Најнови пораки

Страници: [1] 2 3 ... 10 Следна
1
Абе другари сервирајте ги и вие малце, шо ги вртите.
Андора, Одисеј не ти е рамен. Или равен, како беше...
2
Ние сме да, инаку и мене не ми беше јасно зошто така пројдоа и уште не ми е.
3
Од сите теми на форумов, на оваа ич не ми е ќејф шо некропостам, ама не можев да издржам.

Пред некои 20тина минути, низ Охрид помина конвој од (претпоставувам неколку) Цитроен клубови. Се постари модели, средени, како шо и доликуват на клуб. @cdyane се ми се чинит дека те видов и тебе негде напред во колоната.

Се враќам накај влез во Охрид од Св. Наум, на правецот кај Рача, во десна колона околу 30тина коли од конвојот, во лева лента 8-9 коли го престигнуваме конвојот, со можда 15-20км/х побрзо. Конвојот возеше околу 40, колите во лева лента се движевме со 50-55, пошо не е најширок патот и не е место за агресивни престигнувања.

Конвојот влезе во Охрид, и на сам влез, на бензинската Макпетрол, цел конвој од десна лента, ја пресече левата во која бевме неколку коли, за да поминат низ бензинска и да излезат од другата страна, и пак си се вратија во десна лента.

Кој ја користел бензинската, знајт колкава гужва е таму, редовно, и знајт колку се незгодни и влезот и излезот од таа страна. Мене вистина не ми е јасно која беше поентата за таква глупост, ама да не изреагираше цела колона, ќе беше весело.

Еве и една ептен лоша илустрација од муабетот.

4
Генерални Муабети / Одг: Вработување
« Последна порака bear на денес во 11:45:41 »
Цитат: Carpathian Lord
Затоа и седат. Оти ги излажал некој дека е лесно.

Хаха. Кога ќе ми текне на муабетите. 1200евра плата, пинг-понг, па коктелоџус журки и римоут работа од Бали.  ;D

Не викам дека не е можно, ама со 3 месеци курс, богами тешко. Со чест на исклучоци, кои се мозоци.

Јас им се дивам, што беа спремни, да одвојат време, да се пробаат во нова околина и работа, да научат нови работи, ама не секој е спремен да биде програмер/доктор/механичар...
5
Ne e do apdejti... Ne sum tamu od 20.03., bas mi e zal za losoto iskustvo...

Да не се врати кај автобусите? Добар впечаток им имаш оставено на колегите. Браво за тебе.
6
Генерални Муабети / Одг: Вработување
« Последна порака Deni на денес во 11:38:41 »
Зборот информација доаѓа од латинскиот збор informatio, што значи „поим, претстава, сознание“. Додека, науката што се занимава со изучување на информациите и нивношо добивање од иодатоците се нарекува информатика.

Значењето што го има некој податок велиме дека е информација.

Количеството на информација се мери во однос на тоа колку нови сознанија ни доставува. Имено Водата е мокра, е беззначајна информација бидејќи скоро секој тоа го знае. Од друга страна информација која ни кажува дека денес ќе биде 26степени е корисна, бидејќи ќе ни даде информација како да се облечеме.
7
Генерални Муабети / Одг: Вработување
« Последна порака Bicikle на денес во 11:36:59 »
Хаха.
8
Ne e do apdejti... Ne sum tamu od 20.03., bas mi e zal za losoto iskustvo...
9
Генерални Муабети / Одг: Домашни Миленици
« Последна порака Bicikle на денес во 11:31:00 »
Drugovo, akvarium kaj bi naprajle niz mk? Ili da ne znae nekoj so carina Kako e za akvarium ?
10
Генерални Муабети / Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Последна порака NUME на денес во 11:30:07 »
Go zemav uredot i 500 krediti, uredno zapakuvan i sreden so normalna posta, za 12 dena bese vo mkd, za 3 nedeli gonzemav od posta... Vo vreka bil ne doslo na red, itn itn...
Страници: [1] 2 3 ... 10 Следна