Автор Тема: Места на кои треба да бидеме претпазливи.  (Прочитано 216018 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« на: 29 Јануари 2011, 16:44:28 pm »
Полицајците имаат наредби да казнуваат што повеќе. Па на темата.


Патроли кои стојат многу често:

1. Раскрсницата Илинденска-8ми септември карши МИДА, кај што е плацот за стари коли. Обично преку ден.
2. Орце Николов кај Генералштаб, кај што полнат цистерните. Обично навечер.
3. Булевар Словенија после брдото кога се оди накај салоните. Обично навечер.
4. Булевар Словенија после брдото кога се оди накај Палас. Обично навечер.
5. Булевар Словенија пред салоните за VW и Ауди од двете страни. Обично навечер.

6. Кај Стоп&Го што се наоѓа кога се оди од Словенија накај Палас. Обично навечер.
7. Влез во Скопје кај Сарај, пред железниот мост. Постојано.
8. Влез во Скопје Автокоманда, веднаш по симнувањето од клучката Ченто. Постојано.
9. Излез од Скопје Автокоманда, веднаш пред клучката Ченто. Постојано.
10. Партизанска, пред тој факултетот за туризам. Рандом времиња.

11. Пред влезот на студентски дом Гоце Делчев, навечер.
12. Партизанска, кривината кај Горење, навечер.
13. Паризанска, карши Симпо, 200 метра пред автобуската. Обично за викенди.
14. Јане Сандански, карши 3 Бисери, чат-пат.
15. Првомајска, карши бензинската што не е Лукоил. Често.

16. Кисела Вода - на ракљата кај Чешма - постојано
17. Кисела Вода - карши пумпата кај Мечкаров (чекаат строго коли што вртат десно од кај тениското пошо нема помошно)
18. Улица Железничка на почетокот кај Зират
19. Кисела Вода - Шампионче
20. Пред Т.Ц. Бисер 10 метра после пешачкиот. Многу често. На тоа место само за еден прекршок казнуваат не застанвуање на пешачки ако те запрат рачунај дека ќе те казнат 10000000% тие што живеат во аердром, ново лисиче знаат.

21. На цветен пазар карши аутомакедонија. Ретко
22. Под желзничка навечер после 23 часто. Порано секој петок-сабота, одамна ги неам видено таму
23. После семафорите на усје коа идеш према драчево пред првата пруга. Порано многу често сега поретко
24. Охис после удолницата кога идеш од драчево према центар. Често
25. После МТВ кај макпетрол бензинската(уличето што се приклучуе на булевар). Кога работи зимскиот хард рок секој викенд во вечерните часови.

26. Христијан Тодоровски Карпош, после чаир, пред да вртиш на угорницата за Железара.
27. Од Хром кога се излегува и на семафорите нема помошно десно. Пред тинексот, кај Панко, на автобуската.
28. Кај главна Пошта после трафиките, кога се влегува на паркинзите. Често.
29. Рекорд према собрание, навечер, често. Ловат тие што не го стојат тој семафор тука. Сега баш имаше (01:50, 31 Jan)
30. После патарина Петровец и вртењето десно накај Велес. Пазете тука на прерано престројување во лева лента, преку штрафираниот дел.

31. Карши McDonalds на Рекорд, редовно навечер.
32. Кога работат летните дискотеки, после Зодиак на Ленинова кога се оди накај стадион, пред кривината. Скоро секоја вечер, а викенд не утињаат.
33. Пред бившо Боними, најчесто казнуваат за погрешно престројување вртејќи од бул. Свети Климент Охридски накај Партизанска.
34. Пред мостот Гоце Делчев, на кривината за Кале, во правец на Центар.
35. После мостот Гоце Делчев и стоковна куќа Мост, кај семафорите. Навечер 2-3 часот

36. После Олимписки базен, пред новото Веро. Не сум ги видел откако го направија Верото, али можда само не сме се погодиле.
37. После 11ти Октомври и пред Табак, одма после раскрсницата лево за железничка. Навечер.
38. На крајот на Илинденска, во Карпош 4. Навечер.
39. Бул. Србија после лукоил према раскрсницата кај што се спојува со бул. јане сандански. Србија е благо кривулест булевар така што ако се залеташ ти нема да ги видиш нив ама радарот ќе те види тебе. Летен период скоро секој ден во период од 23 до 01 часот
40. Карши Скопјанка се кријат десно на влезот за паркинг пред автобуската. Лани зимото секој викенд беа таму после 2 и пол, годинава ги немам видено.

41. Клучката кај автокоманда кога идеш према пластичара стојат после удолницата пред приклучокот за чаир, кога идеш према центар пред континентал стојат. Многу ретко поминувам од таму ама џандари од едната страна обавезно има.
42. Во ново лисиче на кривината кај пералните. Обично кога се исклучени семафорите, навечер.
43. Бутел2 кај тријаголникот после бензинската, стојат ан тријаголникот и запираат.
44.


« Последно менување: 09 Февруари 2014, 00:55:41 am Deni »

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #1 на: 29 Јануари 2011, 19:13:53 pm »
Другар 3 години возев нерегистрирана кола, намерно сакав да видам дали ќе ме фатат, постојано пробував да научам каде стојат и кога но ништо о муабетот баш каде што најмалце очекуваш ќе ти се појават, мене ниеднаш не ме фатија за тие 3 години но не дека многу ги научив него само заради среќа.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29057
    • CARclub.mk
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #2 на: 29 Јануари 2011, 19:23:18 pm »
10. Партизанска, пред тој факултетот за туризам. Рандом времиња
11. Пред влезот на студентски дом Гоце Делчев, навечер.
12. Партизанска, кривината кај Горење, навечер.
13. Паризанска, карши Симпо, 200 метра пред автобуската. Обично за викенди.

Пар пати сум го потпомогнал буџетот на Република Македонија со казни. Не би пак. :)

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10881
  • 430i
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #3 на: 30 Јануари 2011, 00:11:06 am »
14. Јане Сандански, карши 3 Бисери, чат-пат.
15. Првомајска, карши бензинската што не е Лукоил. Често.

Отсутен zOkO

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 76
  • брм брм
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #4 на: 30 Јануари 2011, 00:27:51 am »
16. Кисела Вода - на ракљата кај Чешма - постојано
17. Кисела Вода - карши пумпата кај Мечкаров (чекаат строго коли што вртат десно од кај тениското пошо нема помошно)
18. Улица Железничка на почетокот кај Зират
19. Кисела Вода - Шампионче
I don't discriminate, I hate

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3016
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #5 на: 30 Јануари 2011, 02:15:10 am »
20. Пред Т.Ц. Бисер 10 метра после пешачкиот. Многу често. На тоа место само за еден прекршок казнуваат не застанвуање на пешачки ако те запрат рачунај дека ќе те казнат 10000000% тие што живеат во аердром, ново лисиче знаат.
21. На цветен пазар карши аутомакедонија. Ретко
22. Под желзничка навечер после 23 часто. Порано секој петок-сабота, одамна ги неам видено таму
23. После семафорите на усје коа идеш према драчево пред првата пруга. Порано многу често сега поретко
24. Охис после удолницата кога идеш од драчево према центар. Често
25. После МТВ кај макпетрол бензинската(уличето што се приклучуе на булевар). Кога работи зимскиот хард рок секој викенд во вечерните часови.

година и пол возам и пу пу да не се заречам ниеднаш ме немаат запрено нека си остане така  ;D топ ми е

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #6 на: 30 Јануари 2011, 13:07:29 pm »
26. Христијан Тодоровски Карпош, после чаир, пред да вртиш на угорницата за Железара.
27. Од Хром кога се излегува и на семафорите нема помошно десно. Пред тинексот, кај Панко, на автобуската.
28. Кај главна Пошта после трафиките, кога се влегува на паркинзите. Често.
« Последно менување: 30 Јануари 2011, 13:13:02 pm Deni »

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #7 на: 31 Јануари 2011, 02:10:05 am »
29. Рекорд према собрание, навечер, често. Ловат тие што не го стојат тој семафор тука. Сега баш имаше (01:50, 31 Jan)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #8 на: 31 Јануари 2011, 03:01:19 am »
30. После патарина Петровец и вртењето десно накај Велес. Пазете тука на прерано престројување во лева лента, преку штрафираниот дел.
31. Карши McDonalds на Рекорд, редовно навечер.
32. Кога работат летните дискотеки, после Зодиак на Ленинова кога се оди накај стадион, пред кривината. Скоро секоја вечер, а викенд не утињаат.
33. Пред бившо Боними, најчесто казнуваат за погрешно престројување вртејќи од бул. Свети Климент Охридски накај Партизанска.
34. Пред мостот Гоце Делчев, на кривината за Кале, во правец на Центар.
35. После мостот Гоце Делчев и стоковна куќа Мост, кај семафорите. Навечер 2-3 часот
36. После Олимписки базен, пред новото Веро. Не сум ги видел откако го направија Верото, али можда само не сме се погодиле.
37. После 11ти Октомври и пред Табак, одма после раскрсницата лево за железничка. Навечер.
38. На крајот на Илинденска, во Карпош 4. Навечер.

За надвор од Скопје, во друга прилика :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3016
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #9 на: 31 Јануари 2011, 03:35:34 am »
39. Бул. Србија после лукоил према раскрсницата кај што се спојува со бул. јане сандански. Србија е благо кривулест булевар така што ако се залеташ ти нема да ги видиш нив ама радарот ќе те види тебе. Летен период скоро секој ден во период од 23 до 01 часот
40. Карши Скопјанка се кријат десно на влезот за паркинг пред автобуската. Лани зимото секој викенд беа таму после 2 и пол, годинава ги немам видено
41. Клучката кај автокоманда кога идеш према пластичара стојат после удолницата пред приклучокот за чаир, кога идеш према центар пред континентал стојат. Многу ретко поминувам од таму ама џандари од едната страна обавезно има
« Последно менување: 31 Јануари 2011, 03:40:49 am Kimi R »

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #10 на: 31 Јануари 2011, 13:54:11 pm »
40. Карши Скопјанка се кријат десно на влезот за паркинг пред автобуската. Лани зимото секој викенд беа таму после 2 и пол, годинава ги немам видено



....како ќе го јадев еднаш таму, едвај застанав, се вратив, ми побара документи, му ги дадов, ме праша кај брзам, му реков  " нигде ", ми зашлапа триста чуда у тоа пријавата, не ја потпишав и среќа подоцна средив.

п.с цитат : дечко, кај на мајка му си се залетал со 146 на саат ?! :)

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3016
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #11 на: 31 Јануари 2011, 17:06:22 pm »
40. Карши Скопјанка се кријат десно на влезот за паркинг пред автобуската. Лани зимото секој викенд беа таму после 2 и пол, годинава ги немам видено



....како ќе го јадев еднаш таму, едвај застанав, се вратив, ми побара документи, му ги дадов, ме праша кај брзам, му реков  " нигде ", ми зашлапа триста чуда у тоа пријавата, не ја потпишав и среќа подоцна средив.

п.с цитат : дечко, кај на мајка му си се залетал со 146 на саат ?! :)
многу педерски се кријат таму гледаш пред тебе писта прав булевар и одеднаш оп џандар и си го јадел ку*от, многу педерски се кријат и казнуваат

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #12 на: 31 Јануари 2011, 17:13:48 pm »
40. Карши Скопјанка се кријат десно на влезот за паркинг пред автобуската. Лани зимото секој викенд беа таму после 2 и пол, годинава ги немам видено



....како ќе го јадев еднаш таму, едвај застанав, се вратив, ми побара документи, му ги дадов, ме праша кај брзам, му реков  " нигде ", ми зашлапа триста чуда у тоа пријавата, не ја потпишав и среќа подоцна средив.

п.с цитат : дечко, кај на мајка му си се залетал со 146 на саат ?! :)
многу педерски се кријат таму гледаш пред тебе писта прав булевар и одеднаш оп џандар и си го јадел ку*от, многу педерски се кријат и казнуваат
Да не си ги мериме сега, убаво беше. Ама поентата на целата тема е хомосексуално поставување на патролите низ градот. Со твојата изјава ќе испадне дека другите патроли се во ред поставени, како на пример на Словенија каде слободно може да се стави знак 120, а и во Автокоманда. Сигурно нема да застанат да ги истргаат колите од Битпазар и Чаир каде што се прави невидена гужва или да исклучат голем број семафори за да се намали гужвата. Им дошло до тоа што јас сум возел 80 на  Словенија, кога нема живо пиле во радиус од 450 метри.
Поентата е да избегнеме што е можно поголем број од казните, кои мора секојдневно да се напишани. Највеќе за земање возачка, преполагање, судови па се до парични казни и поени.

Слободно додадете места кои ви се познати каде што застануваат патролите за да казнуваат невини граѓани.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3016
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #13 на: 31 Јануари 2011, 17:35:47 pm »
Во ново лисиче на кривината кај пералните ги имам видено 2 пати и 2 пати се спасив со тоа што имаа друга кола застанато навечер околу 11-12 исклучени новите семафори на бато и празен булевар и педерите се скриле кај пералните на кривината, 2 пати бев залетан со појше од 100ка само среќа ме спаси, многу ме иритираат ми иде да им застанам и да им речам добро бе мајку му толку си сте педери у душа

Отсутен gorgasmatron

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 180
  • i am the way
Одг: Места на кои треба да бидеме претпазливи.
« Одговори #14 на: 01 Февруари 2011, 12:06:57 pm »
prekrshoci najubavo da se pravat kaj bitpazar  i caircanka, mi se slucilo mnogu pati da svrtam pred niv nepropisno pred caircanka i da isecam 2 puni lenti i nisto ne praat, samo sedat i gledaat, a istite da te sretnat kaj olimpiski poradi nepravilno ne shkolsko drzenje na volan  ke ti pishat 1000000000 evra kazna