Автор Тема: Dog Security  (Прочитано 150157 пати)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Dog Security
« на: 02 Февруари 2011, 13:03:02 pm »
Компанијата е основана во 2007 година во Скопје. Основната дејност на компанијата е базирана конкретно на: продажба, сервис и услуги од делот на автомобилски аудио и аларм системи. Нашето долгогодишно искуство е доказ за добар квалитет, комплетно познавање на дејноста и професионална услуга. Дојдете и уверете се...

Компанијата работи под едно и единствено мото, а тоа е: Добра цена, услуга, квалитет и задоволни клиенти. Ние сме среќни и задоволни кога имаме среќен и задоволен клиент. Кај нас секогаш можете да најдете нешто што го нема на друго место и тоа не прави да бидеме поразлични од другите.

Во нашиот продажен салон и сервис секогаш ќе добиете квалитетна и професионална услуга, како и:

    * Изведба на инсталации за озвучување
    * Инсталации за централни брави, авто-аларми, заштитни блокади со скриени прекинувачи и уште многу други понуди за заштита на вашето возило
    * Дијагностика на електрични и електронски проблеми во возилото
    * Изработка на полиестерски кутии за суб-вуфери. По нарачка и по желба ги фарбаме во боја на колата, air brush техника или тапацирање
    * Поправка на подигнувачи за стакла - промена на сајли и резервни делови на истите
    * Компресорско сечење на лим за отвори за звучници (по пример на BMW, Mercedes, Audi, Wolksvagen, Seat…)
    * Тапацирање на задна полица со специјално, акустично платно, што би овозможило прикривање на звучници
    * Понуда на авто-радија, авто-аларми, централни брави, суб-вуфери, анти-радари, сензори за паркирање...
    * Широка палета на далечински за командување на централна брава и авто-аларми, резервни делови и гаранција од 1 до 3 години на истите
    * Широка палета на авто-радија, авто-звучници, појачала, суб-вуфери, кабли, осигурачи, маски за радија, маски за звучници, конектори, антени и сите потребни додатоци за инсталација на истите
    * XENON 6000 K сите видови сијалици: H1, H3, H7, H11, D2-S и други...

Кај нас секогаш ќе најдете нешто што го нема на друго место, па затоа и се разликуваме од другите.

Нудиме можност за плаќање со Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro

Дел од производите што ги нудиме:


Локација:Контакт:+389 (0)2 2461 110
            +389 (0)70 380 242

http://www.dogsecurity.mk/
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #1 на: 02 Февруари 2011, 14:47:44 pm »
Novo !!! Originalni dvd pleeri za site vozila (dvd,gps,sd,usb,i-pod,i-phone,bluetooth,rear camera,touch panel..etc..)

[датотека избришана од администраторот]
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Dog Security
« Одговори #2 на: 02 Февруари 2011, 17:08:06 pm »
Друже кажи ми те молам дали продавате мерачи за температура? Сакам да Спаркот да му ставам мерач за температура на моторот оти фабрички нема што мене многу ме нервира. Планот ми е да го заштекам наместо сијаличката за прегревање. Дали е можно Маршер ќе ми каже некој од наредниве денови кога ќе појдам кај него

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Dog Security
« Одговори #3 на: 02 Февруари 2011, 17:14:27 pm »
Сакав да прашам нешто ама глеам накај драчево сте биле па и онака секој 2ор ден идам накај драчево ќе наминам у 4ри очи ќе си се разбереме само пишете работно време од кога до кога ви е/

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #4 на: 02 Февруари 2011, 18:05:45 pm »
Falanga,,,Nemame  meraci za temperatura...Mozes da najdes takvo nesto vo OMP-kvalitetno
,,,mislam deka bea na juzen bulevar.Pozz
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Dog Security
« Одговори #5 на: 02 Февруари 2011, 18:32:04 pm »
Novo !!! Originalni dvd pleeri za site vozila (dvd,gps,sd,usb,i-pod,i-phone,bluetooth,rear camera,touch panel..etc..)

Kolku e dvd player-ot so gps i tn. za Opel Astra H (na mesto CD30)? Moze i na PP, ako smetate deka ne e za javnost. Fala!

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #6 на: 02 Февруари 2011, 20:39:16 pm »
Djidji...Za astrata kosta 749 eur i na taa cena plus montaza 30 eur. Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Dog Security
« Одговори #7 на: 02 Февруари 2011, 23:54:38 pm »
Djidji...Za astrata kosta 749 eur i na taa cena plus montaza 30 eur. Pozdrav

Fala mnogu!!! Sakav samo da prasam dali so 10% klubski popust preku forumov (ili kako veke i da e) ke me cini 700 evra?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #8 на: 03 Февруари 2011, 10:35:13 am »
So klubski popust od 5% ke te cini 740 eur..Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Dog Security
« Одговори #9 на: 06 Февруари 2011, 17:33:11 pm »
So klubski popust od 5% ke te cini 740 eur..Pozdrav

Фала многу уште еднаш. Мене у ствари ми треба CID (Color Info Display) со touch screen, навигација, задна камера, dvd player да може да ми прикажува слика на него и тн. Инаку ќе имам два дисплеја (еден под друг) и многу ружно изгледа, башка и што ми е piano ентериерот!  Ве молам пишете за сугестија ...

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Dog Security
« Одговори #10 на: 06 Февруари 2011, 23:17:54 pm »
Djidji, чувај си ги парите :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #11 на: 07 Февруари 2011, 13:27:53 pm »
Fabrickiot displej ke si ostane gore na sal tablata i na nego ke si gledas kako i do sega,temperatura,saat datum i rds,a na displejot od dvd pleerov ke gledas dvd,gps i tn...toa e edinstven model za opel....Pozz
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Zvrki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 396
Одг: Dog Security
« Одговори #12 на: 10 Февруари 2011, 09:47:37 am »
DOG има нешто за Јарис 2004.

Отсутен Sarach

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: Dog Security
« Одговори #13 на: 11 Февруари 2011, 11:02:43 am »
zdravo DOG, ovoj antiradarot COBRA XRS 9540 na kolku metri detektira radar, pa i drugite antiradari?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #14 на: 11 Февруари 2011, 20:24:25 pm »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk