Автор Тема: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk  (Прочитано 718947 пати)

Отсутен iv6e7110

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2775 на: 11 Април 2023, 21:24:22 pm »
Zdravo zivo, bas ubavo sto naletav na forumov, interesno lici :D

Отсутен Tonyo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2776 на: 12 Април 2023, 22:19:17 pm »
Како се прикачува слика на форумов

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5017
 • Пиши лаже
Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2777 на: 13 Април 2023, 00:19:48 am »
Скоро и да не можеш. Или преку Тапаталк, или преку хостинг сајт како img.ur, tinypic и сл.
Лимитот за слики е многу мал, затоа препорачливо е хостинг сајт.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33980
 • Таков е животот... јебига
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2778 на: 13 Април 2023, 20:26:10 pm »
Zdravo zivo, bas ubavo sto naletav na forumov, interesno lici :D

Сигурен си?


Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4797
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2779 на: 13 Април 2023, 20:27:30 pm »
Zdravo zivo, bas ubavo sto naletav na forumov, interesno lici :D
Ова изгледа како здраво и чао истовремено, последна активност 11 Април во 22ч 😏

Отсутен ladegalvanic

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2780 на: 25 Април 2023, 20:01:38 pm »
Ajde airlija i zdravo na site i od .za novi pocetoci..... ;)

Отсутен iv6e7110

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2781 на: 02 Мај 2023, 21:41:53 pm »
Zdravo zivo, bas ubavo sto naletav na forumov, interesno lici :D
Ова изгледа како здраво и чао истовремено, последна активност 11 Април во 22ч 😏

Малку, треба време да се створи навика :D

Отсутен Bristleback

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2782 на: 12 Мај 2023, 17:09:55 pm »
Голем поздрав до сите членови, ме радува што има форум за автомобили и што сум член на истиот.

Отсутен Allegreto

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2783 на: 06 Јуни 2023, 00:24:27 am »
Поздрав до сите форумџии,
подолго време го следам форумот па ете конечно се одлучив за регистрација.
Правилата ги прочитав така да се надевам дека нема да прекршам некое од нив.    :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2784 на: 06 Јуни 2023, 10:30:28 am »
Welcome!

Отсутен Milanam

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2785 на: 14 Октомври 2023, 21:28:10 pm »
Поздрав до сите, нов сум на форумот

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1278
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2786 на: 03 Ноември 2023, 07:38:33 am »
Moже ли некој да ме просветли како да поставам слика на форумот ??

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7319
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2787 на: 03 Ноември 2023, 09:24:13 am »
@Jimny    прво аплоадирај ја сликата тука пример:     https://imgur.com/upload

После кликаш на трите точки ... get share links- и го копираш линкот за на форум, вака изгледа отприлика:Копи-пасте на линкот, толку. Пробај.

Отсутен Saso.K

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2788 на: 04 Ноември 2023, 13:41:19 pm »
Здраво !

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1278
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2789 на: 06 Ноември 2023, 08:25:49 am »
@Jimny    прво аплоадирај ја сликата тука пример:     https://imgur.com/upload

После кликаш на трите точки ... get share links- и го копираш линкот за на форум, вака изгледа отприлика:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Копи-пасте на линкот, толку. Пробај.

Превише комплицирано ставете само десен клик copy-paste и тоа е,  како и на сите други нормални форуми што е  да се постави слика!!