Автор Тема: Чипување/Ремапирање Мерцедес ML 270 CDi и како да се одлучам кој да го работи?  (Прочитано 3238 пати)

Отсутен bajdurac365

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Здраво дечки... Сакам да го чипувам Мерцедесот 163КС, 2700цц, 2001 година. Сакам да го чипувам да ја намалам потрошувачката, не ми е ни до коњски сили ни до брзина. Е сега, гледав дека тука кај нас во Македонија има повеќе избор SM, racetuning, biostunnis... Како да се одлучам кој од нив? едниот е 250 евра, другиот 350, третиот 400 евра а истите придобивки ми кажуваат дека ќе ги добијам. Дечкото од biostunning ми кажа дека е застапник на некоја фирма vector а на гоогле не успеав ништо да најдам. Ајде сега совети и препораки кај кој да одам и што да очекувам после чипувањето?

Поздрав

Отсутен bajdurac365

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
И еден познаник на брзинка ми кажа некојси Цеко ги чипувал сите мерцедеси во скопје. ама за жал немам никаков контакт од тој Цеко, а ни од познаникот :/

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер