Автор Тема: Цистерна за вода од 1000 л. пластична  (Прочитано 4756 пати)

Отсутен bobimk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 261
Цистерна за вода од 1000 л. пластична
« на: 22 Септември 2017, 19:08:36 pm »
Кај може да се најде на ново, ваква цистерна пластична од 1000 л. ?
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2348586

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6947
Одг: Цистерна за вода од 1000 л. пластична
« Одговори #1 на: 22 Септември 2017, 22:18:11 pm »
Кај може да се најде на ново, ваква цистерна пластична од 1000 л. ?
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2348586
Видов во Хубо продаваат пластични резервоари за вода, провери дали се вакви баш.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Цистерна за вода од 1000 л. пластична
« Одговори #2 на: 22 Септември 2017, 23:47:39 pm »
Било која фирма што работат санитарии, алат, водовод, гарден центри порачај им и ќе ти донесат.

Присутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2159
Одг: Цистерна за вода од 1000 л. пластична
« Одговори #3 на: 23 Септември 2017, 01:14:22 am »
Во Кавадарци секоја земјоделска аптек ги нуди овие резервоари.Во Кавадарци се користа претежно за чување на измуљано грозје(комиње) да ферментира па да се пече ракија.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1759
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Цистерна за вода од 1000 л. пластична
« Одговори #4 на: 23 Септември 2017, 10:38:15 am »
Во Кавадарци и нема некоја друга логика за нивно користење освен за ракија :)
Brains are awesome. I wish everybody had one.