Автор Тема: 4th Birthday, Ohrid Car Club, Driving Tour Ohrid - Krusevo - Ohrid.  (Прочитано 4822 пати)

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
4th Birthday, Ohrid Car Club, Driving Tour Ohrid - Krusevo - Ohrid.
« на: Септември 29, 2015, 19:15:54 pm »
И до 4ти Роденден стигнавме.  :)

Отворена покана до сите вас, и специјална од тимов на CarClub.MK  да ни се придружите на симболичната вожња во чест на роденденот, на 4ти Октомври во Недела, возиме Охрид до Крушево и назад, по која рута уште не се знае но ке бидете известени, во 09.00часот се собираме на паркинг пред сала Билјанини извори, па тргнуваме 9.30 од прилика.
Сите кои сакаат да ни се придружат, нека пишат да се координираме, дали попатно, дали таму.
Се надеваме на поголем број од ланска година секако.

Крушево ке биде нормален собир со фотосесија, како и ручек па и дување свеќи.

Се гледаме.

OhridCARclub

ps. Слободно контактирајте ме по ПП ако има потреба.

Официјален линк од Фејс Евентот.

https://www.facebook.com/events/522493721260104/

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27089
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: 4th Birthday, Ohrid Car Club, Driving Tour Ohrid - Krusevo - Ohrid.
« Одговори #1 на: Септември 29, 2015, 19:58:45 pm »
Интересна идеја. Малку апансас, ама може да се случи да ве дружиме со 'ибридо. Дај една Гугл Мапс рута од каде точно ќе возите.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
Одг: 4th Birthday, Ohrid Car Club, Driving Tour Ohrid - Krusevo - Ohrid.
« Одговори #2 на: Септември 29, 2015, 22:06:15 pm »
Ако се вози преку Кичево (каде е и поблиску до крушево) идам 99% .. Таман и тие од Скопје немора да идат до Охрид...

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: 4th Birthday, Ohrid Car Club, Driving Tour Ohrid - Krusevo - Ohrid.
« Одговори #3 на: Септември 29, 2015, 23:17:40 pm »
Ке објавиме мапа утре, да се координираме со останатите, И јас мислам дека е поарно од кичево поради што е подобар патот, али останува да ве апдејтирам утре вечер.

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: 4th Birthday, Ohrid Car Club, Driving Tour Ohrid - Krusevo - Ohrid.
« Одговори #4 на: Септември 30, 2015, 16:59:52 pm »
Битолчани заинтересирани ???
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: 4th Birthday, Ohrid Car Club, Driving Tour Ohrid - Krusevo - Ohrid.
« Одговори #5 на: Октомври 03, 2015, 21:02:04 pm »
ВоЗиме преку Кичево. 9.30-9.45ч сме тргнати. Кој иде може да побара мој број, се чекаме пред Кичево.