Автор Тема: VW GOLF MK1 1979  (Прочитано 226077 пати)

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2502
 • Дете Битолчанче
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #30 на: Септември 21, 2013, 18:27:57 pm »
имаш работа ...

со среќа и чекаме слики :)
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #31 на: Септември 21, 2013, 18:32:57 pm »
vo sreda kje go zemat..poso nemam garaza i neznam da krpam drugi kje gi pravat limarskite raboti :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8999
 • Аstra la vista baby !
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #32 на: Септември 21, 2013, 20:31:08 pm »
Ова ми гледа дека ке биди тип топ реставрација.

Само напред и со среќа проектот !


п.с. имаш една будала што ти се мота околу голфот  ;D

Цитат
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #33 на: Септември 21, 2013, 20:33:57 pm »
Toj prvo bubata ja merkase sto e pred kapija pa se zamota okolu golfot :))) fala rakun.. Se nadevam deka kje bide... Nataka ja teram rabotata ;)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6560
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #34 на: Септември 22, 2013, 19:14:16 pm »
Е ова е прав мерак со среќа и да го направиш како што треба посебно ако направиш копи пасте со тој црвениот од мене имаш ако сакаш вентилатор за парно само тоа ми остана од мојата прва љубов

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #35 на: Септември 22, 2013, 19:19:03 pm »
sakam sve sto ima za mk1 :)))   inaku crveniot e reper samo so drugi trkalca :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6560
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #36 на: Септември 22, 2013, 19:26:43 pm »
озбилен сум провери ако не ти работи ќе се договориме да ти го дадам

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #37 на: Септември 22, 2013, 21:12:01 pm »
Sekoja cest ,sakam da na kraj da dojde ORIGINAL po fabricki standardi so mali doteruvanja na suspenzijata vo Minus :)
A dupkata kaj patosot, bogami koga ja vidov koga mi propadna cela raka me isplasi malce :D

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #38 на: Септември 22, 2013, 21:18:56 pm »
озбилен сум провери ако не ти работи ќе се договориме да ти го дадам

Davaj! NE RABOTI GARANT! :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #39 на: Септември 22, 2013, 22:56:52 pm »
Со среќа  реставрацијата, гледам имаш доста работа :)

Отсутен Mihail

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 180
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #40 на: Септември 22, 2013, 23:11:40 pm »
Само за инфо, во кондово имаш плац со еден тон голф-ови, можеш за џабе пари да најдеш се што ти треба...
Локацијата е ... нз колку си идел натака али една улица е после пругата ... влагаш во селото од десна страна имаш гробишта после има школо некое или општина ке видиш голема зграда со голем двор е тоа... после тоа на првата улица десно вртиш десно и тоа ти е угорница и на 100м имаш пак прва десно вртиш и стигаш директно во самиот плац.

Ценкај се со човекот поготово ако зимаш повеќе делови ;)

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #41 на: Септември 22, 2013, 23:24:06 pm »
Spolaj ti dejan... Ima rabota, dal gospod ;D

@Mihail. Fala za info druze kje trknam valjda kje go najdam... Kondovo malku mi e jezivo ali jebes zivot bez golf :))

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #42 на: Септември 22, 2013, 23:29:48 pm »
Не да има работа, али меракот си го прави своето,јас со татко ми едно крило  полека полека  скоро 2 недели го правиме, а не цел голф да напраиш  ;D Без брзање само и ставај редовно слики ;)

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4572
 • ~ Full of soul ~
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #43 на: Септември 22, 2013, 23:35:23 pm »
Брат со среќа реставрација, ќе го биде кецов :) јас од година планирам да пријавам некоја е30ка за средување :)
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #44 на: Септември 22, 2013, 23:42:17 pm »
Rabota kolku sakas :) utre stiga novata limarija i u sreda kje go nosam na krpenje :) nit znam da krpam nit iam alat za toa. Bidejki kje go krpi moj covek cenata e kolku da se rece, sto mi ostava prostor za motorot i mehanickite delovi. Golfot planiram da bife gotov tek narednata godina. Nema da go izvadam od garaza dodeka ne bidam siguren deka na nego ima ona sto sum zacrtal... Kje ima slikicki pribajagi periodov :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html