Автор Тема: Scenic 2  (Прочитано 1511 пати)

Отсутен Scenic2

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Scenic 2
« на: 09 Октомври 2016, 00:34:41 am »
Zdravo na site...Imam problem so scenic 2 2006 godina, vo mesto koga vrtam pun pred kraj i na kraj nesto krcka, pa dali na nekoj mu se slucilo neshto takvo, ili dali znaete nekoj dobar majstor koj moze da go sredi toa.Isto taka primetiv deka pozadi neshto krcka na dupka pa shto bi mozelo toa da bide.

Отсутен daf

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 146
Одг: Scenic 2
« Одговори #1 на: 09 Октомври 2016, 01:13:47 am »
Zdravo na site...Imam problem so scenic 2 2006 godina, vo mesto koga vrtam pun pred kraj i na kraj nesto krcka, pa dali na nekoj mu se slucilo neshto takvo, ili dali znaete nekoj dobar majstor koj moze da go sredi toa.Isto taka primetiv deka pozadi neshto krcka na dupka pa shto bi mozelo toa da bide.

мислам дека треба ова прашање во друг дел од форумот да се постави мегутоа еве јас ке пробам да ти одговорам. Обично е зглобот отиден или зарѓан е горниот дел на амортизерот. Во вториот случај ништо страшнаојас имам стара кола исто ми прави, додека ако е првиот отиден зглобот тогаш ке мора да се мења. Е сега на француските коли бар на мојава неможе да се земе посебно зглоб тој иде заедно со цела полуосовина малце е посолен за поправка меѓутоа не би требало да повеке од 7000-8000денари.

Отсутен Scenic2

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Одг: Scenic 2
« Одговори #2 на: 09 Октомври 2016, 01:18:50 am »
Menuvani mi se dvata amortizeri komplet so se lageri.Kade shto gi menuvav anortizeritw mi posocija deka e letva, no na mojot mubaet dali mi garantira deka e letva mi kaza ne.Ostanav so prasalnici na muabetot deka dijagnosticira letva a ne mi garantira deka e toa.

Отсутен daf

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 146
Одг: Scenic 2
« Одговори #3 на: 09 Октомври 2016, 12:59:51 pm »
оштрафија надворешната јабучица  и пробај со вртење горе доле внатре надвор да видиш дали има луфта некоја би требало да покаже . Обично ако се вози со скината манжетна истече маста и доагја до проблем внатре.


edit

дали некопат имаш менувано полуосовина со зглоб заедно оти оди на француските?
« Последно менување: 09 Октомври 2016, 13:31:11 pm daf »

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Scenic 2
« Одговори #4 на: 09 Октомври 2016, 14:47:26 pm »
Koga trgnuvas so polno izmotani trkala ako krcka togas e zglob,a ako vo mesto pri vrtenje na poln ti krcka togas baraj go problemot vo jabucica,letva ili nesto slicno.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D