Автор Тема: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016  (Прочитано 52855 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« на: 03 Јуни 2016, 13:00:44 pm »
Дечки, после долго време, конечно најавуваме Карклуб собирче.

Собирот го организираме во соработка со Wurth, и ќе одржи во рамките на нивниот локал во Скопје.

Поконкретни податоци и точно време ќе најавиме во текот на следните недела-две, ама покрај стандардното дружење, очекувајте попусти, поклончиња и тест-возења во соработка со некои од импортерите на возила во Македонија.

Бујрум, ќе се дружиме! :)

Планирајте, се гледаме! :)

ЕДИТ: Официјално:

Дата: 26.06.2016
Време: 17:00
Локација: Локалот на Wurth, поточно тука -> https://goo.gl/maps/1kpVXKJNurG2
« Последно менување: 24 Јуни 2016, 13:16:11 pm zeroSignal »

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #1 на: 03 Јуни 2016, 13:28:21 pm »
На свадба сум :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #2 на: 03 Јуни 2016, 13:33:23 pm »
Wurth Пинтија? 26.06 Треба да сум слободен и доаѓам! :)

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #3 на: 03 Јуни 2016, 13:37:48 pm »
Me izvadi od pamet be, vikam sea u nedela... na sred remont me fati :D

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1360
 • Велешанче
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #4 на: 03 Јуни 2016, 13:38:53 pm »
Штета, баш тогаш нема да бидам во државава :) Иначе лош е датумов, пошто се совпаѓа со собирот на Хонда Клуб, а мислам и дека Битолчани на 26 ќе ја прават изложбата :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #5 на: 03 Јуни 2016, 13:40:23 pm »
Да сме живи и здрави, секој викенд има нешто. Викенд порано не одговара пошто е продолжен викенд и пола од луѓето ќе бидат некаде испоотидени.

Колку што видов, Хондаџиите ќе прават денска дешавка, ние најверојатно вечерна, пошто иначе нема да се дише.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #6 на: 03 Јуни 2016, 13:40:51 pm »
Малце хондаџии има на форумов, така да не е страшно ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #7 на: 03 Јуни 2016, 14:22:39 pm »
Штета, баш тогаш нема да бидам во државава :) Иначе лош е датумов, пошто се совпаѓа со собирот на Хонда Клуб, а мислам и дека Битолчани на 26 ќе ја прават изложбата :)

Каква изложба? Олдтајмери? Зошто никаде нема ништо објавено?

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1360
 • Велешанче
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #8 на: 03 Јуни 2016, 15:04:55 pm »
Така наслушнав, ама незнам дали е за сигурно :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #9 на: 03 Јуни 2016, 20:04:23 pm »
хондаџиите од 9 до 15:00
така да ако е попладневно-вечерна нема гајле доаѓаме

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 531
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #10 на: 04 Јуни 2016, 18:01:11 pm »
90% идам на собирот и налепница да има ;D ;D мора да се бележиме

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2832
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #11 на: 04 Јуни 2016, 23:54:27 pm »
90% идам на собирот и налепница да има ;D ;D мора да се бележиме
2.godofspeed 100%

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 531
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #12 на: 05 Јуни 2016, 17:00:37 pm »
Само едно прашање за објектот на wurth мислиш на оној што се наоѓа накај Пинтија?

https://goo.gl/maps/6m7DraYnsrE2

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #13 на: 05 Јуни 2016, 17:14:57 pm »
Дап, таму. :)

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: CARclub Собир: Недела, 26.06.2016
« Одговори #14 на: 05 Јуни 2016, 18:33:21 pm »
хондаџиите од 9 до 15:00
така да ако е попладневно-вечерна нема гајле доаѓаме
Potvrdeno! ( samo daj boze da ne vrne popladneto -.- )
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/