Автор Тема: Ваши мислења за mercedes c220 coupe  (Прочитано 1806 пати)

Отсутен franc

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 6
Ваши мислења за mercedes c220 coupe
« на: 25 Февруари 2014, 21:53:40 pm »
Здраво дечки случајно наидов на форумов пребарувајќи нешто, па ме се видовте доста упатени да дадете пријателски совет.
Значи вака Работев во Италија изминатите неколку години (моментално во Скопје на одмор), набрзо ми завршува работниот договор и се враќам у Македонија. Во Септември Купив еден мерцедес ц220 (2004)од кратките, количето е коска, но незнам дали да си го донесам тука и да си го преведам.
Може ли да ми кажете како се движи цената на  делови за овие модели, дали е скапо да се одржува тука?
Дали лесно се наоќаат половни делови за него? Ако не се лажам вози исти делови како и долгата верзија.
Ваши мислења околу оваа моја дилема многу би ми значеле.

Поздрав екипо.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Ваши мислења за mercedes c220 coupe
« Одговори #1 на: 25 Февруари 2014, 21:57:55 pm »
Јасно дека треба да си ја донесеш колата. Инаку ќе треба да купиш друга и ќе изгубиш многу.

Делови за мерцедес дали има прашуваш? Ако нема (а има) во Скопје, тука се комшиите од Тетово и Гостивар кои сигурно имаат.

Таман работа за мечка делови да нема.

Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Ваши мислења за mercedes c220 coupe
« Одговори #2 на: 25 Февруари 2014, 22:07:52 pm »
Најпаметно ти е да си го донесеш, затоа што е многу важно колата да ти се погоди, а чим веќе ти се погодила и како што викаш дека е коска, нема што да размислуваш донеси го тука... Сигурно тука тоа што ќе го купиш нема да биде подобро од тоа што го имаш веќе, најверојатно си му менувал потрошен материјал, си вложил нешто или пак знаеш што би требало да се смени... За мерцедес имаш делови колку сакаш... :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен franc

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 6
Одг: Ваши мислења за mercedes c220 coupe
« Одговори #3 на: 25 Февруари 2014, 22:10:30 pm »
Фала дечки. ;)
Значи има делови, претпоставувам не се многу скапи пошто многу се возат и растураат.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Ваши мислења за mercedes c220 coupe
« Одговори #4 на: 25 Февруари 2014, 22:12:14 pm »
Колите тука подобро се одржуваат него кај жабарите. Барем 90 посто што сум ги гледал се безнадежни случаи. Мерцедес од 2004 има иста цена на делови ако не и малце поскапа од Италија. Работна рака тука е поефтина. Тоа е разликата,