Автор Тема: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!  (Прочитано 32934 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Најдобриот и најквалитетен ксенон пристигна во Македонија, само во Dog Security ! ! !
Гаранција од 24 и 36 месеци на СЕТОВИ и 6 месеци на резервна сијалица.

H1 - 6000К set slim - 3.750 den * D1S - 6000К - 1.800 den - 1kom * D2R - 6000K - 1.700 den * H7-CANBUS set slim - 5.400 den
H3 - 6000К set slim - 3.750 den * D2S - 6000К - 1.500 den - 1kom * H7 - 6000k -sijalica -600 den * H7- 24V set slim - 5.250 den
H4 - 6000К set slim - 4.950 den * D3S - 6000К - 2.700 den - 1kom * H1 - 6000k - sijalica - 600 den * H7- 55W set slim - 4.500 den
H7 - 6000К set slim - 3.750 den * 9005 - 6000К - set slim - 3.750 den * H4 - 6000k - sijalica - 1.200 den* BALAST -rezerven - 1.350
H7R - 6000K - set slim - 4.450 den * 9006 - 6000К -set slim 3.750 den * H3- 6000k - sijalica - 600 den * 9005 - 6000K - sijalica -600den
H11 - 6000К - set slim - 3.750 den * H8 - 6000K - set slim 3.750 den * LED DIODI od - 110 den - 1kom * 9006 - 6000K - sijalica -600 den

Не заборавајте, вршиме достава низ цела Македонија по брза пошта.Најголемиот XENON центар во Македонија ви нуди ксенон за вашиот мотор по супер цени - почнувајќи од 1.950 денари со писмена гаранција 24 месеци !!!

H1 - 6000К set slim - 3.750 den * D1S - 6000К - 1.800 den - 1kom * D2R - 6000K - 1.700 den * H7-CANBUS set slim - 5.400 den
H3 - 6000К set slim - 3.750 den * D2S - 6000К - 1.500 den - 1kom * H7 - 6000k -sijalica -600 den * H7- 24V set slim - 5.250 den
H4 - 6000К set slim - 4.950 den * D3S - 6000К - 2.700 den - 1kom * H1 - 6000k - sijalica - 600 den * H7- 55W set slim - 4.500 den
H7 - 6000К set slim - 3.750 den * 9005 - 6000К - set slim - 3.750 den * H4 - 6000k - sijalica - 1.200 den* BALAST -rezerven - 1.350
H7R - 6000K - set slim - 4.450 den * 9006 - 6000К -set slim 3.750 den * H3- 6000k - sijalica - 600 den * 9005 - 6000K - sijalica -600den
H11 - 6000К - set slim - 3.750 den * H8 - 6000K - set slim 3.750 den * LED DIODI od - 110 den - 1kom * 9006 - 6000K - sijalica -600 den

Лед диоди од сите врсти.

Не заборавајте, вршиме достава низ цела Македонија по брза пошта.


Од сега PROXENON низ цела Македонија!!!

Најдобриот и најквалитетен ксенон по најпристапни цени може да го најдете на следните места:

Dog Security - Борис Трајковски бр.46Б, Скопје
Novus - Борис Трајковски б.б. Скопје
Carner - Лондонска бр.17, Скопје
Carmax - City Mall(гаража), Скопје
Extreme X Style - Ср. Митровица бр.2А, Битола

« Последно менување: 28 Април 2014, 20:15:13 pm DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6293
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #1 на: 28 Февруари 2014, 01:22:06 am »
Ме интересира за клио.. 2003 година, колку пари ќе биде комплет долго и кратко светло ? и колку само кратко?

Едит.. А да, и за магленки дали имате сијалици, бело да светат..

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5418
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #2 на: 28 Февруари 2014, 02:02:07 am »
Pisi ponuda za Lancerot komplet kratko dolgo i so sijalicki za maglenkite.
5000k bi odbral.

Ako sakas  po PP.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #3 на: 28 Февруари 2014, 20:43:28 pm »
^^
Одговорено во ПП.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Присутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8672
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #4 на: 02 Март 2014, 22:14:58 pm »
te molam pishi mi i mene tuka ili vo pp za ibiza so fabricka H7 koj od ovie setovi odgovara. gledam ima nekolku H7 a veke podolgo vreme se mislam da savam ksenon.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #5 на: 03 Март 2014, 14:00:49 pm »
^^
Одговорено во ПП.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #6 на: 03 Март 2014, 20:33:26 pm »
Конечно нешто квалитетно и на нашиот пазар! Браво Dog Security, само напред !!!

Отсутен SirPsyhoSexy

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 773
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #7 на: 03 Март 2014, 20:35:47 pm »
Ставете слики од трафоата.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #8 на: 03 Март 2014, 22:23:50 pm »
мислам би било ОК да подкрепите со Факти и докази, како и фото докази, како би бил најдобар, а не ништо поразличен од 1200денарски ибеј ксенони.


поздрав

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54543
 • Махер
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #9 на: 03 Март 2014, 22:26:19 pm »
24-36 месеци гаранција дава, мислам дека тоа е она кое го бара Македонскиот купувач.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #10 на: 03 Март 2014, 22:34:05 pm »
Познавам доста вакви продавачи кои даваат таква гаранција, па да идеш секој 2.. 3 недели на промена, де сијалица, де трафо, де различа боја светат, де треперат.

Не е се до гаранцијата, ако некој треба да ги посетува ко гасстејшн :)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #11 на: 07 Март 2014, 01:42:49 am »
Н7... која цена со се монтажа?
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #12 на: 07 Март 2014, 15:17:56 pm »
мислам би било ОК да подкрепите со Факти и докази, како и фото докази, како би бил најдобар, а не ништо поразличен од 1200денарски ибеј ксенони.


поздрав
Здраво Џо,

Нашиот тим подготвува повеќе материјали за квалитетот на ProXenon и кога ќе бидат готови ќе ги објавиме.

Но додека стигнат истите само ќе ти кажам дека нашата фирма отсекогаш нудела само квалитетни производи и никогаш не би се нафатиле да понудиме продукт доколку постои сомнеж за неговиот квалитет.
Плус ќе додадам дека како што рече Дени, нудиме 24 и 36 месеци писмена гарнација. Верувај дека доколку не би биле 100% сигурни во квалитет на ксенонот не би ја нуделе гаранцијата, сепак имаме одлична репутација кај нашите постоечки и идни клиенти и сакаме истата да ја задржиме.
Исто така на нас не би ни се исплатело на секој 2 недели да менуваме сијалици и трафоа, како што спомна во другиот пост.

Поздрав и се најдобро,
тимот на Dog Security
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #13 на: 07 Март 2014, 15:19:38 pm »
Н7... која цена со се монтажа?
Одговорено по пп.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен SirPsyhoSexy

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 773
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #14 на: 21 Март 2014, 19:58:42 pm »
H7 5000k?