Автор Тема: паркинг сензори,какви?  (Прочитано 43444 пати)

Отсутен GOLF 1 GTI

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 258
 • NO TURBO,NO FUN :))
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #30 на: 26 Септември 2014, 16:08:35 pm »
smekeri tuniraju,picke se drogiraju :)

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #31 на: 01 Ноември 2014, 22:25:46 pm »
има ли некој со електромагнетски сензори да каже искуство, дали ке ги бива или не ? не сакам да дупам браници. :)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #32 на: 02 Ноември 2014, 00:50:21 am »
Само камера и екранче.

Отсутен Sashe90

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 727
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #33 на: 03 Ноември 2014, 15:56:13 pm »
I jas se mislam za ovaa varijanta so kamera, posto ne sakam krugcinja po branici. Inaku pravev muabet za elektromagnetni ama navodno ne bile tocni. Ako znae nekoi kaj moze da se namesti kamera i ekrance neka kaze.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #34 на: 05 Ноември 2014, 23:28:04 pm »
Moze da se namesti kaj nas kamera i displej ,,,cenata e odprilika okolu 5.500 ,,,kamera so displej 4.3 inch ,vklucena montaza i garancija 12 meseci
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #35 на: 05 Ноември 2014, 23:36:20 pm »
Elektromagnetnite senzori se vo sustina najdobrata zamisla,,,i najprakticno resenie kade sto nesakame  busenje na branikot,,no od iskustvo mozam da vi kazqm i da vi potvrdam deka park senzorite so busenje,,,se mnogu poprecizni i najtocni voedno i stabilni na razlicni vremebski uslovi,,,dodeka elektromagnetnite na dozd ili na razlika vo temperatura  reagiraat nekontrolirano,,pak ke recam,,,sekoja cest za zamislata i za ednostavnata montaza,,,imame vo najava deka postojat takvi ,,,elektromagbetni senzori koi rabotat stabilno,,,,no toa ne e nisto sigurno,,,,dodeka ne probame,,,a vo slednata naracka planirame da doneseme nekolku za da napravime test i ke mozeme da vi kazeme dali e taka ili seuste ne e usovrseno kako sto treba . Sega za sega Ampula park senzor so busenje e zakon . Tolku ...kaj nas imame od 2.490 den so montaza i garancija 12 meseci
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен flashgordon007

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 24
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #36 на: 01 Мај 2018, 02:01:17 am »
Elektromagnetnite senzori se vo sustina najdobrata zamisla,,,i najprakticno resenie kade sto nesakame  busenje na branikot,,no od iskustvo mozam da vi kazqm i da vi potvrdam deka park senzorite so busenje,,,se mnogu poprecizni i najtocni voedno i stabilni na razlicni vremebski uslovi,,,dodeka elektromagnetnite na dozd ili na razlika vo temperatura  reagiraat nekontrolirano,,pak ke recam,,,sekoja cest za zamislata i za ednostavnata montaza,,,imame vo najava deka postojat takvi ,,,elektromagbetni senzori koi rabotat stabilno,,,,no toa ne e nisto sigurno,,,,dodeka ne probame,,,a vo slednata naracka planirame da doneseme nekolku za da napravime test i ke mozeme da vi kazeme dali e taka ili seuste ne e usovrseno kako sto treba . Sega za sega Ampula park senzor so busenje e zakon . Tolku ...kaj nas imame od 2.490 den so montaza i garancija 12 meseci

Прашање поставено три и пол години подоцна:
Каква е состојбата денес со електромагнетните сензори за возење наназад? Сеуште ги нудите и монтирате, подобрени се реакциите на дожд, промена на температури? Какви се тие „неконтролирани“ реакции? Може ли да се добие на форумов подетално објаснување за „неконтролираното“ однесување, па да пресудиме самите дали такво однесување за свои пари е прифатливо?

Дали стивна целата таа фама околу недоверливост на овој тип на сензори?
Дали се нудат поверливи и квалитетни сензори на МК пазарот?

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5589
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #37 на: 20 Февруари 2023, 18:53:21 pm »
И сеа како се покажани афтермаркет сензорите?
Сакам да ставам најобични паркинг сензори само да имат звучен сигнал,без никакви монитори/екрани шо треба да се влечат напред.
Некиј ако иѓа ставано од овие?
1.Автоцентар 1350мкд.
2.Мегамобил 1000мкд.
3.Самад 950мкд

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5355
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #38 на: 20 Февруари 2023, 18:57:21 pm »
Vo autolider mislam dali 800 ili 900 se so displejce. Vujkomi si kupi letoska eve odlicno si funkcioniraat i sam si gi montirase racunaj penzioner covek.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5589
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #39 на: 20 Февруари 2023, 19:09:19 pm »
Да но сакам без дисплеј,неќам џиџимиџарници 😊

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7572
 • Плинаш!!!
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #40 на: 20 Февруари 2023, 21:57:44 pm »
И јас сум заинтересиран за сензори што титкаат без дисплеј ама исто и сум дудук у таа сфера.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5355
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #41 на: 20 Февруари 2023, 22:20:21 pm »
Ne se prajte i dvajcata kao da ste od sviripicino. Bez displej titka neznaes od koja strana. So displej ti se podeleni leva i desna so crticki taka da znaes od koja strana imas nesto sto bi mozel da go zakacis. Displejot e kolku upaljac za cigari taka da sekade kje go upikas duri i nad vnatresen retrovizor.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1425
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #42 на: 20 Февруари 2023, 22:25:21 pm »
Над иконата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7572
 • Плинаш!!!
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #43 на: 20 Февруари 2023, 23:21:50 pm »
Ne se prajte i dvajcata kao da ste od sviripicino. Bez displej titka neznaes od koja strana. So displej ti se podeleni leva i desna so crticki taka da znaes od koja strana imas nesto sto bi mozel da go zakacis. Displejot e kolku upaljac za cigari taka da sekade kje go upikas duri i nad vnatresen retrovizor.
Еее ако само титка а не титка на таа страна кај што има препрека тогаш е без врска.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5589
Одг: паркинг сензори,какви?
« Одговори #44 на: 21 Февруари 2023, 11:34:47 am »
Ќе и ставам јас,само незнам на алфите 147 дали на внатрешната страна на браникот има обележано за паркинг сензори каде да се буши,обично на повеќето возила има,само дека 147-ците се ептен ретки со сензори.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk