Автор Тема: Ф1 носталгија  (Прочитано 25514 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #45 на: Август 06, 2020, 10:54:26 am »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5495
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #46 на: Август 06, 2020, 14:26:57 pm »
Единствена победа ќе му беше на Монтоја у кариера да не беше моронон позади, мене солза ми дојде кога го гледав, а можам да замислам на Монтоја како му било..... сега тешко ми падна кога го гледам.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #47 на: Август 12, 2020, 13:39:48 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #48 на: Август 26, 2020, 00:07:08 am »
g

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #49 на: Септември 09, 2020, 08:31:16 am »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #50 на: Септември 09, 2020, 09:48:31 am »
The crash at the European Grand Prix in Jerez that decided the 1997 World Championship. Schumacher deliberately turned in on Villeneuve to stop him from passing on the 48th lap in the Dry-Sack corner, but hit a side pod on the car and made his car slide into the gravel trap. Villeneuve's car had taken damage, but was able to finish in 3rd place, putting him 3 points ahead of Schumacher in the World Title. Since this was the final race in the 1997 season, Villeneuve won the World Championship while Schumacher was disqualified from the Driver's Championship, putting him in last place in the points and the only driver to ever be disqualified from a Driver's Championship.Го памтам ова.
Мило ми беше за Вилнев, а Шумахер заслужено си доби по п*чкици.

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3089
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #51 на: Септември 09, 2020, 09:56:42 am »
Шумахер, Дејмон Хил. Истата фора, мавање на конкурентот за да не освои титула.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #52 на: Септември 09, 2020, 10:04:57 am »
Наместо да трчка кај стјуардите, Дејмон Хил - најискулиран господин човек на крајот.
Браво.


Отсутен aronmacedon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 214
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #53 на: Септември 09, 2020, 10:28:57 am »
Шумахер, Дејмон Хил. Истата фора, мавање на конкурентот за да не освои титула.

Видеава погоре беа едни од најголемите причини зошто бев/сум за Вилијамс а Шумахер го мразев.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #54 на: Септември 19, 2020, 22:40:44 pm »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5495
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #55 на: Септември 20, 2020, 08:23:06 am »
Два мотора, две турбини, два мењача, едните за квалификации, другите за трка... сега стисни копче, смени мапа и терај.

https://youtu.be/4JIXPqgwQHk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #56 на: Септември 20, 2020, 19:47:01 pm »

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #57 на: Октомври 15, 2020, 22:15:12 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #58 на: Октомври 18, 2020, 08:20:33 am »
Noise.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Ф1 носталгија
« Одговори #59 на: Октомври 28, 2020, 16:26:10 pm »
До крај и со звук.