Автор Тема: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG  (Прочитано 13175 пати)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #30 на: Декември 25, 2016, 13:57:40 pm »
Ај да не ми фати муфла темата, пред месец дена менат фабричкиот 50Аh со  Exide Premium 53Аh, сеа засеа супер се понаша.

Еве и една "флека" од ѕид од пред некој  месец, изгледа ќе ја презимам вака, некако многу ладно ми е да се маткам да го вадам цел браник за фарбање, воедно ќе почекам да не излези некој штоп на наш пазар.

 Се извинувам за сликите , со vga камера се /
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1721
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #31 на: Декември 25, 2016, 20:34:25 pm »
Prasaj vo Automotiv za shtop, zimav jas za Megan kupe i beshe okolu 4000 denari kolku sto me drzi pamet. Me iznenadi cenata bidejkji ocekuvav minimum 10.000 da mi pobaraat.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50033
 • Махер
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #32 на: Декември 25, 2016, 20:40:19 pm »
Пиши нешто потрошњи како се сервиси кога нема да те мрзи. Ќе му се најде на некој, оваа е сега кола која доста ќе се бара половна, па ќе ги интересира да знаат што да бараат.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #33 на: Мај 05, 2017, 20:14:19 pm »
Го немав никогаш ресетирано борд компјутерот од кога ја имам купено колата го ресетирав пред 5 дена баш да видам кој просек ќе го добијам.
Возев Битола -Охрид аеродом и назад, неколку дена градско возење низ Бт и денес пак Битола -Охрид аеродром и назад, без пазење многу во возење, за изминати 416км бордот покажа просечна потрошувачка од 6.9л бензин, а и на бензин ја возев, реков да го потрошам да ставам попресен во резервоар.


Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #34 на: Јуни 17, 2017, 15:12:49 pm »
Денес направен сервис, менато масло елф еволушн 5w-40,маслен и воздушен филтер се заедно 3800 ме кошташе во Ред Ауто во Битола, се мислев да менам на Ликви Моли ама ме предумаја во сервисот да продолжам Eлф да користам исто и впродавница продавачот ми предложи да продолжам да го користам елфот.

Се израдвав кратко со кожен волан од Флуенс ама ништо, небило да за да биди,не одговараше нутот е различен..

Засега сум презадоволен од колата , сум немал никакви проблеми, наредно ми останва сервис на плинот во Мар Мил монт од понеделник , регистрација, да менам штоп, да го шприцнам браникот кај шо го гребнав и едно полирање кај Дарко во Прилеп :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #35 на: Јуни 20, 2017, 21:50:24 pm »
Една од денес во заден план 

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
« Последно менување: Јуни 20, 2017, 22:11:36 pm vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #36 на: Ноември 22, 2018, 17:29:23 pm »
Прв вонреден сервис за меганот, уште од летоска приметив дека ми паѓа температурата на табла ама топло време немаше гајле пратев на obd постигнуваше температура ама сеа од ко заладе шипак, однесена заменет оргиналниот термостат со заменски Sasic. Терсене работа, голем дел колку пола блок странично,се испушти нешто антифриз за да се извади па се врати, се на се 6100ден
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4906
 • French diamond
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #37 на: Ноември 22, 2018, 22:58:21 pm »
Солен термостатот, јас научен на Меганите кец, по 600 денари  само термостатче без куќиште без ништо :) Браво за цената на работната рака...колку е Елфот 5-40 кај нов да не памтиш ?

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #38 на: Ноември 22, 2018, 23:04:54 pm »
@n1kola Солен е, залемен за куќиште е, оригинал 16к ми рекоја.. :D, не ми текнува иначе сабајле баш ке видам в кола ми се фактурите.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #39 на: Ноември 23, 2018, 20:11:30 pm »
@n1kola
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4906
 • French diamond
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #40 на: Ноември 23, 2018, 22:53:30 pm »
Одлично, нареден сервис таму ќе ми биди. Секакви масла пробав чисто од ќеф, последно има Арал во двете и го  трошат повеќе, сега ќе се вратам најверојатно на Елф, одамна немам ставено.

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 520
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #41 на: Ноември 24, 2018, 20:49:07 pm »
Борче и Аце од Ред-Ауто се многу коректни дечки, а и цените им се сосем пристојни. Од кога го иам Меганот, сите сервиси ми се кај нив извршени.
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #42 на: Мај 12, 2021, 18:34:34 pm »
.
« Последно менување: Мај 12, 2021, 19:00:58 pm vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #43 на: Мај 12, 2021, 18:41:35 pm »
Темава печурки фати, колата во две години со короната се извозе фантастични 8000км...и онака ја возев само на отворено, овие две години и тоа слабо, плус по нешто друго  имав за возење цело време.
 Сеа е на 67500 мислам,  од проблеми досега променет само термостатот пред едно две три години и тоа е тоа. Чат пат по некој глич во последно со палењето ама тоа е од готов акомулатор ништо страшно.  Мака имав подолг период ми бегаше антифриз, се се мислев дека пак нешто околу термостатот е,  ама нњ се примеќаше никаде,  намерно не го чистев моторот.  Денес на сервис кога ја кренаа излезе маката на јаве.. Црево од расплињачата.  Закажан фул сервис за плинот  во Битола во Сервис Дурла за понеделник, денес бев чоекот се глеа домаќин ептен и мајстор,барем вака по збор низ градот.  Еве и некој  слик  од цената за масло филтер и литро антифриз.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #44 на: Мај 12, 2021, 18:52:02 pm »
Еве и некое сличе да не е само фактури темата
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html