Автор Тема: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија  (Прочитано 10869 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28402
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« на: Октомври 24, 2013, 18:24:40 pm »
Здраво дечки!

Бидејќи неколкумина од вас до сега се понудиле односно прашале дали можат нешто да напишат за порталот, да објавам еден повик за содржини.

Значи, потребни ни се текстови од овој карактер:

- Историја на некој бренд.
- Историја на специфичен модел.
- Интересни и непознати факти за автомобили.

И други слични вакви стории. Секако, текстовите треба да бидат напишани читко и литературно, со тоа што ќе бидат уредени и лекторирани пред објава. Пред било кој да се нафати да пишува нешто нека се консултира со мене за да се договориме што точно да пишува. Компензација би сакал да има, али најверојатно би се свело на пиво или две, барем додека не почнеме да праиме некои пари и да ги покриеме трошоците.

--

АВТОбиографија

АВТОбиографија е замисла која се врти одамна, али сега конечно ќе почне редовно да се организира, односно барем еднаш месечно. Замислено е да биде со 15-тина прашања кои ќе ги одговори избраниот член за неговото возило, па ќе се подготви статија која ќе се објави на порталот. Ова може да биде интересно бидејќи луѓето ќе ги пренесат своите реални искуства со нивниот автомобил.


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17563
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« Одговори #2 на: Октомври 25, 2013, 13:07:52 pm »
Би сакал викендов да напишам една статија за Алфа Ромео.


Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2948
Одг: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« Одговори #3 на: Октомври 25, 2013, 13:35:20 pm »
треба за Карло да се напише нешто, можно е да пишам кога ќе начекам слободно време зимово :)

Присутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13447
 • Пудингот на шоферството
Одг: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« Одговори #4 на: Октомври 25, 2013, 17:47:57 pm »
Ете јас имам некои напишано,мислам дека од нив може нешто да се искористи,можам и други да напишам ако има интерес за тоа. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2501
 • Дете Битолчанче
Одг: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« Одговори #6 на: Октомври 25, 2013, 21:08:44 pm »
треба за Карло да се напише нешто, можно е да пишам кога ќе начекам слободно време зимово :)

Имам цела историја за Карло од стари списанија :)
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Присутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5244
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« Одговори #7 на: Октомври 25, 2013, 21:30:34 pm »
Napisete edan Biografija za Bugar kako "pojava" vo avtomobilizmot .................. kakov hit ke bide toa!!!....lol

Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2205
 • Слобода или смрт
Одг: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« Одговори #8 на: Октомври 25, 2013, 23:08:10 pm »
Прашање до бугар : Кое е вашето мото?
Одговорот од бугар: Купи дизел затоа што може да го возеш на зејтин!!


:D

Инаку добра иницијатива да се малку промени монотоноста од дизел против бензин.

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4571
 • ~ Full of soul ~
Одг: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« Одговори #9 на: Октомври 27, 2013, 23:42:54 pm »
Интересна тема, би сакал нешто да напишам, моментално ми иди на памет добар концепт од BMW само ќе видиме како стоиме со податоци, мислам слабо ама ќе се потрудам да побарам.
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15785
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Повик за содржини на CARclub.mk + АВТОбиографија
« Одговори #10 на: Октомври 27, 2013, 23:48:02 pm »
Здраво дечки!

Бидејќи неколкумина од вас до сега се понудиле односно прашале дали можат нешто да напишат за порталот, да објавам еден повик за содржини.

Значи, потребни ни се текстови од овој карактер:

- Историја на некој бренд.
- Историја на специфичен модел.
- Интересни и непознати факти за автомобили.

И други слични вакви стории. Секако, текстовите треба да бидат напишани читко и литературно, со тоа што ќе бидат уредени и лекторирани пред објава. Пред било кој да се нафати да пишува нешто нека се консултира со мене за да се договориме што точно да пишува. Компензација би сакал да има, али најверојатно би се свело на пиво или две, барем додека не почнеме да праиме некои пари и да ги покриеме трошоците.

--

АВТОбиографија

АВТОбиографија е замисла која се врти одамна, али сега конечно ќе почне редовно да се организира, односно барем еднаш месечно. Замислено е да биде со 15-тина прашања кои ќе ги одговори избраниот член за неговото возило, па ќе се подготви статија која ќе се објави на порталот. Ова може да биде интересно бидејќи луѓето ќе ги пренесат своите реални искуства со нивниот автомобил.

имаш веке една тема од мене за волво со исцрпни податоци за историјата пропратено со слики. лекторирајте и фурајте на порталот. само прати ми линк ако може кога и ако воопшто го објавите.

на оваа мислев:

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7823.msg403012.html#msg403012
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6251
Одг:
« Одговори #11 на: Декември 10, 2013, 03:47:36 am »
Ke bidne nesto od ova ? Ili nema raspolozeni za pisuvanje :D