Автор Тема: CARclub Тест: Range Rover Sport HSE 3.0d TDV6  (Прочитано 1864 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29189
    • CARclub.mk
CARclub Тест: Range Rover Sport HSE 3.0d TDV6
« на: 20 Февруари 2018, 14:48:47 pm »






http://www.carclub.mk/2018/02/20/test-range-rover-sport-3-0-hse-tdv6-britanska-terenska-aristokratija/

Огромен, слики не доловуваат. Мене многу ми се допаѓа како изгледа - изгледа скапо, без да изгледа вулгарно, и во споредба сè од германците изгледа баш така - вулгарно и претенциозно. Само друга боја да биде.

Кабината е прекрасна. Сè е покриено со убави материјали и одлично заштрафено, али прашање колку ќе трае. Воздушната суспензија фино пегла наши улици и многу малку несакани вибрации се пренесуваат во кабината.

Го теравме малку оф-роуд, и немаше ама-баш-никаков проблем. Само е малку страшно кога толкаво чудовиште што тежи преку 2 тона и кошта 100.000+ евра ќе почне да лизга малку по кал пред да се упристои и да си брка самото работа.

Overall, импресиониран сум.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13576
Одг: CARclub Тест: Range Rover Sport HSE 3.0d TDV6
« Одговори #1 на: 20 Февруари 2018, 16:40:41 pm »
П-ЕР-ФАКИН-ВЕРЗИЈА!

Ептен ми се допаѓа.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33904
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Range Rover Sport HSE 3.0d TDV6
« Одговори #2 на: 20 Февруари 2018, 16:43:56 pm »
Бајаги нископрофилни гумиве за теренско возење. Или ова повеќе влече накај асфалт?

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29189
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Range Rover Sport HSE 3.0d TDV6
« Одговори #3 на: 20 Февруари 2018, 16:45:18 pm »
Гумата не е нископрофилна, колку што е бандажот голем па така изгледа. Се акавме по кал и по глупости, и немаше проблем.

Присутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3554
Одг: CARclub Тест: Range Rover Sport HSE 3.0d TDV6
« Одговори #4 на: 20 Февруари 2018, 17:06:30 pm »
Velar-от изгледа многу појако...не дека ова е лошо

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54762
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Range Rover Sport HSE 3.0d TDV6
« Одговори #5 на: 20 Февруари 2018, 17:25:18 pm »
Велар воопшто не изгледа појако, изгледа ко за уште поголемо пување. Спортов барем колку толку најстокмен е од пувалниве.

Да те возат во спортов е океј, убав е на изглед стварно. Во моментот кога ќе седнеш да возиш ти станува јасно дека возиш SUV/XIP или што и да е, на автопат на 120 правиш 50 корекции во минута за да може да оди право. Воздушната суспензија слична како во А8, сеуште е класи и класи испод Hydractive III во Ц5/Ц6.

Со здравје да си го паркира идниот сопственик пред Броз.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6368
Одг: CARclub Тест: Range Rover Sport HSE 3.0d TDV6
« Одговори #6 на: 20 Февруари 2018, 17:45:28 pm »
Ова ми стана такво секојдневие по улициве кај мене веќе не го ни перцепирам. Белава боја не ја бива дефинитивно.