Автор Тема: Laser Interceptor (ANTI LASER)  (Прочитано 19681 пати)

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1713
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #15 на: 01 Септември 2018, 00:53:40 am »
Детално :
Уредов работи како : (1) Класичен ПАРКИНГ СЕНЗОР , а по желба на корисникот може да се претвори и во (2) Анти Ласер  односно возилото да стане INVISIBLE. Во случај на проблем  има Паник Бутон кој ја отстранува софтверски опцијата бр. 2 и останува само опција бр.1 , а опција бр.2  може повторно да се сними

Sent from my SM-N950F using TapatalkНезнам како се законите, ама ако може да ти го конфискува уредот лесно можат да ги дознаат споспбностите на истиот, али мање више не е ни битно тоа у МК е казниво да имаш рикверц камера така да .. Која ќе биде цената, повеќе ме интересира за паркинг сензорот и дали може да се инстанлира на постари возила.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #16 на: 01 Септември 2018, 00:57:02 am »
Ласерот зрачи во фрекфенција на видлива светлина. Освен ако не си идеално мат црн како ноќ или си проѕирен, не гледам како би бил невидлив кон ласерскиот радар.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #17 на: 01 Септември 2018, 01:00:47 am »
Детално :
Уредов работи како : (1) Класичен ПАРКИНГ СЕНЗОР , а по желба на корисникот може да се претвори и во (2) Анти Ласер  односно возилото да стане INVISIBLE. Во случај на проблем  има Паник Бутон кој ја отстранува софтверски опцијата бр. 2 и останува само опција бр.1 , а опција бр.2  може повторно да се сними

Sent from my SM-N950F using TapatalkНезнам како се законите, ама ако може да ти го конфискува уредот лесно можат да ги дознаат споспбностите на истиот, али мање више не е ни битно тоа у МК е казниво да имаш рикверц камера така да .. Која ќе биде цената, повеќе ме интересира за паркинг сензорот и дали може да се инстанлира на постари возила.
Цената на уредот е 500€
Монтажата кошта 100€
Ефикасен 100%
Работи на ниво на цела Европа


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #18 на: 01 Септември 2018, 01:02:47 am »
Ласерот зрачи во фрекфенција на видлива светлина. Освен ако не си идеално мат црн како ноќ или си проѕирен, не гледам како би бил невидлив кон ласерскиот радар.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #19 на: 01 Септември 2018, 01:03:16 am »
Исто така гратис добиваш и кривична и конфискација на колата. Со среќа продажбата само гледај да не ти трепне мвр.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #20 на: 01 Септември 2018, 01:19:03 am »
Исто така гратис добиваш и кривична и конфискација на колата. Со среќа продажбата само гледај да не ти трепне мвр.
Според тебе achtung и фабриката треба да затвори , а произведува веќе 10 години за цел свет .
Вака : Клиентот го купува   уредот како ласерски паркинг сензор а има опција да го користи и како антиласер , изборот е на клиентот како и кога сака да го користи, затоа и се опциите ,  прашањето е дали сакаш и ти треба ваков уред  или возиш прописно. Кој вози на Автопат повеќе од прописите , на него му треба , ти пошто си возиш прописно веројатно по муабетов , тебе и не ти треба .
Инаку - Муабетот со конфискација на колата е тотално НЕТОЧЕН , ти не пренесуваш ДРОГА па да ти ја конфискуваат ,и не заборавај на Паник Бутонот .


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #21 на: 01 Септември 2018, 01:24:02 am »
Седи не викај двапати, ќе вози некој пресретач позади тебе  низ еу два паника нема да те извадат да си одиш пешки и без пари, не си прв па да се глупи џандарите. И не возам по пропис секогаш ама никогаш не би ставил џамер зашто страшна е заебанција е ако те фатат.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #22 на: 01 Септември 2018, 01:27:17 am »
Зошто се вика jammer. Поште ќе ти го jam it in your ass ако те фатат.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #23 на: 01 Септември 2018, 01:29:19 am »
Зошто се вика jammer. Поште ќе ти го jam it in your ass ако те фатат.
А ако не те фатат , ќе спасиш ли 300-400€ и забрана од 3 до 12 месеци ?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #24 на: 01 Септември 2018, 01:33:02 am »
Зошто се вика jammer. Поште ќе ти го jam it in your ass ако те фатат.
А ако не те фатат , ќе спасиш ли 300-400€ и забрана од 3 до 12 месеци ?

Па да, тука си во право. Ако не те фатат - не те фатат.
Туку со класичните radio радари беше едоставно да се детектираат уште од бајаги далеку пред да те прочитаат. Сега со оптичкиве ласер-радари  во моментот кога ги детектираш ти, те детектираат и тие тебе. На кој принцип работи ова?

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1759
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #25 на: 01 Септември 2018, 04:37:18 am »
Цената на уредот е 500€
Монтажата кошта 100€

Да не има една нула вишок у цената?

Ако нема, слободно затворете го огласот. Не верувам дека тука има некој до толку будала да даде толку пари. Ништо лично против Дог, на такво мислње сум.

Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #26 на: 01 Септември 2018, 10:01:45 am »
Цената на уредот е 500€
Монтажата кошта 100€

Да не има една нула вишок у цената?

Ако нема, слободно затворете го огласот. Не верувам дека тука има некој до толку будала да даде толку пари. Ништо лично против Дог, на такво мислње сум.
Цената е реална и пристапна , се што кошта поефтино од ова е Играчка .
МК стандардот за жал е низок па затоа се ни се гледа скупо .
Зборуваме за сериозен уред со врвни перформанси

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1713
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #27 на: 01 Септември 2018, 11:07:52 am »
Цената на уредот е 500€
Монтажата кошта 100€

Да не има една нула вишок у цената?

Ако нема, слободно затворете го огласот. Не верувам дека тука има некој до толку будала да даде толку пари. Ништо лично против Дог, на такво мислње сум.
Цената е реална и пристапна , се што кошта поефтино од ова е Играчка .
МК стандардот за жал е низок па затоа се ни се гледа скупо .
Зборуваме за сериозен уред со врвни перформанси

Sent from my SM-N950F using TapatalkГо побарав уредов на интернет, истиот тој од сликите и таму кај што го најдов беше дури и поскап така да претпоставувам таа е цената. Реално дали е скапа скапа е, али најевтините џамери се 200-300 евра така да

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #28 на: 01 Септември 2018, 11:11:33 am »
Цената на уредот е 500€
Монтажата кошта 100€

Да не има една нула вишок у цената?

Ако нема, слободно затворете го огласот. Не верувам дека тука има некој до толку будала да даде толку пари. Ништо лично против Дог, на такво мислње сум.
Цената е реална и пристапна , се што кошта поефтино од ова е Играчка .
МК стандардот за жал е низок па затоа се ни се гледа скупо .
Зборуваме за сериозен уред со врвни перформанси

Sent from my SM-N950F using TapatalkГо побарав уредов на интернет, истиот тој од сликите и таму кај што го најдов беше дури и поскап така да претпоставувам таа е цената. Реално дали е скапа скапа е, али најевтините џамери се 200-300 евра така да
Проблемот кај ефтините е што јавуваат Ерор . Тука го немаш тоа

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11701
 • Архитект
Одг: Laser Interceptor (ANTI LASER)
« Одговори #29 на: 03 Септември 2018, 12:13:06 pm »
Исто така гратис добиваш и кривична и конфискација на колата. Со среќа продажбата само гледај да не ти трепне мвр.
Според тебе achtung и фабриката треба да затвори , а произведува веќе 10 години за цел свет .
Вака : Клиентот го купува   уредот како ласерски паркинг сензор а има опција да го користи и како антиласер , изборот е на клиентот како и кога сака да го користи, затоа и се опциите ,  прашањето е дали сакаш и ти треба ваков уред  или возиш прописно. Кој вози на Автопат повеќе од прописите , на него му треба , ти пошто си возиш прописно веројатно по муабетов , тебе и не ти треба .
Инаку - Муабетот со конфискација на колата е тотално НЕТОЧЕН , ти не пренесуваш ДРОГА па да ти ја конфискуваат ,и не заборавај на Паник Бутонот .


Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Абе @achtung шо има врска дека не е легално.
Не е легално да убиеш чоек со оружје, ама сепак се продава оружје во продавница.
Исто ти е ова.
Можиш да го купиш ама не смееш да го користиш.