Бемвиња да шиткаат у ВИП?

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Совет за телефон
« Одговори #21 на: 15 Ноември 2011, 20:37:42 pm »
малце оф топик........ мрежата сигурно ке ја средат ..... а оне ми е вишок играч на пазаров. така ми стои

Отсутен doktor

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 371
Одг: Совет за телефон
« Одговори #22 на: 15 Ноември 2011, 20:38:26 pm »
E52 дефинитивно, без мислење, ако веќе не сакаш Xperia X8 со подобри карактеристики! :)

докторе xperia x8, освен шо е на андроид и имат тач ништо подобра не е, а искрено и некако женски телефон ми е, без навреда ако некој го користит :), ама можит Светле да ја изненадам со еден x8 :)

Па јас претпоставив дека за Светле е телефонот, погрешна претпоставка! Ондак Е52, на ВИП!

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11718
 • Архитект
Одг: Совет за телефон
« Одговори #23 на: 15 Ноември 2011, 21:04:20 pm »
ONE е според мене најдобриот играч во моментов. Вип се нестабилни (барем јас каде што сум пробал немаат сигнал и луѓето кои се на ВИП стално се недостапни) , а т-мобиле се мислат дека продаваат дијаманти со понудите.

Јас сум на ONE веќе 5-6 год и се одлични. Сега имаме на една сметка 5 телефони и за сите заедно доаѓа сметка 1500-2000ден. Со нормално зборување.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Совет за телефон
« Одговори #24 на: 15 Ноември 2011, 21:31:05 pm »
Ме интересира вашето мислење за Sony Ericsson M1i Aspen

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #25 на: 15 Ноември 2011, 21:40:41 pm »
Мене ме свиѓа, во T-Mobile ГТЦ го имаше. Сакам телефони со qwerty тастатури, интересно е што има и тач, а перформанси не му знам. За тоа изгледај 2-3 ревјуа по јутјуб и ќе видиш.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Совет за телефон
« Одговори #26 на: 15 Ноември 2011, 22:05:30 pm »
Изгледав неколку ревјуа и можам да кажам дека телефонот како за мои потреби е повеќе од добар само ме разочара фактот дека нема блиц ама што е тука :)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Совет за телефон
« Одговори #27 на: 15 Ноември 2011, 22:27:19 pm »
Телефон што има се што ти треба обично е прескап за парите што ги имаш...

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7478
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совет за телефон
« Одговори #28 на: 15 Ноември 2011, 22:32:40 pm »
Tестови за мобилни, се и сешто на српски
http://mobilnisvet.com/

Кога би бирал би одбрал по 4 пат Сони Ериксон.....

Отсутен Driver

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 371
Одг: Совет за телефон
« Одговори #29 на: 15 Ноември 2011, 22:33:08 pm »
ONE е според мене најдобриот играч во моментов. Вип се нестабилни (барем јас каде што сум пробал немаат сигнал и луѓето кои се на ВИП стално се недостапни) , а т-мобиле се мислат дека продаваат дијаманти со понудите.

Јас сум на ONE веќе 5-6 год и се одлични. Сега имаме на една сметка 5 телефони и за сите заедно доаѓа сметка 1500-2000ден. Со нормално зборување.

Точно дека ОНЕ имаат најдобри понуди во моментот, но проблемот е што касно се освестија, им текна да пуштат добри понуди кога 90% од корисниците се на т-мобиле и ВИП.