Автор Тема: Ceradi za koli  (Прочитано 30140 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 574
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #60 на: Октомври 27, 2020, 08:55:23 am »
Da imame :) 075 391 391 , proverete ja najprvo dimenzijata za najsigurno :) Poz

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 156
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #61 на: Ноември 16, 2020, 21:23:17 pm »
Здраво, ме интересира дали имате од церадите против град или обична за лексус ис250. Која е цена и која вие би ми ја препорачале и за зимава што следи.
Поздрав

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 574
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #62 на: Ноември 19, 2020, 08:37:22 am »
Zdravo ! Za grad imame, no taa e isklucivo za grad, ako vrne malku poveke dozd, a kolata stoie (den/dva) ke propusti. Standardna cerada isto taka imame, taa e 2200den, za grad e 6140den. Na cenite sledi cluberski popust.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21543
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #63 на: Ноември 24, 2020, 23:08:59 pm »
Против грат имавте церади од 4500 денари.
Во што е подобра оваа од 6140 денари?

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5953
 • 69
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #64 на: Ноември 25, 2020, 09:43:56 am »
Веројатно се истите церади, со тоа што цената на пазарот на сите производи е повисока за 30%.
Претпоставувам дека тоа е причината.
Прост пример: Во што е подобар голф 8 по цена од 25000 по каталог за основна верзија со оној голф7 што по каталог беше 15500 пред некоја година?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 574
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #65 на: Ноември 27, 2020, 09:41:12 am »
@Stratro  , Imavme, bea od 4300den nagore zavisi od dimenzijata, sega se poskapi, ednostavno nabavnata cena e otidena mnogu nagore. Razlikata e minimalna, ima razlika vo zadnite delove, no generalno e ista. Iskoristi koga imame akcija promocija, kako momentalnata :) Pozdrav i se najdobro.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5564
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #66 на: Ноември 27, 2020, 10:42:37 am »
Веројатно се истите церади, со тоа што цената на пазарот на сите производи е повисока за 30%.
Претпоставувам дека тоа е причината.
Прост пример: Во што е подобар голф 8 по цена од 25000 по каталог за основна верзија со оној голф7 што по каталог беше 15500 пред некоја година?
Основната верзија на голф 8 (сега ќе има само 2 верзии лајф и стајл) има повеќе сериска опрема од голф7 хајлајн. Ете ја разликата. И нормално инфлација од 2013 до 2020 но таа е минимална.