Автор Тема: Помош за избор на мобилен  (Прочитано 7981 пати)

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1481
Одг: Помош за избор на мобилен
« Одговори #15 на: 28 Март 2020, 11:45:32 am »
Не е лошо модел микс 2с, ај кажи кои ти се другите опции и цени на моделите па да помогнеме. Како и да е, 9.000 мислам дека е ок цена иако е 2 години стар.
Видов веќе има андроид 10 за него, софтверски е ок.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 387
Одг: Помош за избор на мобилен
« Одговори #16 на: 28 Март 2020, 12:08:50 pm »
Redmi Note 8 Pro привично ми беше како избор, ама процесорот нешто ме отфрла од него како модел.

  Mix 2s, P Smart Z, Хонор 9Х, па и Ми 9Т за 12.000 ако ептен нема ништо до кај 10.000 доплата на М на А1

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7609
 • Плинаш!!!
Одг: Помош за избор на мобилен
« Одговори #17 на: 28 Март 2020, 12:46:02 pm »
Јас ги споредив p smart z и ridmi note 8t и можам да кажам дека ридмито е каде каде подобар, побрз и помазно работи. Не зборам за споредби на хартија туку во живо. А сигурно ридми про е подобар од 8т.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1481
Одг: Помош за избор на мобилен
« Одговори #18 на: 28 Март 2020, 13:40:16 pm »
Redmi Note 8 Pro привично ми беше како избор, ама процесорот нешто ме отфрла од него како модел.

  Mix 2s, P Smart Z, Хонор 9Х, па и Ми 9Т за 12.000 ако ептен нема ништо до кај 10.000 доплата на М на А1
Ако има 9Т за 12.000 земај и не се мисли.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 387
Одг: Помош за избор на мобилен
« Одговори #19 на: 28 Март 2020, 13:58:24 pm »
845 не е подобар од 730 ?

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1481
Одг: Помош за избор на мобилен
« Одговори #20 на: 28 Март 2020, 19:32:30 pm »
845 не е подобар од 730 ?
Подобар е, ама освен за игри за ништо друго не би приметил разлика.
Екранот на 9Т е многу подобар, батерија исто така, дизајн, една година понов што најчесто значи една голема верзија на андроид плус. Не верувам дека Микс 2с ќе добие андроид 11.
Целосен пакет 9Т е подобар, единствено процесорот е во корист на Микс 2С.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk